Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dzonzi

warto kupić MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB za 1000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Pytanie jak w tytule. Opłaca się wziąć tą kartę MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB za 1000 zł, z gwarancją 21 mscy i całym zestawem producenta? Czy może lepiej poczekać pół roku? Dodam, że była kupiona w Proline, a ten sklep chyba jest porządny i tak szybko nie upadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w zestawie jest paragon to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto to wie jak to będzie za pół roku i jaki będzie kurs dolara. Może nvidia obniży cenę rtx2060, jak sprzedaż nie wzrośnie na tyle, ile by chcieli (a sprzedaż na pewno coś wzrosnie jak Pascale się wyprzedają wszystkie ), a może nie... Może nowe radeony będą dość konkurencyjne i nvidia da jakąś obniżkę - kiedyś spuścili 50$ jak pamiętam. Ale gtx1070 ile jest realnie gorszy od rtx2060? 10%? 15%? To nie jest mega różnica w każdym bądź razie.

Kwestia ile te MSI ma gwarancji od nowości, czy miała 24 czy 36? Jeśli ta karta nie robiła jako koparka ponad rok to cena wydaje mi się bardzo atrakcyjna (niecały miesiąc temu gtx1070 i inne szukałem na allegro, więc od tego czasu może minimalnie się zmieniło ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB cichutka karta tylko trochę większe temperatury będą od MSI GeForce GTX 1070 GAMING ale jak nie potrzebujesz bajerów i nie ciśniesz na max nie warto dopłacać i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 miesięcy raczej. Nie wydaje mi się, żeby chodziła w koparce

 

MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB cichutka karta tylko trochę większe temperatury będą od MSI GeForce GTX 1070 GAMING ale jak nie potrzebujesz bajerów i nie ciśniesz na max nie warto dopłacać i tyle

 

No własnie ona dosyć głośna jest. Temperatury ok. 70 stopni i 43 dB, ale raczej nie będzie mi to przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma paragonu, ale jest karta gwarancyjna. Może być tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma paragonu, ale jest karta gwarancyjna. Może być tak?

Bez jaj Ty tak na poważnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przyjmą na gwarancję bez dowodu zakupu lub jego ksera? Mogą odrzucić gwarancję jak nie ma dowodu zakupu. Btw z tego co wiem, pierwotny kupujący ma prawo do żądania od sklepu ponownego wystawienia dokumentu zakupu (wynika może to z tego, że paragony blakną, a mało kto robi ich ksero ).

UPDATE: Widzę, że zostałem już wyprzedzony z odpowiedzą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za gościu... czemu oni tego w aukcji nie piszą? Skoro pisze, że jest na gwarancji, to rozumiem to w ten sposób, że mogą ją zrealizować. Po co mi gwarancja, jeżeli nie będę mógł jej zrealizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za gościu... czemu oni tego w aukcji nie piszą? Skoro pisze, że jest na gwarancji, to rozumiem to w ten sposób, że mogą ją zrealizować. Po co mi gwarancja, jeżeli nie będę mógł jej zrealizować?

Bo liczą na łosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomek mi odpisał, że w razie awarii to on kontaktuje się ze sklepem w sprawie gwarancji i mi napisze jak i gdzie odesłać kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za duże ryzyko więc bym podziękował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to osoba fizyczna to takie zapewnienie, że gwarancja przez niego to duże ryzyko - może wyjechać z kraju, może zmienić adres mejlowy/zamieszkania. Albo po prostu może zmienić zdanie i co mu zrobisz?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie jest osoba fizyczna, a przedsiębiorca. Wygooglowałem i niby wszystko się zgadza, nazwa firmy, nip, regon, imie i nazwisko. Na allegro jest od 17 lat, więc gdyby oszukiwał to by się tak długo chyba nie utrzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie jest osoba fizyczna, a przedsiębiorca. Wygooglowałem i niby wszystko się zgadza, nazwa firmy, nip, regon, imie i nazwisko. Na allegro jest od 17 lat, więc gdyby oszukiwał to by się tak długo chyba nie utrzymał

Na firmę to Ci gwarancji nie uznają i powinien Ci taki sprzedawca wystawić fakturę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale może sprzedaje jako prywatna osoba? W sensie no że ma sobie jakiś serwis komputery, ale tą kartę sprzedaje ze swojego domowego kompa.

 

To co konkretnie powinienem teraz zrobić? O co go zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomek mi odpisał, że w razie awarii to on kontaktuje się ze sklepem w sprawie gwarancji i mi napisze jak i gdzie odesłać kartę

Bzdura totalna ,jak jest gwarancja to jest dowód zakupu (paragon/faktura) innej opcji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie jest osoba fizyczna, a przedsiębiorca. Wygooglowałem i niby wszystko się zgadza, nazwa firmy, nip, regon, imie i nazwisko.

 

To w takim razie można skorzystać z rękojmii (o ile kartę kupujesz do użytku domowego, a nie firmowego ) :E Tylko najpierw spytaj czy na zakup wystawia paragon..

 

Na allegro jest od 17 lat, więc gdyby oszukiwał to by się tak długo chyba nie utrzymał

 

Wszystko możliwe, niektóre sklepy robią/robiły problemy z rękojmią/gwarą/zwrotami i sądy niepokarały i dalej nie ma na nich mocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie aukcji jest rękojmia 1 rok i nie wystawia faktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo zakupiłem jakiś czas temu 24 sztuki tych kart na fakturę w cenie hurtowej, (prowadzę serwis komputerowy) i nie wolno mi dokumentu zakupu nikomu okazywać, bo obowiązuje mnie tajemnica handlowa.

 

Tak mi napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi zaczyna niemiło pachnieć kartami koparkowymi.

Ale on Ci w ogóle wystawi paragon, czy sprzeda na lewo bez odprowadzaniu VATu? Bo wiesz jak masz paragon ("faktura VAT" wystawiona z Twoim imieniem i nazwiskiem zamiast nazwy firmy i NIP, też jest w świetle prawa paragonem ) to możesz skorzystać z rocznej rękojmi (jeśli w zakładce rękojmia jest 1rok to znaczy, że jest ograniczona do minimum czyli do 1 roku ). Jak bez paragonu to prawie jakbyś tej karty w ogóle od niego nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żebyś nie musiał liczyć tylko na moją dobrą wolę, której mam pod dostatkiem a nawet chyba czasami za dużo, będziesz miał kartę gwarancyjną, na której będą dane kontaktowe do mojej firmy z numerem seryjnym karty, datą upływu gwarancji, pieczątką i moim osobistym autografem :) Karta gwarancyjna jest wystawiona i podbita przez moją firmę, więc zobowiązuje mnie do przeprowadzenia procedury reklamacyjnej zgodnie ze sztuką. Do głowy nie przyszedł by mi pomysł żeby odmówić komuś pomocy.

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie?

Myślimy żeby nie brać. Co będzie jak firma za rok upadnie? MSI nie przyjmuje kart prosto od klienta końcowego nawet na podstawie daty produkcji więc wtedy zostajesz z niczym. Jakby ta karta była za 600-700 zł to bym nawet zaryzykował, za 1000 zł to raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica handlowa. Po prostu karta po koparce. Bez tego Dow zakupu, masz gwarancję u niego, pod warunkiem, że da ci fakturę. Typowy Janusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...