Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukka_harry

Dzielenie dysku HDD na partycje bez instalacji systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzień dobry.

 

Przeskanowałem dysk HDD programem MHDD oraz następnie zrobię zerowanie dysku.

 

Po tych czynnościach chcuiałbym utworzyć 1 lub 2 partycje bez instalacji systemu windows.

 

Dysk ma służyć jako magazyn, system będzie na dysku SSD.

 

Czy mogę użyć narzędzi systemu windows, które są przed instalacją systemu i po formatowaniu oraz ustawieniu partycji po prostu wyłączyć komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy system, nawet Windows, ma wbudowane narzędzie do partycjonowania dysków.

Podpinasz dysk, uruchamiasz komputer, po załadowaniu się systemu wchodzisz znajdujesz "Zarządzanie Komputerem" --> "Zarządzanie dyskami" i tam sobie robisz co chcesz. Jeżeli potrzebujesz bardziej zaawansowanego narzędzia do partycjonowania, które na przykład będzie w stanie utworzyć partycje ext4, to tego w sieci też jest pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wyzeruję dysk HDD, instaluję system na SSD, wychodzę w "zarządzanie dyskami" i tam widzę surowy dysk HDD?

 

Czy jeżeli chwilowo nie posiadam dysku SSD to czy mógłbym zrobić partycje na wyzerowanym dysku HDD bez instalowania systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i czytelnie pod warunkiem, że ma się zainstalowany system windows. Niestety posiadam 1 dysk i 1 komputer.

 

Dysk SSD kupię za tydzień lub dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowany windows do tego nie jest ci potrzebny.

W instalatorze win 10 masz nawet opcję odpalenia CMD.

 

Zakładam że płytkę lub USB z instalką posiadasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co chcesz teraz wyczyścić dysk, skoro nie masz nic w zastępstwo? Komputer będzie stał przez tydzień nieużywany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, mam zamiar komputer rozebrać na części pierwsze, sprzedać stare podzespoły i włożyć nowe.

 

Teraz okazuje się, że będę przydało by się zmienić zasilacz i dokupić chłodzenie do CPU.

 

Nie doczytałem i kupiłem procesor bez boxowego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal nie jest wytłumaczeniem po co chcesz dzielić dysk na partycje teraz, skoro i tak go nie będziesz używał... Poczekaj i zrób to po ludzku bezpośrednio z systemu jak pisali na początku.

 

A jeśli już musisz, to najprościej z instaltora Windowsa z płytki. Zaczynasz instalację, wybierasz dysk, dzielisz sobie na partycję i przerywasz instalację.

 

I po co w ogóle używać MHDD i zerować dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...