Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

korneld

Internet gubi pakiety,dlaczego? Jak reklamować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Na wstępie napisze,ze mam internet radiowy,ta sama firma od około 8 lat,problemy z internetem były jedynie na początku współpracy potem wszystko poprawione i nigdy o dziwo żadnych dużych pingów czy utraty pakietów.

 

Od około pół roku zaczęły się problemy,najpierw bardzo wysoki ping w grach,kilka telefonów,wymiana anteny i sprawa załatwiona,ale od dwóch miesięcy granie w jakiekolwiek gry online nie ma sensu,loss skacze od 1 do 20%,pingi są malutkie na serwerach europejskich po 25-40ms (ze sporadycznymi skokami do 100ms)za to loss rzadko kiedy jest na 0%,zazwyczaj wisi po 1% lub skacze jak szalony do nawet do 20% co w grze skutkuje lagiem i cofnięciem do tylu (kto gra i miał kiedyś taki problemem wie o czym mowie-w załączniku zdjęcie z net grapha w grze). System stawiany parę razy na nowo,po drodze nie ma żadnego routera,jestem podłączony bezpośrednio do komputera.Jak podpinam net z telefonu i gram to nie ma żadnego problemu wiec po mojej stronie jest wszystko dobrze.

 

Próbowałem zgłaszać problem lecz operator upiera się ze wszystko jest dobrze,kilka dni temu wymienili znowu antenę,sprawdzili ping i prędkość,które zawsze są dobre i pojechali.

 

Umowa jest tak skonstruowana ze niestety nie opłaca mi się jej zrywać,dlatego chciałem się Was zapytać w jaki sposób,jakimi programami czy czymkolwiek mogę zdobyć dowody które operator będzie musiał uwzględnić i naprawić połączenie albo zerwać umowę za porozumieniem.

 

Zapomniałem napisać prędkość 4/0.5.

post-177440-15500807500829_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować polecenie netstat -s w cmd

 

linia retransmitowane segmenty

 

np na ok 1 mil przesłanych segmentów nie powinno być dużo więcej niż 100 - ale zależy oczywiscie też od serwerów, i ich obciążenia, np co i skąd ściągasz, itp

 

jeśli będzie dużo skopiuj, wklej, i prześlij do firmy, itp, albo zrób zrzut okienka cmd

 

masz ruter, jest w antenie

 

dziwne, jeśli wcześniej nie było problemów - może interferencja, sąsiedzi włączyli jakąś silną sieć, albo jakieś urządzenie elektryczne, itp

 

mam prawie identyczne wifi, i nigdy nie było problemów - w dodatku bezusterkowa, od 6 lat praktycznie nie było przerwy z winy dostawcy

 

może karta w twoim komputerze, jeśli stara - pewnie na wbudowaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCP Statistics for IPv4

 

Active Opens = 246

Passive Opens = 2

Failed Connection Attempts = 7

Reset Connections = 32

Current Connections = 87

Segments Received = 31658

Segments Sent = 26522

Segments Retransmitted = 69

 

Tak to wygląda w cmd,wpisałem to maja odpalona tylko przeglądarkę internetowa.

 

Mieszkam na wsi,sąsiedzi są daleko, ale antena i tak jest skierowana w stronę gdzie nie ma żadnych domów.

 

Płyta główna ma około 4 lata i tylko do tego złącza w płycie podpinam kabel, można jakoś sprawdzić czy problem zaczyna się już u mnie? Jakimś programem typu pingplotter itp.

 

Sam już nie wiem co mam z tym robić, niestety na ten moment granie w cokolwiek online nie ma sensu bo każda gra gubi pakiety a za internet 4mb płace naprawdę spore pieniądze i nie stać mnie na kolejny wydatek na drugi internet..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno niestety to sprawdzić

 

chyba masz dużo retransmisji, ja w tej chwili mam np 18 na ok 150 tys wysłanych, więc dużo mniej

 

użyj np networx, bo cmd niewygodny - w networx z zasobnika z prawego kliku otwórz trace route, i wpisz doowolny adres, np www.pclab.pl, ok - w wyświetlonych adresach najpierw będzie bramka, czyli karta w antenie, a potem powinien być adres serwera dostawcy - zapisz ten adres i pinguj, tzn wybierz ping w networx, wklej adres, i liczba żądań echa ustaw nawet kilka, kilkanascie tys, ok - sprawdź, czy nie ma dużych różnic w pingach, jeśli są jakiś lokalny problem tzn np przekaźnik lokalny, itp - dzwoń do dostawcy z informacją, że ping do ich sewera skacze, itp; ewentualnie w trace route moga byc 2, albo nawet wiecej adresów serwera dostawcy - poznaszpo tym, ze pierwsze 3 liczby identyczne, tylko ostatnia inna - jesli tak spinguj takze 2 adres, itp; jesliby tych adresów było wiecej niz 2 podejrzane, tzn sygnał wędruje jakś okrężną droga, np do innego przekaźnika w okolicy, i dopiero potem do ich serwera; ewentualnie spinguj takze więcej razy bramkę, wtedy jakiś problem z komputerem albo karta, gdyby bardzo skakał; wszystko trochę chałupnicze metody, ale może coś się wyjaśni; gdyby wszystko ok pinguj tą metoda adresy zewnętrzne, tzn dowolne w sieci, gdyby ping skakał to może ich serwer - serwer obsługuje tzw nat, tzn zmienia adresy publiczne na prywatne, może coś źle ustawione w nat, itp; i sprawdź jeszcze statystyki, tzn netstat -s, ale po dłuższym serfowaniu, albo ściąganiu, żeby transmisji było dużo, bo 30 tys za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...