Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alibabaja

brak możliwości zmiany kompozycji windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam z tym problem od jakiegoś roku chyba

wcześniej wszystko działało - sam nie pamiętam kiedy zaczęły się problemy

ostatnio zaktualizowałem Windows 10 z wersji 1803 do 1809 ale później na chwile przeskoczyłem do "nowszej wersji "Insider preview"

po czym powróciłem do wersji stabilnej

problem z tym, ze jeśli znajdę w sklepie Windows jakaś kompozycje to niby ją pobiera i instaluje, ale jak kliknę "zastosuj"

to automatycznie otwiera się okno kompozycji i tej nowo pobranej NIE MA

widzę tylko 5 kompozycji które pobrałem dawno temu

nowe jakiekolwiek, które instaluje tam się nie pojawiają, a wiec mogę zmieniać tylko w obrębie tych pięciu

proszę o pomoc w tym temacie

 

Oczywiście jestem na koncie administratora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź, czy instaluje, kompozycje są w folderze windows\resources\themes; ale to z poprzednich wersji, nie wiem, czy w 10 tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w folderze windows\resources\themes nie ma nic, tzn jest tylko AERO; THEME1; THEME2; ale w sklepie pokazuje że zainstalowano, i nawet jak po restarcie wejdę w daną kompozycje, to już nie ma przycisku "zainstaluj" tylko "zastosuj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Themes downloaded from the Windows Store are automatically ported over to the Themes selection in the Personalization settings once installed. Open Settings, then go to Personalization > Themes and see if the installed themes are reflected in there. If not, try resetting the Windows Store cache. Click the Start menu, type wsreset and press Enter. Another fix is to go to Settings > App > Store > Advanced options > Reset then try downloading another theme.

 

I found a work around. After doing the WSRESET -- give it some time (can take upto 15-30 seconds to complete). Bring up the MS Store and make sure you are NOT already logged in. Select the theme you want and you should then be prompted with a Login ... login with your store/user account. Now go ahead and select the theme again.

 

 

Windows 1803 update seems to have "trashed" saved login info ... nothing new I guess, this is a very common problem with most of Microsoft products these days since they tend to require a login and want to tie everything together - the OS update breaks all this. It's the Microsoft 70% rule, thankfully Apple aim higher at a 90% rule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...