Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojownikgold

Proźba o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru miesięcy posiadam laptopa hyperbook z i7 8750h i gtx 1050 wersi ti. Laptop był już dwa razy oddawany na gwarancje z powodu (wysokich temperatur) na procesorze podczas grania w fortnite na niskich detalach. Po drugiej gwarancji (tak to ujmę) zaktualizowali bios i sterowniki na komputerze i zmienili pastę i testy pod maksymalnym obciążeniem wynosiły (temperatura) 81 stopni (celsjusza). I laptopa spowrotem odzyskałem. Oczywiście temperatury spadły, i wydajność również. Przypomniałem sobie o funkcji Intel Speed Shift którą miałem włączoną przed naprawą i niezwłocznie uruchomiłem UEFI i zauważyłem że ta opcja jest wyłączona (skutkiem że zainstalowali nowszy bios to pewnie wróciło to ustawień fabrycznych) i ją postanowiłem włączyć. Po ponownym rozruchu komputera laptop powrócił do stanu przed naprawy temperatury wzrosły podczas grania jak i spoczynku jak i wydajność wzrosła. Temperatury sięgają do 96 stopni przeważnie jest mniej niż 90 stopni ale czasami dobije podczas fortnite to magicznych 96. Napisałem do producenta w sprawie tego że się nie poprawiło, a on odpisał mi na to że ten model procesora zmaga się z throttlingiem i że komputer możę nawet pracować pod obiązeniem do 100 stopni. Po tym się załamałem. Przeglądając internet czy tylko ja kupiłem taki badziew bo nie wiedziałem o tym że niby te temperatury są w porządku w tym procku do chwili oddania laptopa drugi raz z naprawy, znalazłem że inne laptopy też się zmagają z tym problemem. I mam pytanie : Czy ta opcja intel speed shift ma pomagać procesorowi czy utrudniać (niby wydajność większa ale temperatury również) i czy warto wykonać undervolting ( u mnie to chyba jest jedyna deska ratunku). Undervolting zamierzałbym wykonać aplikacją od intela. Ogólnie wiem jak zrobić undervolting ale przeczytałem że można to zabezpieczenie temperaturowe wyeliminować całkowicie właśnie za pomocą IXTU i i nie wiem jak zrobić to żeby wyeliminować i czy mam undervolting przeprowadzać z włączoną opcją intel speed shift. Za wszystkie odpowiedzi i sugestie z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...