Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Frupx

[Zasilacze] Nowy zasilacz do aktualnego zestawu + zbliżający się upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

​Budżet: Jakiś rozsądny, za coś na prawdę solidnego jestem w stanie dopłacić

Procesor: Aktualnie Intel Core i5-4690k

Karta Graficzna: MSI Radeon RX480

Płyta Główna: Gigabyte GA-Z97-HD3

 

Wcześniej próbowałem: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W

 

Cześć. Piszę w sprawie pomocy doboru zasilacza do aktualnego zestawu, ale takiego z zapasem ponieważ chodzi mi po głowie upgrade (typu nowych Ryzenów, grafika pokroju Rtx2060).

 

Po tym jak spalił mi się aktualny zasilacz, kupiłem SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W. Problem z nim mam taki, że pierwszy egzemplarz który otrzymałem nie działał w ogóle ( ani w moim komputerze, który sprawdzałem z innym zasilaczem i wszystko przeżyło spalenie się zasilacza, ani w drugim, który jest w 100% sprawny). Po dosyć szybkiej reklamacji dostałem nowy (trochę inny serial number, ale bardzo bliski więc pewnie ta sama seria). Ten akurat dało się włączyć spinając dwa piny, ale w obu komputerach jedyną reakcją było pojedyncze "cyknięcie" przy próbie włączenia i to tyle.

 

 

Nie śledziłem ostatnio rynku i nie wiem czy jest coś takiego jak np. kompatybilność z płytą główną czy cokolwiek, bo to jest co najmniej dziwne że 2 fabrycznie nowe zasilacze nie działały w 2 komputerach.

 

 

Także stąd pytanie w co zainwestować? Bo nie chcę raczej próbować 3 egzemplarza tego zasilacza ( dzisiaj kurier odbiera przesyłkę i muszę się dzisiaj/jutro zdecydować czy chcę zwrot pieniędzy czy wymiana itd.)

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frupx, sytuacja jest bardzo dziwna i przykro nam, że takie coś się przytrafiło. Będziemy chcieli namierzyć te zasilacze i je zweryfikować szczegółowo. Sytuacja, że dwa zasilacze pod rząd są niesprawne, choć możliwa, to ekstremalnie mało prawdopodobna. Czy moglibyśmy prosić o podesłanie numerów seryjnych tych zasilaczy? "Cyknięcie" wskazywałoby na aktywację zabezpieczeń, ale to trzeba byłoby dokładnie sprawdzić. Jak rozumiemy, zasilacz był wymieniony przez sklep, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frupx, sytuacja jest bardzo dziwna i przykro nam, że takie coś się przytrafiło. Będziemy chcieli namierzyć te zasilacze i je zweryfikować szczegółowo. Sytuacja, że dwa zasilacze pod rząd są niesprawne, choć możliwa, to ekstremalnie mało prawdopodobna. Czy moglibyśmy prosić o podesłanie numerów seryjnych tych zasilaczy? "Cyknięcie" wskazywałoby na aktywację zabezpieczeń, ale to trzeba byłoby dokładnie sprawdzić. Jak rozumiemy, zasilacz był wymieniony przez sklep, prawda?

 

Pierwszy zasilacz :S/N : 1681808000459

Drugi: S/N : 168181100502

 

Aktualnie poprosiłem o zwrot pieniędzy ze sklepu. Domyślam się że to mógł być mój pech, stąd mój post na tym forum żeby to "wyjaśnić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...