Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lis22

Kompuyer za ok. 17 000 zł - bez monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Taki zestaw jest ok, czy można jeszcze obniżyć koszt całości?

 

Procesor - I9 9900K - 2 349 zł

Chłodzenie - SilentiumPC Navis Pro 240 - 300 zł

Płyta Główna - ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI) - 1 539 zł

Pamięć RAM - HyperX Predator XMP 32GB [2x16GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM] - 1 129 zł

Dysk SSD - Samsung 970 Pro M.2 512GB - 749 zł

Dyski SSD - Seagate Barracuda SSD 1TB - 669 zł

Dysk HDD - Seagate IronWolf 4TB - 559 zł

Dysk Zewnętrzny - WD My Passport 2TB czarny - 339 zł

Karta Grafiki - Gigabyte GeForce RTX 2080 Ti GAMING OC 11GB - 5 800 zł lub

Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Ti XTREME 11GB - 6 200 zl

Gigabyte GeForce RTX 2080 Ti WATERFORCE WB 11GB

Zasilacz - be quiet! Dark Power PRO 11 1000W - 1 049 zł

Obudowa - be quiet! Dark Base 700 z oknem - 739 zł

Dark Base PRO 900 Rew.2 - 1 019 zł

wentylatory - 300 zł

Głośniki - Microlab Solo9c - 999 zł

Windows 10 Home - 600 zł

 

Pozostanie monitor Eizo 1080p, klawiatura i mysz Razer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może napisz do czego to ma być komp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może napisz do czego to ma być komp ?

 

Oczywiście, do grania + internet, rysowanie na tablecie graficznym, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy karty graficzne i dwie obudowy...

 

Chyba, że tam jest wszędzie "LUB"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyli ogólnie wszystko to co zrobi Twój obecny komp (gry i net). Bo w sumie to co masz sparczy w zupełności do programów graficznych, które będa kompatybilne z tabletem. Nie widzę tu sensu wymiany kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę dla mnie bez ładu i składu.

 

9900K i Navis Pro? Będzie wyć i to głośno. Do tego dochodzi brak nawiewu na sekcję zasilania na płycie głównej. Ogólnie byłbym za chłodzeniem wieżowym. Jeżeli AiO, to coś raczej z wyższej półki a nie budżet SPC.

 

Pamięci fajna cena za 32 GB ale z drugiej strony żal brać te kostki do takiego sprzętu. Tutaj kłaniają się B-Die z wysokim taktem albo pod OC. Oczywiście wychodzę z założenia, że idziemy tutaj w stronę PCMR.

 

Z GPU bierz raczej ASUS StriX i nic innego. To jest top.

 

Ten SSD Baraccuda trochę kiepsko wygląda. Już pomijam fakt TLC jak jest 970 Pro, ale za 200 zł więcej jest NVME SX 8200 Pro albo jeszcze lepiej na x-kom M8PEG 1TB na MLC.

 

Zasilacz 1000W również chyba za bardzo na wyrost.

 

Najgorsze jest na końcu. Monitor 1080p? Myślę, że tutaj można urwać 2000 - 2500 zł na monitor 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy karty graficzne i dwie obudowy...

 

Chyba, że tam jest wszędzie "LUB"?

 

Lub, do wyboru ;)

Który z tych trzech modeli RTX 2080TI jest najlepszy i czy warto pakować się w wodne chłodzenie?

 

Tak trochę dla mnie bez ładu i składu.

 

9900K i Navis Pro? Będzie wyć i to głośno. Do tego dochodzi brak nawiewu na sekcję zasilania na płycie głównej. Ogólnie byłbym za chłodzeniem wieżowym. Jeżeli AiO, to coś raczej z wyższej półki a nie budżet SPC.

 

Pamięci fajna cena za 32 GB ale z drugiej strony żal brać te kostki do takiego sprzętu. Tutaj kłaniają się B-Die z wysokim taktem albo pod OC. Oczywiście wychodzę z założenia, że idziemy tutaj w stronę PCMR.

 

Z GPU bierz raczej ASUS StriX i nic innego. To jest top.

 

Ten SSD Baraccuda trochę kiepsko wygląda. Już pomijam fakt TLC jak jest 970 Pro, ale za 200 zł więcej jest NVME SX 8200 Pro albo jeszcze lepiej na x-kom M8PEG 1TB na MLC.

 

Zasilacz 1000W również chyba za bardzo na wyrost.

 

Najgorsze jest na końcu. Monitor 1080p? Myślę, że tutaj można urwać 2000 - 2500 zł na monitor 1440p.

 

A Możesz podać swoje typy?

Chłodzenie do CPU polecił CD Action w swoim teście tego procesora, bo ich zdaniem, procek mocno się grzeje.

 

Oczyli ogólnie wszystko to co zrobi Twój obecny komp (gry i net). Bo w sumie to co masz sparczy w zupełności do programów graficznych, które będa kompatybilne z tabletem. Nie widzę tu sensu wymiany kompa.

 

Wiesz, dyski twarde mam już bardzo stare, bo jeden z 2011, drugi z 2012 i dwa z 2014 roku, w tym jeden ma już bad sector. Zasilacz liczy sobie ponad pięć lat, obudowa ma uszkodzone, niedziałające wyjścia USB na przedzie i chyba powoli stają wentylatory na przedzie obudowy. Procesor jest już ciut za słaby na nowe gry i w takim AC Origins latało mi od 60 do 25 kl/s. Grafika jest najmłodsza, bo z października 2016 ale odradzono mi wtedy GTX 1080, bo miał się na nic nie przydać, a teraz 1070 jest już ciut za słaby, zobaczymy jak w piątek wypadnie "Metro Exodus".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typy chłodzenia ? Proszę bardzo, noctuna dh15 lub dark rock pro 4.

Ramy np G.SKILL 32GB 3200MHz Trident Z RGB LED CL14 (2x16GB)

SSD/GPU - j.w.

PSU np Seasonic 750W Prime 80 Plus Platinum BOX

Monitor np: ASUS ROG PG279Q, AOC AGON AG271QG, Acer Predator XB271HUBMIPRZ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostanie monitor Eizo 1080p, klawiatura i mysz Razer.

Wytłumacz proszę, dlaczego chcesz wymienić sprzęt pod ten monitor? :hmm:

Dla jednej gry, która jest kiepsko zoptymalizowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, nie mam już kasy na monitor, więc musi zostać.

Gdybym mógł zmienić monitor to wybrałbym coś z rozdzielczością 1440p ale FHD wystarczy, zwłaszcza, że takie Metro nie trzyma, ponoć nawet 60 kl/s w FHD, a co dopiero w wyższych rozdzielczościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona wersja:

 

Procesor - I9 9900K - 2 349 zł

Chłodzenie - be quiet! Dark Rock PRO 4 - 369 zł

Płyta Główna - ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI) - 1 539 zł

Pamięć RAM - G.SKILL TridentZ RGB 32GB [2x16GB 3200MHz DDR4 CL15 1.35V DIMM] - 1 659 zł

Dysk SSD - Samsung 970 Pro M.2 512GB - 749 zł

Dyski SSD - Samsung Dysk Ssd 860 Evo 1TB 2.5" Sata III - 739 zł

Dysk HDD - Seagate IronWolf 4TB - 559 zł

Dysk Zewnętrzny - WD My Passport 2TB czarny - 339 zł

Karta Grafiki -ASUS GeForce RTX 2080 Ti STRIX GAMING 11GB - 6 290 zł

Zasilacz - Seasonic 750W Prime 80 Plus Platinum BOX - choć tu może jakiś Be Quiet! 850W byłby lepszy?

Obudowa - be quiet! Dark Base 700 z oknem - 739 zł

wentylatory - 300 zł

Głośniki - Microlab Solo9c - 999 zł

Windows 10 Home - 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, kupisz GPU za 6 290 zł i mówisz że nie stać Cię na lepszy monitor?

 

Serio tak potrzebujesz karty za 6 300zł? Nie lepiej kupić za 5500zł i dołożyć i mieć niezły monitor 1440p do którego ta karta graficzna ma sens?

To samo płyta główna...

 

Zaoszczędź troche na GPU, mobo i innych podzespołach i uzbiera Ci się kasa na monitor który będzie miał sens do tego zestawu.

 

No nic, takie moje zdanie, rób jak chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie tej płyty to jest wywalenie 1500 zł w błoto, Asus na Z390 zaserwował straszny szajs po za kilkoma najdroższymi modelami nic nie jest warte uwagi. Nie wydaje mi się też abyś potrzebował płyty za 1000+

Pamięci też przepłacone w tej cenie można się już powoli zbierać na 32GB 3600 MHz z pewnymi kostkami B-Die, tyle że trzeba umieć ram kręcić, w przeciwnym wypadku można wskoczyć w opcję tańszą.

Zasilacz także przepłacony Focus Gold/Platinum 650W wystarczy z palcem w nosie.

SSD 970 Pro, tu kolejne złotówki wpakowane bez sensu Evo wystarczy.

System jeżeli jest oryginalny to z obecnego sprzętu można go przenieść na nowy.

GPU to już najlepszy przykład przepłacenia, tak wiem że Strix jest zajebisty sam go mam na 1080Ti i chłodzenie jedno z najlepszych, ale w serii 2xxx trzeba sromotnie do tego chłodzenia dopłacić co nie jest w żaden sposób usprawiedliwione.

 

Zestaw złożony w mojej ocenie dość słabo, typowe zastaw się, a postaw się , byle tylko jak najwięcej kasy zutylizować, problem w tym że nie przyniesie to żadnej dodatkowej wydajności, sam sprzęt zdechnie technologicznie dokładnie w tym samym przedziale czasowym w jakim zdechnie najtańsza konfiguracja z 9900k/8700k i RTX 2080Ti, za to z zaoszczędzonej kaski można kupić sensowny monitor 1440p aby miało to ręce i nogi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

dawno nie zaglądałem do tego tematu ale widzę jakiś ciekawy pułap ceny i to do gierek (pewnie nigdy nie będzie kupiony).

 

Ram przepłacony. Albo pewne bdie. Możesz poszukać po forach używki bo często sprzedają z dobrym OC.

Z tego co widzę 16GB cl16 3000 kosztuje 400zł więc "lekko" przepłacone.

 

Milion dysków bez sensu. Lepiej jeden 2TB SSD i w przyszłości następny + reszta HDD.

 

2080ti kosztuje obecnie 5k zł albo mniej. Tutaj ktoś sprzedaje za 4200zł więc też "lekko" przepłacone.

 

Sam proc jest podobno problematyczny ale nie ma nic czym można go zastąpić.

 

Płyta także przepłacona. Za 1k zł są.

 

Obudowa kwestia gustu.

 

Zasilacz. Platinum to platinum.

 

solo 9c to wielkie głośniki. Musisz mieć gdzie je rozstawić (nie na biurku) także potrzebujesz podstawek i miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, nie mam już kasy na monitor, więc musi zostać.

Gdybym mógł zmienić monitor to wybrałbym coś z rozdzielczością 1440p ale FHD wystarczy, zwłaszcza, że takie Metro nie trzyma, ponoć nawet 60 kl/s w FHD, a co dopiero w wyższych rozdzielczościach.

 

Kasy jest wystarczająco

https://proline.pl/koszyk/cd06e173 do tego dasz głośniki i zostaje 2500 zł na monitor. Zastanowiłbym się też na teraz nad zejściem do 16 GB DDR4. Można dorzucać 970 Pro, można zamieniać SX 8200 Pro na M8PEG 1TB na MLC

 

Zestaw złożony na szybko w 1-2 minuty i już jest sporo kasy do przodu. Przemyśleć, popatrzeć na ceny innych sklepów i pieniądze na monitor w budżecie 17000 zł się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps jak zwykle błyskawicznie i szybko podsumował całe zestawienie.

Autor tematu powinien stanąć na baczność i wysłuchać rad bardziej doświadczonych.

Nic dodać nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, kupisz GPU za 6 290 zł i mówisz że nie stać Cię na lepszy monitor?

 

Serio tak potrzebujesz karty za 6 300zł? Nie lepiej kupić za 5500zł i dołożyć i mieć niezły monitor 1440p do którego ta karta graficzna ma sens?

To samo płyta główna...

 

Zaoszczędź troche na GPU, mobo i innych podzespołach i uzbiera Ci się kasa na monitor który będzie miał sens do tego zestawu.

 

No nic, takie moje zdanie, rób jak chcesz :)

 

Wszystko rozbija się o kasę. Będę miał ok. 17 000 i chcę się zmieścić w tym budżecie, poza tym, jestem w miarę zadowolony ze swojego monitora (choć cierpi on na pewną wadę,ma jakby wypalony pasek zadań widoczny podczas zamykania systemu i w grach. Myślałem, że to jakiś błąd Windowsa, gdyż miałem sporo problemów z W10 pozyskanym jako aktualizacja siódemki ale obecnie mam świeżego Windowsa i pasek nadal jest widoczny), poza tym, obawiam się trochę przejścia z 16:9 na 21:9, gdyż słyszałem, że mogą wystąpić problemy w grach. Zmieniając monitor trzeba już brać większą rozdzielczość (1440p), większą częstotliwość odświeżania i G SYNC, więc to koszt ok. 4 000 zł.

Ewentualnie, na czym mógłbym zaoszczędzić, żeby uzbierać na monitor? Już i tak sporo pozmieniałem a i tak bez monitora koszt całości przekracza mi te 17 000 zł.

Czy, ewentualnie, gdybym zachował obecny procesor, płytę główną i RAM i dołożył grafikę, dyski twarde i te inne drobniejsze rzeczy, to czy procesor będzie bardzo wąskim gardłem dla RTX 2080TI w rozdzielczości 1440p? Podejrzewam, że tak. Ewentualnie, lepszy procesor na tę płytę główną ale cztery rdzenie to już trochę mało.

Z tego co widzę, nie ma nic lepszego na soccer 1150, trzeba by brać na 1151 a taki I7-8700K kosztuje 2 000 zł, więc albo można wziąć bez K albo już lepiej troszkę dopłacić do I9.

 

Caps: potrzebuję dysku zewnętrznego, żeby przenieść wszystko, co mam obecnie na starych dyskach, jednego dysku SSD 500GB na sam system, jednego SSD 500GB na gry wymagające SSD oraz HDD 4TB na mniej wymagające gry i cała resztę. Przy proponowanej przez Ciebie pamięci RAM pisze, że jest najlepsza pod AMD, więc mogą być jakieś problemy z Intelem? Obudowa trochę mi się nie podobna, wiolę jednak Be Quiet.

Ja, niestety, nie kupię całości przez neta, gdyż nie mam kogoś, kto mi to złoży, kupię w sklepie, w którym kupuję sprzęt od 2008 roku, gdzie złożenie PC jest w cenie i prawdopodobnie zostawię w rozliczeniu stare części, więc trochę kasy jeszcze dojdzie i tutaj jestem ciekawy, na ile można wycenić mój procek, chłodzenie, płytę główną, kartę graficzną, pamięć RAM, i dysk SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie na start 16 GB DDR4. Dopnij dyski, dopnij budżet na monitor i w 17 000 zł się wyrobisz. Pamięci będą ok pod 1151, obudowa wedle własnego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uwzględnieniu moich obecnych części, które zostawiam w sklepie w rozliczeniu, wyjdzie 15 300 zł dopłaty, wraz z monitorem, czyli chyba byłoby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jeszcze dla pewności cały set.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Gigabyte Z390 AORUS PRO DDR4 1151

Procesor: Intel Core i9-9900K Coffee Lake Refresh 3,6 GHz s. 1151 Box

Chłodzenie procesora: be quiet! Dark Rock Pro 4

Pamięć RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB {2X8GB 3200 MHz DDR4 CL16.35V XMP 2.0 DIMM}

Dysk SSD: Adata SSD XPG SX8200 PRO 1TB M.2 NVMe 2280 ASX8200PNP-1TT-C + drugi SSD 1TB

Dysk HDD: Seagate IronWolf ST4000VN008 4TB sATA III 5900RPM 64MB

Karta grafiki: Gigabyte GeForce RTX 2080 Ti GAMING OC 11GB GDDR6 (GV-N208TGAMING OC-11GC)

Zasilacz: inny niż Podałeś, 850w

Obudowa: be quiet! Dark Base 700 z oknem

Monitor: ASUS ROG Swift PG279Q [165Hz, G-Sync]

Głośniki: Microlab Solo9c

Windows 10 Home 64 bit pendrive

 

W rozliczeniu:

 

Płyta główna:Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5

Procesor: Intel I7-4790K 4,00 GHz

Chłodzenie procesora: Taisumi SCTTM-1000B

Pamięć RAM: Kingston 2x8GB DDR3-2133

Dysk SSD: Crucial CT256MX1 256 GB

Karta grafiki: ASUS GTX 1070 STRIX Gaming 8GB GDDR5/256 bit

Monitor: EIZO FS2434

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabiera to sensu.

Jaki tam jest ten zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę w zestawie od Capsa zmienił bym na Enthoo Pro M Black Tempered Glass, bo ma dwa wentylatory 14fi w standardowym wyposażeniu i boczny panel z hartowanego szkła. Zwykła Enthoo Pro M bez TG ma jeden wentylator i panel z plexy. Dark Base 700 też może być. Zasilacz Seasonic 750w wystarczy do tego zestawu z zapasem. Nie ma co kupować 850w pod jedną kartę graficzną. Gigabyte Windforce 2080Ti jest w Proline taniej od Gaminga OC.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze "portale branżowe" już recenzje wrzuciły: https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=18007 https://www.ppe.pl/recenzje/341269/stellar-blade-recenzja-gry-kluczowa-role-odgrywaja-nie-tylko-atuty-eve.html Ogólnie jest dobrze, ale poczekam na opinie graczy, przede wszystkim, czy można wyłączyć ziarno  a jak nie to czekam aż wyjdzie na PC  
    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...