Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adramel

Optymalny router z GLan i USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czytałem test optymalnego routera do domu. Ale żaden z nich nie miał tego co bym chciał mieć. Czyli złącza USB do dysku i portów Gigabitowych LAN.

Jest jeszcze jakiś tani router który by miał równocześnie te 2 rzeczy? Albo jakiś "adapter" USB<>GLan do routera bez USB ale z gigowymi portami?

Prędkość WiFi ma drugorzędne znaczenie bo i tak sieciówki w sprzętach domowych to jednozakresowe N (ale komputer mam po kablu i to dla niego byłby dysk sieciowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej kupisz chyba Asusa RT-N15U,około 50zł używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz optymalnie z takiego dysku na USB podłączanym do routera to patrz tylko routery z USB 3.0. Niestety nie sa tanie, ale pamiętaj tanie nie znaczy dobre. Jest przysłowie "Tanie mięso psy jedzą" i nie chodzi w nim o jedzenie tylko o kupowanie tanich rzeczy.

 

Poza tym to ma być router xDSL czy z modemem ADSL/VDSL czy LTE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczytal testy wydajnosci tych routerow bo po co mu usb 3.0 skoro moze sie dlawic przy przepychaniu danych z i do dysku po usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczytal testy wydajnosci tych routerow bo po co mu usb 3.0 skoro moze sie dlawic przy przepychaniu danych z i do dysku po usb

Od czegoś trzeba zacząć. Router z Gigabit po kablu i ewentualnie w 5Ghz po WiFi i do tego NAS wyjdzie go co najmniej dwa drogie routery w sumie. Może on nie potrzebuje bić rekordów prędkości na tym USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo skombinowałem sobie router totolink 3002ru z USB2.0 i GLan. Transfer z telefonu w AC5G jest rewelacyjny - ponad 40MB/s. Ale USB w routerze to porażka. Dysk w USB2.0 komputera ma ~30MB/s w przez LAN w gigowym połaczeniu leci tylko 10MB/s. To chyba wewnętrzny interfejs USB routera musi być skopany? Bo zastanawia mnie sens dopłacania do USB3 skoro USB2.0 pracuje za 1/3 swojej przepustowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo skombinowałem sobie router totolink 3002ru z USB2.0 i GLan. Transfer z telefonu w AC5G jest rewelacyjny - ponad 40MB/s. Ale USB w routerze to porażka. Dysk w USB2.0 komputera ma ~30MB/s w przez LAN w gigowym połaczeniu leci tylko 10MB/s. To chyba wewnętrzny interfejs USB routera musi być skopany? Bo zastanawia mnie sens dopłacania do USB3 skoro USB2.0 pracuje za 1/3 swojej przepustowości.

USB 2.0 w komputerze masz high speed do 480Mb/s (Megabitów), a w routerze może być jeszcze starsze USB2.0 bez High Speed, które później wprowadzono.

 

Zobacz ten test: https://openitforum.pl/forums/topic/418-subiektywny-test-asus-rt-ac68u-intel-ac7260/

 

Co prawda na tym porządnym routerze, ale wątpię, aby w tańszych z USB3.0 Asus coś celowo ograniczał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB Hi-Speed to własnie USB 2.0

Bez "Hi-Speed" było USB 1.1 . Miało tryby pracy FullSpeed - 12MBit i lowspeed 1.5MBit. 10MB/s to około 80Mbit/s więc dużo więcej niż 1.1, ale o wiele za mało niż 2.0 które jest do 480Mbit.

Wiec pewnie programersi z totolinka dali ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych urządzeniach niestety port USB 3.0 jest bo jest. Np tutaj są testy transferów USB 2.0 oraz 3.0 na urządzeniu Asus RT-N18U z softem Asusa jak i Tomato. Nie ma rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Fritz 4040 na USB 2.0 osiąga 40 MB/s odczyt/zapis, USB 3.0 odczyt 70 MB/s, zapis 40 MB/s testowane na HDD 2,5" Toshiba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma 4 rdzenie, Asus tylko jeden :)

W tą stronę trzeba iść jeżeli chcesz korzystać z portu USB, u mnie jest tylko drukarka podpięta więc mi są obojętne transfery, a do przesyłania plików po sieci mam dedykowane urządzenie NAS.

Tylko ani Fritz 4040 ani RT-N18U nie są to tanie urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ani Fritz 4040 ani RT-N18U nie są to tanie urządzenia.

Tanio to napewno nie zadowalająco. Nie oszukujmy się, ale tani sprzęt sieciowy nigdy nie jest dopracowany bo z góry ustawiony jest na popyt, a nie wydajność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, domowy router ma za zadanie stworzyć podsieć, rutować do i z niej pakiety, jest switchem, jest Accesspointem. To są główne cechy takich urządzeń. USB to tylko mało istotny dodatek. Nie oczekujmy cudów. Chcemy mieć wydajnie, to kupujemy NASa, podłączamy gigabitem i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtansze nasy beda w cenie takiego routera ktory ogarnia dobrze usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...