Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

awerdo

Ultrabook do gier do 10k czy ultrabook+laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Potrzebuje porady czy hybryda ultrabook/lekki laptop do gier jest OK czy raczej nie ma to sensu

 

Z jednej strony chciałem kupić jakiś mały wydajny laptop, typu ultrabook rzędu 13 cali/1,5kg albo coś trochę większego rzędu 15 cali/2kg, ale z drugiej strony już parę lat w nic nie grałem i się zastanawiam nad laptopem z jakąś bardziej porządną kartą graficzną

 

 

Jak kupie Gigabyte Aero 15Xv8, Core i7-8750H, 16GB RAM, 512GB SSD z NVIDIA GeForce GTX 1070 Max-Q, 8GB to czy to będzie w miarę dobrze sprawdzało jako hybryda? Z drugiej strony to jakieś 10-11k PLN, mogę za podobną cenę kupić 2 maszyny, jeden ultrabook z maksymalnie wydajną baterią plus coś drugiego do gie (stacjonarke albo laptop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz porady do laptopa to popraw temat zgodnie z regulaminem, dopisz budżet w nazwie tematu.

 

Moim zdaniem drugi rozwiązanie jest zdecydowanie lepszy, przyzwoity Ultrabook dostaniesz już od 2,5k do 3,5k

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD 2599 zł

Za resztę złożysz wydajniejszy komputer niż laptop za 10k zł. Chyba ze to musi być laptop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ultrabook +PC będzie lepszym rozwiązaniem pod warunkiem, że masz gdzie postawić stacjonarkę. Z drugiej strony w takim budżecie możesz mieć:

ASUS ROG Strix Scar II i7-8750/16G/512PCIe/W10X RTX2070 za 9499zł

Z RTX'em 2070 i matową matrycą FHD IPS (144Hz). Oczywiście pod obciążeniem laptop będzie głośny i ciepły (zalecana podkładka chłodząca), ale z drugiej strony masz takie 2w1.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wariancie dwa urządzenia bez różnicy, drugi może być i stacjonary, chciaż laptop bardziej mi pasuje

 

Cena nie jest krytyczna, ale co najmniej jedno urządzenie musi być w miarę lekkie i działać dość długo na baterii. Nie chciałbym żeby hybryda w postaci np Gigabyte Aero 15Xv8 wyczerpywała mi baterie za 3h i będę musiał kupić i jedno i drugie.

Jak ma tak być to wole 2 urządzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto normalny kupuje 2 laptopy? Za te pieniądze kupisz świetny PC stacjonarny, który będzie 10x lepszy od laptopa. Załóżmy za 7,5tys. kupisz stacjonarkę z monitorem i resztą peryferii i do tego jakiś leciutki ultrabook, np. coś takiego: Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD za 2599zł

Jak chcesz to mogę Ci pomóc wybrać najlepsze części do peceta w tym budżecie. Kupno 2 laptopów i polecanie takich rozwiązań przez innych forumowiczów to dość śmieszne...

 

EDIT: Tutaj masz koszyk z zestawem PC na i7 8gen i RTX2070 mobo z370 po to by ramy 3000mhz ruszyły, 2x8gb ram, ssd nvme na system (+gry) i ssd na gry. Do tego świetny monitor na matrycy VA 144hz + klawiatura mechaniczna + bardzo dobra mysz. Wpisujesz kod "walentynki" i się mieścisz +- 7500zł.

Koszyk PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekanten laptop ASUS ROG Strix Scar I to jest dokładnie to co najbardziej chce uniknąć jedna z głównych wad tego to bardzo krótki czas życia baterii i ciepło :)

Wg jakiegoś przykładowego benchmarku opis baterii obu laptopów

 

ASUS ROG Strix Scar II

Battery Life

Like many gaming laptops, the Strix Scar II's battery didn't last very long. After continuously surfing the web over Wi-Fi at 150 nits of brightness, the Scar II's battery lasted 3 hours and 37 minutes, which is just under the 4:03 mainstream-gaming-laptop average. The Helios 300 SE didn't do much better at 3 hours, but the Dell G7 15 registered an impressive 5:39.

 

 

Gigabyte Aero 15Xv8

Battery Life

For a gaming laptop, the Aero 15X has solid battery life. It endured for 6 hours and 13 minutes on the Laptop Mag Battery Test 2.0, which has a computer continuously browse the web and run a series of videos and graphics benchmarks over Wi-Fi at 150 nits of brightness. The premium gaming average on the test is just 4 hours, while the Stealth Thin ran for 5:40 and the Zephyrus lasted a paltry 2 hours.

 

także ja potrzebuje jakiejś hybrydy z możliwie długim czasem życia baterii albo 2 urządzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI P65 i7-8750H/16GB/512/Win10 GTX1060 7999 złotych

Miałem go w rękach w trochę innej konfiguracji i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Ma niezłe przebiegi na baterii, dość dobre chłodzenie i przyzwoitą wydajność. Wystarczy do wszystkich gier na średnich, a często na wysokich. Ma dobrą, chociaż niezbyt jasną matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej idź w komputer stacjonarny do tego Ultrabook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio polecacie grzejniki z gtx1060 kiedy on może kupić sobie ultrabooka i świetną stacjonarkę z i7 i RTX2070 (tak jak zaproponowałem wyżej)?

No comment... Rozumiem, że reflinki ale bez jaj forumowicze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI PS42 i7-8550U/8GB/256/Win10X IPS - 3999zł

Matowa matryca IPS FULLHD o przekatnej 14" cali, która cechuje się dobrym pokryciem barw wynoszącym 63,82% AdobeRGB i 98,91% sRGB. Wykonanie laptopa stoi na wysokim poziomie. Wnętrze i obudowa laptopa wykonane są z aluminium a klawiatura jest wygodna i posiada podświetlenie. Masa laptopa to jedyne 1,18kg wraz z baterią, która spokojnie wytrzymuje około 8-10 godzin w zależności w jaki sposób będziesz używał laptop.

 

MSI GS65 i7-8750H/16GB/256/Win10 GTX1070 144Hz - 8799zł

Z laptopów wyposażonych w kartę graficzną GTX 1070 Max-Q warty uwagi jest MSI GS65. Ma cienko obramowaną matrycę IPS FULLHD z odświeżaniem 144Hz i dobrymi kolorami. Wykonanie jest bardzo dobre a masa wynosi 1,8kg z Baterią, która jest pojemna, ale podzespoły są wydajne, dlatego czas pracy to około 8 godzin. Przy graniu może być krótszy, ponieważ podczas grania podzespoły pobierają więcej prądu. Wersja z SSD 512GB jest o 800zł droższa a za 900zł można kupić SSD o poj. 1TB, dlatego poleciłem w wersji z SSD 256GB.

 

To tyle z laptopów a też jest opcja, że do neta wybierzesz lekki laptop 14" cali a do gier stacjonarkę. PC polecony przez Tessira dobrze wypada w relacji cena - wydajność + jakość podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu lepszym rozwiązaniem jest dobry PC + tani ultrabook. Nie wiem po co na siłę wciskacie te drogie laptopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio polecacie grzejniki z gtx1060 kiedy on może kupić sobie ultrabooka i świetną stacjonarkę z i7 i RTX2070 (tak jak zaproponowałem wyżej)?

No comment... Rozumiem, że reflinki ale bez jaj forumowicze ;)

 

Mów za siebie sam podałeś model który już był podane w temacie http://forum.pclab.pl/topic/1274040-Ultrabook-do-gier-do-10k-czy-ultrabooklaptop/page__p__15404216entry15404216

 

Jeżeli chodzi o wydajniejszy Ultrabook

MSI PS42 i5-8250U/8GB/256 MX150 IPS 3599 zł

Matryca FULL HD matowa IPS dobrej jakości, bardzo smuły i mobilny waga poniżej 1,2kg, aluminiowa obudowa w ciekawym designu, podświetlana klawiatura, dysk SSD oraz dedykowana grafika na średnim poziomie w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem za siebie wyżej. Dawno mnie tu nie było w laptopach i widzę, że już ten dział to upadł całkowicie. Zero pomocy, zero zdrowego rozsądku - byle klepnąć reflink, bez zastanowienia. Tyle byle sprawdzić czy już ktoś nie polecił takiego, rzucić swoim reflinkiem i nara.

Ja po prostu zaproponowałem tani i dobry ultrabook (tak też dałem reflink ale nie kompletnie bez sensu jak 90% linków w tym dziale), który uważam że ma sens i do tego złożyłem zainteresowanemu zestaw PC, który zjada te wszystkie laptopy na śniadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak laptop ma służyć tylko do pracy, internetu, oraz multimediów a do gier będzie stacjonarka, to wystarczy Ci laptop bez dedykowanej karty graficznej. MSI PS42 w wersji z CPU i7-8550u bez GPU sprawdzi się do tego celu doskonale, bo GPU nie pobiera prądu i bateria starcza na dłużej. Wersja którą poleciłem ma w komplecie Windows, dlatego jest o 400zł droższa. PS42 z i5 + MX150 sprawdzi się tylko w przypadku mniej wymagających gier. W razie jak byś nie wyrabiał z budżetem na laptop + PC, to można w stacjonarnym zejść z grafiki 2070 na 2060, lub wybrać tańszy laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem za siebie wyżej. Dawno mnie tu nie było w laptopach i widzę, że już ten dział to upadł całkowicie. Zero pomocy, zero zdrowego rozsądku - byle klepnąć reflink, bez zastanowienia. Tyle byle sprawdzić czy już ktoś nie polecił takiego, rzucić swoim reflinkiem i nara.

Ja po prostu zaproponowałem tani i dobry ultrabook (tak też dałem reflink ale nie kompletnie bez sensu jak 90% linków w tym dziale), który uważam że ma sens i do tego złożyłem zainteresowanemu zestaw PC, który zjada te wszystkie laptopy na śniadanie.

 

Przecież to samo zaproponowałem w moim pierwszym poście w tym temacie? Nie rozumiem dla czego się tak uczepiłeś?

MSI PS to seria trochę wyższa od Huawei dodatkowo posiada dedykowaną grafikę, dalej zostaje sporo budżetu na wydajny komputer stacjonarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy Autor będzie grał tylko na stacjonarnym PC, czy na potrzebuje również mobilny laptop do gier. Jak na laptopie nie będzie grał, to laptop może być bez karty graficznej.

 

Za około 2,6k można dostać dobry laptop do przeglądania neta i multimediów. W przypadku MSI PS42 płacisz dosyć sporo za wykonanie. Z drugiej strony za 6k można kupić dobry stacjonarny komputer.

 

Czy Autor brał pod uwagę laptopy z dotykowym ekranem. Ostatnio polecałem fajną Yogę 530 w #3 poscie tematu Laptop do filmow i internetu max 3300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...