Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mastermind

GTX 1070ti Która firma lepsza - MSI czy Gigabyte?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić gtx 1070ti. Poniżej mam dwie oferty nad którymi się waham. Z której firmy lepiej kupić kartę i dlaczego?

 

MSI GeForce GTX 1070 Ti Aero 8G

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1070-ti-aero-8g-gddr5-gw-7794209410

 

czy

 

Gigabyte GTX 1070 Ti Gaming 8GB

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-gtx-1070-ti-gaming-8gb-gddr5-oc-24-m-gw-7822339633

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer 1 nie ma gwarancji "Zakupy od firmy. Do każdego zakupu dołączamy dowód zakupu w postaci Faktury Vat Marża oraz pisemną gwarancję."

Numer 2 też nie ma gwarancji bo "Na każdą kartę 24 miesiące gwarancji producenta realizowaną przez nas lub na podstawie paragonu bezpośrednio przez serwis Gigabyte.". Sklep zniknie i masz w plecy, a gigabajt nie przyjmuje kart od użytkownika końcowego. Kiedyś to robił za pośrednictwem kompuszrotnika za ~50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer 1 nie ma gwarancji "Zakupy od firmy. Do każdego zakupu dołączamy dowód zakupu w postaci Faktury Vat Marża oraz pisemną gwarancję."

Numer 2 też nie ma gwarancji bo "Na każdą kartę 24 miesiące gwarancji producenta realizowaną przez nas lub na podstawie paragonu bezpośrednio przez serwis Gigabyte.". Sklep zniknie i masz w plecy, a gigabajt nie przyjmuje kart od użytkownika końcowego. Kiedyś to robił za pośrednictwem kompuszrotnika za ~50zł.

Ale ja to wiem że nie ma gwarancji producenta, tylko sprzedawcy :P Nie tego dotyczyło pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to wiem że nie ma gwarancji producenta, tylko sprzedawcy :P Nie tego dotyczyło pytanie.

Skoro sprzedawca wprowadza Cię w błąd lub podaje informacje niepełne to chyba nie potrzebujesz dodatkowych opinie biegłego do spraw cebuli?

 

Bierz normalną kartę z gwarancją w jakimś sklepie sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale autor się pyta karta której firmy będzie lepsza.

Gigabyte ma lepsze chłodzenie.

Najcichsze bedzie MSI w wersji GAMING - używki lecą po 1300-1500cbln na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepów, to warto sprawdzić dane firm, jedna jest zarejestrowana w UK, a nie Polsce :lol2:

 

Ale autor się pyta karta której firmy będzie lepsza.

Gigabyte ma lepsze chłodzenie.

Najcichsze bedzie MSI w wersji GAMING - używki lecą po 1300-1500cbln na allegro.

 

Gdyby dotyczyło to karty to osobiście wolałbym MSI, bo jeden gość co kupował multum kart gigabyta napisał, że w gigusiu awarie wentylatorów to kwestia czasu, bo mają łożyska najtańsze (pierwszy rok 1/3 kart miało awarie wentylów, w 2roku kolejne 1/3, w 3 roku reszta ). I to nie tylko, że biorę to na słowo, bo starczy poguglać w necie jakie te wentyle potrafią mieć problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dotyczyło to karty to osobiście wolałbym MSI, bo jeden gość co kupował multum kart gigabyta napisał, że w gigusiu awarie wentylatorów to kwestia czasu, bo mają łożyska najtańsze (pierwszy rok 1/3 kart miało awarie wentylów, w 2roku kolejne 1/3, w 3 roku reszta ). I to nie tylko, że biorę to na słowo, bo starczy poguglać w necie jakie te wentyle potrafią mieć problemy.

 

Co do sklepów, to warto sprawdzić dane firm, jedna jest zarejestrowana w UK, a nie Polsce :lol2:

Wymieniałam maile z gościem od tej MSI i od razu przyznał że karty pracowały w koparce. Poza tym opinie na allegro ma na 98% Konto od 6 lat, firma zarejestrowana w Polsce... Karta według tego co mówi jest na gwarancji producenta do 2021 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałam maile z gościem od tej MSI i od razu przyznał że karty pracowały w koparce. Poza tym opinie na allegro ma na 98% Konto od 6 lat, firma zarejestrowana w Polsce... Karta według tego co mówi jest na gwarancji producenta do 2021 roku.

Kłamie bo producent nie przyjmie od klienta końcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłamie bo producent nie przyjmie od klienta końcowego

pisze że zepsutą kartę przesłać do niego więc chya nie kłamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze że zepsutą kartę przesłać do niego więc chya nie kłamie

Do niego a wcześniej pisałeś że karta ma gwarancję producenta..firemka upadnie i lipa ale kupuj nie moje PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niego a wcześniej pisałeś że karta ma gwarancję producenta..firemka upadnie i lipa ale kupuj nie moje PLN

Czy jedno wyklucza drugie? Wysyłka karty do gościa żeby zapewne uniknąć odrzucenia realizacji gwarancji dla 'końcowego użytkownika'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jedno wyklucza drugie? Wysyłka karty do gościa żeby zapewne uniknąć odrzucenia realizacji gwarancji dla 'końcowego użytkownika'

Dam Ci dobrą radę...trzymaj się z daleka od takich "okazji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość dobrze mówi, ale autor tematu broni sprzedawcy?

 

Temat powinien być zamknięty bo nie ma o czym dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość dobrze mówi, ale autor tematu broni sprzedawcy?

 

Zostanie z ręką w nocniku to się nauczy aby omijać takie "okazje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanie z ręką w nocniku to się nauczy aby omijać takie "okazje"

Dzięki za rady wezmę to pod uwagę, chociaż nie wiem dlaczego tak demonizujesz zakup te karty MSI z tego źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady wezmę to pod uwagę, chociaż nie wiem dlaczego tak demonizujesz zakup te karty MSI z tego źródła...

Widać ze nie ogarniasz tematu,masz z 15 lat lub kasę od rodziców* lub dziadków że Cie nie zależy aby owej kasy nie utopić

 

*

Niepotrzebne skreślić

 

Z mojej strony EOT bo szkoda klawiatury

 

update

 

nie mierz wszystkich swoją miarą pod względem wieku, bo tylko ty tutaj ekscytujesz się tematem jak małolat. Nikt cie nie prosił o zabranie głosu w tym temacie, więc lepiej milcz jeśli to co piszesz nic nie wnosi do dyskusji.

 

Tutaj niczyje zdanie nic nie wnosi bo do takiego kogoś jak Ty nic nie dociera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze nie ogarniasz tematu,masz z 15 lat lub kasę od rodziców* lub dziadków że Cie nie zależy aby owej kasy nie utopić

 

*

Niepotrzebne skreślić

 

Z mojej strony EOT bo szkoda klawiatury

nie mierz wszystkich swoją miarą pod względem wieku, bo tylko ty tutaj ekscytujesz się tematem jak małolat. Nikt cie nie prosił o zabranie głosu w tym temacie, więc lepiej milcz jeśli to co piszesz nic nie wnosi do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady wezmę to pod uwagę, chociaż nie wiem dlaczego tak demonizujesz zakup te karty MSI z tego źródła...

 

Chodzi mu to, żeby lepiej nieco dołożyć i spać spokojnie jak coś się stanie. Mówisz, że sklep działa 6lat, ale jak będzie pech to upadnie. Po prostu wydając taką kasę lepiej poszukać używki z gwarą ze sprawdzonego sklepu i chyba najlepiej, żeby na paragonie widniała osoba fizyczna niż firma - no chyba, że tutaj się mylę to proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu to, żeby lepiej nieco dołożyć i spać spokojnie jak coś się stanie. Mówisz, że sklep działa 6lat, ale jak będzie pech to upadnie. Po prostu wydając taką kasę lepiej poszukać używki z gwarą ze sprawdzonego sklepu i chyba najlepiej, żeby na paragonie widniała osoba fizyczna niż firma - no chyba, że tutaj się mylę to proszę mnie poprawić.

Po co dokładać jak obie oferty na allegro są za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie analizowałem cen (chociaż ten giguś za 1500 z UK to na okazję mi nie wyglądał.. ) tylko użyłem ogólnego stwierdzenia, że lepiej dołożyć parę groszy niż "zaoszczędzić" i na końcu zostać z niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie analizowałem cen (chociaż ten giguś za 1500 z UK to na okazję mi nie wyglądał.. ) tylko użyłem ogólnego stwierdzenia, że lepiej dołożyć parę groszy niż "zaoszczędzić" i na końcu zostać z niczym.

W obecnej sytuacji GTX1070 to 900-950zł, GTX1070Ti to 1200-1250zł, GTX1080 1400-1500zł.

 

Z góry odsiewamy:

-Faktury podpisane przez prezesa spółki.

-Gwarancje producenta za wyjątkiem EVGA.

-Zotaca z 5 letnią gwarancją producenta naruszającej regulamin.

-Niezarejestrowane produkty EVGA

-Brak dowodu zakupu

-Zakup w sklepie krzak.

 

Już lepiej kupić od gościa co daje gwarancję rozruchową 14 dni, przynajmniej się nie wysila i nie wciska kitu.

 

Po kontakcie odsiewamy

- Fakturę na firmę jako 1 nabywcę. (bo potem może nas dojechać skarbowy jak zrobią kontrolę krzyżową)

- Dowody zakupu w małych firmach nieznanego pochodzenia za śmietnikiem.

- Sklepy zagraniczne

 

Kto z zimną głową nie podchodzi do januszowych ofert, ten się uczy na błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po kontakcie odsiewamy

- Fakturę na firmę jako 1 nabywcę. (bo potem może nas dojechać skarbowy jak zrobią kontrolę krzyżową)

 

 

Co to znaczy? Koleś wystawia fakturę vat marża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy? Koleś wystawia fakturę vat marża

Internet masz, to nie jest forum o księgowości/prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • CPU: Intel i9-13900KS Płyta: ASRock Z790 NOVA RAM: Lexar Ares DDR5, 2x16GB (LD5U16G72C34LA-RGD) Zasilacz: Corsair HX1000i(2023) Gdy odpalam test Linpack AMD64 w OCCT, test zawiesza się za każdym razem. W dzienniku zdarzeń pokazuje się zawsze błąd 0xc0000005 dla linpack.exe z tym samym offsetem 0x000000000000f5d4. Co ciekawe gdy wyłączę jeden E-Core lub jeden wątek HT wtedy test przechodzi bez problemu. Tutaj jest wyciągnięty sam program Linpack (uruchamiany przez start.bat): https://buzzheavier.com/f/GLcs1hZGkAA= Testowałem na OCCT w wersji 12.1.18. Windows 10. Miałbym prośbę aby osoby z procesorami o 32 wątkach np. 13900XX/14900XX odpaliły u siebie test i dały znać czy u nich też występuje ten błąd. Bezpośrednie uruchomienie Linpack ukazuje więcej informacji o tym co się dzieje. Program uruchamia się, ale zawiesza przy rozpoczynaniu obliczeń. W BIOSie wyłączanie XMP, wyłączanie Turbo, ustawianie PL1=150W, PL2=253W, ICCMax=307 nie pomaga. Crash przy 32 wątkach: d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 15:17:50 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 32 Number of threads: 32 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) d:\LINPACKK> Działa normalnie przy 31 wątkach. d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 17:55:12 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 31 Number of threads: 31 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) 4094 4094 4 0.190 240.9350 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 245.9882 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.179 255.9760 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 246.6407 1.525602e-011 3.164964e-002    
    • Czołem Szykuje się powoli na zmianę laptoka, obecnie mam della 7567 z 1050 Ti który już swoje przeszedł i zastanawiam się nad przesiadką na coś nowszego.  Moje pierwsze pytanie jest takie, przy budżecie 4-5k zł, gdybym jednak nie chciał brać gamingowego laptopa w tej cenie, to co właściwie zyskuje? Poza tym że nie będę mógł na nim grać oczywiście xD Tak myślę czy by może nie odpuścić sobie grania na pc i zamiast tego kupić xboxa i wybrac tańszego laptopa, bo w sumie nie gram już tyle co kiedyś, no i nie musze się martwić na konsoli czy mi coś odpali czy nie.  Gdyby jednak padło na laptopa to fajnie jakby miał: - ładny, jasny i porządny ekran 14-15 cali (największy minus mojego obecnego della to właśnie dość gówniany i taki blady ekran, nie chciałbym już tego powtórzyć) - 16 giga ramu, ssd 512 gb - taki standardzik raczej - grafika - na co mogę w ogóle liczyć w takiej cenie? RTX 4060?  - co procesora to nie mam obecnie pojęcia co byłoby ok, a co nie, tutaj potrzebuje pomocy w doborze czegoś sensownego - system już zainstalowany, może być win 11 może być 10 wszystko jedno w sumie - co do baterii nie mam jakichś wielkich wymogów, fajnie jakby była dobra, jak będzie powiedzmy przeciętna to też ok - na plus będzie dobre wykonanie, jakiejś aluminium czy coś, jak plastik to fajnie żeby był porządny.  Chyba tyle, jeszcze może dobre głośniki byłyby mile widziane bo nie mam specjalnie miejsca na zewnętrzne, mój obecny dell ma je całkiem ok.   
    • Jak masz miejsce na 140mm i chcesz tylko dwie sztuki, to wrzuć tam najlepiej Arctic P14. TANIE, nieco grubsze i bardzo wydajne z przeszkadzajkami. Fluctusa do tej budy na ssanie nie dawaj. Na pchanie powinien sobie radzić. Tylko dalej wolałbym P14 Arctica 
    • Trailer bieda, chwalą się rzeczami które powinny być zrobione parę lat temu. Podtrzymuję, nie dam im zarobić pierwszy raz od 15 lat.
    • Dzięki, zaplanuję to sobie jakoś sprytnie, żeby jak najwięcej objechać w 2-3 dni. Katarzyna Niewiadoma wygrała Walońską Strzałę. 😃 W końcu, po 5 latach oczekiwania na kolejne zawodowe zwycięstwo, zmogła rywalki pięknym atakiem na kultowej ściance Mur de Huy. A było co podjeżdżać, bo ten piekielny kawałek od lat pokonuje najlepszych zawodników tej dyscypliny: Długość: 1 300 m Nachylenie: AV: 9,3%, MAX: 26% Przewyższenie: 120 m Wysokość: 240 m Cieszyłem się jak dziecko podczas transmisji, po drugim miejscu we Flandrii, wygrana wisiała w powietrzu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...