Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekin_stg

Zarządzanie switch'em za pomocą kabla konsolowego rj45-rj45 bez portu COM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kupiłem okazyjnie zarządzany switch w celach nauki. Problem polega na tym, że w całym sprzęcie domowym nie posiadam ani jednego komputera, który posiadałby port COM. Czy w tej sytuacji posiadając kabel consolowy jestem wstanie połączyć się z switchem?

 

Mój switch to huawei quidway s3900.

 

Wiem, że istnieją adaptery USB-COM, ale jeśli jest taka możliwość to chciałbym pominąć jakiekolwiek inwestycje w tym temacie.

 

 

PS:Jeśli istnieje taka możliwość to proszę o naprowadzenie mnie w jaki sposób tego dokonać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami płyty główne komputerów stacjonarnych miały wyprowadzone piny na płycie do podłączenia złącza szeregowego. Jeśli nie masz takiego sprzętu to, jeśli do switcha nie można dostać się poprzez LAN (sprawdź port nr 1), to pozostaje zakup adaptera USB-COM oraz przejściówki RJ45-COM albo kabla od Cisco. Innej możliwości nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami płyty główne komputerów stacjonarnych miały wyprowadzone piny na płycie do podłączenia złącza szeregowego. Jeśli nie masz takiego sprzętu to, jeśli do switcha nie można dostać się poprzez LAN (sprawdź port nr 1), to pozostaje zakup adaptera USB-COM oraz przejściówki RJ45-COM albo kabla od Cisco. Innej możliwości nie ma.

 

Na moim switchu jest specjalny port oznaczony CONSOLE na wtyk RJ45. Tylko nie wiem jak to zrobić za pomocą kabla RJ45-RJ45. Wiem, że za pomocą portów COM używało się terminala putty, a jestem niestety laikiem w tym temacie i potrzebuje po prostu informacji jak ugryźć ten temat.

 

PS:Nie posiadam sprawnego komputera stacjonarnego, dysponuje laptopem z portami USB i RJ45

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim switchu jest specjalny port oznaczony CONSOLE na wtyk RJ45. Tylko nie wiem jak to zrobić za pomocą kabla RJ45-RJ45. Wiem, że za pomocą portów COM używało się terminala putty, a jestem niestety laikiem w tym temacie i potrzebuje po prostu informacji jak ugryźć ten temat.

Tak, wiem co chcesz zrobić. Nieskończoną ilość razy podpinałem się takim kablem do switcha czy routera... Tylko i wyłącznie pozwoli Ci na to adapter USB-COM. A do połączenia teraz można użyć PuTTy, a kiedyś robiło się to wbudowanym w Windows HyperTerminalem (od Visty już go nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też gotowe kable konsolowe na USB. Z wbudowanym kontrolerem COM na USB.

 

Po Ethernecie z portem konsolowym się nie połączysz, to zupełnie inny standard – nawet mimo tego, że może wykorzystywać to samo złącze.

 

Jak masz port konsolowy, to kup za jakieś grosze adapter USB-COM, i tyle. Do takiej komunikacji to działa na 100%.

 

Do połączenia – Putty, Tera Term (trochę bogatsza funkcjonalność – Putty zawiódł mnie, gdy na urządzenie sieciowe musiałem wrzucić config długi na ponad 1000 linijek), z płatnych jest SecureCRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...