Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VikLin

głośniki pc 2.0-2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Głośniki będą głównie wykorzystywane do muzyki, gier, filmów. Budżet jaki mogę przeznaczyć to max 500 zł, ale nie ukrywam iż wolał bym by były one tańsze. Zależy mi by głośniki posiadały pilot z regulacją głośności, bass byłby dodatkowym atutem, jak również gniazdo mini jack by można było podłączyć słuchawki, najlepiej na pilocie, nie mniej nie jest to konieczne. Myślałem nad głośnikami Microlab Solo 6c ale są one dosyć spore, w dodatku nie wiem, czy można do nich podłączyć zestaw słuchawkowy. Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o akustyce ponieważ większe kolumny jak Solo 6c mogą zagrać kiepsko a nawet tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolumienki, myślałem wcześniej o nich, lecz są dosyć spore jak na stanie na biurku, poza tym zależy mi na mini Jacku. Akustyka to pokój 4x3 albo 6x4 tak na oko. Masz coś jeszcze na myśli pisząc akustyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko siedzisz od kolumn słuchając ? Jak szeroko rozstawione będą kolumny ? Jak daleko kolumny będą stały od ścian ?

Solo 6c to już trochę wymagające kolumny, musi być minimum 30cm od tylnej ściany by to jakoś grało, nie zagrają dobrze gdy są wciśnięte na biurku między ścianą a meblami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężko mi napisać ponieważ jestem jeszcze przed zakupem nowych mebli, nawet nie mam jeszcze sprecyzowanych planów, aczkolwiek ilość miejsca ograniczona, więc solo 6c choć mi się podobają to wiem że nie spełnię odpowiednich warunków, poza tym nie chce mieć aż tak zajętego biurka, które duże raczej nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 6c to już trochę wymagające kolumny, musi być minimum 30cm od tylnej ściany by to jakoś grało,

Nie musi być 30 cm. Poczytaj sobie zalecenia Genelec, co się dzieje z basem, gdy font kolumn jest powyżej 60cm od ściany, ale poniżej 1m (przy tylnym BR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z zestawem kolumny + wzmacniacz stereo? Jesteś w stanie zaakceptować kolejnego klocka na biurku? Jeśli nie to zostają Ci chyba tylko Edifiery R1600TIII, chyba że poszukasz jakichś używanych monitorów. Pytanie czy wystarczy Ci basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne nagłośnienie do 6x4, inne do 4x3. Doprecyzuj.

Hmm zmierzyłem miarką krawiecką, i wymiary są koło 6m długości, 3m szerokości, wysokość zaś koło 2,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma jakoś specjalnie znaczenia, czy jego pokój ma 12 czy 18m2 ponieważ kolumny będą stały na biurku zapewne to będzie wąski rozstaw w dodatku nie wiadomo jak daleko autor będzie siedział słuchając.

 

Zakładam, że to ma grać a nie koniecznie wypełniać całe pomieszczenie dźwiękiem oraz dobrym natężeniem dołu pasma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli standardowe biurko 120-140cm i kasa max 500zł to chyba nie ma co kombinować i edki r1600III.

 

Dojdzie lepszy kabel minijack - rca bo z zestawu jest badziewny i akurat otrze się o 5 stówek.

 

 

Brak tylko wyjścia na słuuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok (chociaż na początku było 12-24). Jeśli parkują na biurku, to zasadnicze pytanie o miejsce odsłuchowe. Jeśli przy samym biurku to może być lipa ze względu na bas (bo go nie będzie, a pojawi się jak odsunie się od biurka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy samym biurku odsłuch (50cm od głośnika) przeważnie i też r1600tIII i to jeszcze biurko 120cm szerokości i po bokach meblościanka i jest ok, słucham na standardowym ustawieniu na 0 bass/treble i wszystkie tony są na dobrym poziomie (oczywiście nie ma nisko schodzącego basu jak w dobrych subach) ale mi to akurat pasuje.

 

Jak usiądę na sofie pod ścianą na przeciwko głośników to rzeczywiście basu jest więcej (2,5m od głośników)

 

Na moim biurku nie sprawdzały się żadne kolumny z bass reflexem z tyłu bo było straszne dudnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edki jak dla mnie mają za słaby bas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifier R2600 ?

 

 

Ogólnie chcesz jak najmniejsze do 500zl głośniki komputerowe 2.0 z dobrym basem?

 

To raczej tak nie działa. Więcej basu, więcej miejsca, większe głośniki, większe kolumny. A jak ma być małe to z BassReflexem, który mnie osobiście brzmieniowo nigdy nie odpowiadał i zawsze mam wrażenie, że pierdzi a nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edki jak dla mnie mają za słaby bas

 

Miałeś, testowałeś? jak dla mnie to czasami jest go aż za dużo na ustawieniach stock (wolę mniej basu ale dobrej jakości, niż dużo basu słabszej jakości) :D

 

Czyli wychodzi na to że jesteś po prostu basolubem :) w takiej sytuacji celuj w jakieś przyzwoite 2.1 np. edifier C3 https://www.olx.pl/oferta/glosniki-edifier-c3-2-1-pilot-aux-wysylka-gratis-CID99-IDylpzG.html#936653296c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Kolega pisał to tak nie działa. Chcesz mieć więcej niskich tonów ale Twoje warunki ustawienia kolumn to wykluczają. Oczywiście na silę wszystko można ale ile w tym sensu ?

Małe kolumny wielkości R1600 nie dadzą Ci jakoś większego głębokiego basu.

Jedynym wyjątkiem będą tutaj głośniki z subem które grają zdecydowanie basem a reszta pasma jest małym dodatkiem.

W dodatku takie Edki C3 potrzebują sporo miejsca by subwoofer nie dudnił a jakoś grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na głośnikach z basem, więc wydaje mi się że najlepszym wyjściem jest zwrócenie uwagi w stronę zestawów 2.1, 500 zł to absolutny max za nowe, choć nie ukrywam iż wolał bym by były tańsze, chyba że dopłacenia będzie wymagało by mieć pilot (nie istotne jaki, może być i na kablu, dodatkowym atutem jest regulacja basów w pilocie), wejście słuchawkowe.

 

Co myślicie o głośnikach Edifier C2X lub C2XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wymaganiach brakuje tylko ledów :D

 

Zobacz takie coś, jest regulacja głośności na kablu i wejście na słuchawki.

Modecom MC-MHF60U

 

Chociaż nie uważam, żeby to wejście było godne wpinania tam czegokolwiek. Lepiej prosto do komputera wetknąć słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wymaganiach brakuje tylko ledów :D

 

Zobacz takie coś, jest regulacja głośności na kablu i wejście na słuchawki.

Modecom MC-MHF60U

 

Chociaż nie uważam, żeby to wejście było godne wpinania tam czegokolwiek. Lepiej prosto do komputera wetknąć słuchawki.

Lepsze są np od Edifier C2XD.

Posiadam słuchawki Creative Sound Blaster Blaze i po podłączeniu bezpośrednio pod pc, jak dla mnie grają dosyć cicho, poza tym to mało wygodne by w ciągu dnia kilka razy przepinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego wolał bym C2x zamiast MHF60U.

Nigdzie nie zapewnię, że twoje słuchawki głośniej zagrają podpinane pod zestaw głośnikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz przepinać? Myszką masz problem przełączyć wyjście?

 

Czyli za 300-500zl chcesz jeszcze kupić wzmacniacz sluchawkowy? To chyba tak już na pewno nie zadziała :D

 

Sygnał będzie rozdzielany chyba jeszcze przed wzmacniaczem. A jeśli za wzmacniaczem, to gwarantuje Ci że nie chciałbyś słychać tych zniekształceń i szumu na słuchawkach, które zaserwowałby wzmacniacz o wartości miski ryżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz przepinać? Myszką masz problem przełączyć wyjście?

 

Czyli za 300-500zl chcesz jeszcze kupić wzmacniacz sluchawkowy? To chyba tak już na pewno nie zadziała :D

 

Sygnał będzie rozdzielany chyba jeszcze przed wzmacniaczem. A jeśli za wzmacniaczem, to gwarantuje Ci że nie chciałbyś słychać tych zniekształceń i szumu na słuchawkach, które zaserwowałby wzmacniacz o wartości miski ryżu.

Kolega nie rozumie, nie oczekuję po głośnikach za 300-500 zł, nie wiadomo czego, super jakości dźwięku i wykonania, i full możliwosci. Na czym mi zależy już pisałem. Wiem że lepsza opcja byłby np. microlab solo 6c, ale nie spełniają kilku warunków, wiec wolę wybrać coś co spełnia te warunki, kosztem jakości dzwieku. Nie jestem audiofilem,w dodatku przygłuchawy, więc w jakości grania nie jest trudno mnie zadowolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poszukałbym używanych Edifierów C3, da się dostać za ok. 300zł i do tego dokupił jakiś DAC/AMP np. FX Audio DAC X6 kosztuje poniżej 200zł (tylko niestety nie w Polsce). Miałbyś całkiem dobry tor pod słuchawki i głośniki nieco lepsze niż C2XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod te słuchawki nie wiem czy warto wydawać tyle kasy na źródło. W dodatku autor nie napisał czy ma kompa oraz wolne sloty pod karty dźwiękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...