Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stoper86

Monitor który będzie jak najmniej męczyć oczy do około 600 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Postanowiłem zapytać szanownych forumowiczów którzy na pewno coś Mi doradzą w kwestii jaki monitor wybrać który będzie najmniej męczyć oczy??

Do tej pory działałem na laptopie, ale już jest dosyć leciwy więc postanowiłem przesiąść się na komputer stacjonarny o parametrach:

Procesor – AMD Ryzen 5 2400 G

Płyta główna - ASRock B450 GAMING-ITX/AC

Pamieć RAM - Kingston Fury, DDR4, 8GB,3466MHz

Zasilacz - Gigabyte B700H 700W

Monitor który poszukuje musi być wyposażony w DisplayPort, mieć nie mniej niż 24 cale.

Z czeluści internetu wybrałem monitor iiyama ProLite X2483HSU-B3 i już prawie miałem kupić, ale chciałbym jeszcze was zapytać o zdanie. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Postanowiłem zapytać szanownych forumowiczów którzy na pewno coś Mi doradzą w kwestii jaki monitor wybrać który będzie najmniej męczyć oczy??

Do tej pory działałem na laptopie, ale już jest dosyć leciwy więc postanowiłem przesiąść się na komputer stacjonarny o parametrach:

Procesor – AMD Ryzen 5 2400 G

Płyta główna - ASRock B450 GAMING-ITX/AC

Pamieć RAM - Kingston Fury, DDR4, 8GB,3466MHz

Zasilacz - Gigabyte B700H 700W

Monitor który poszukuje musi być wyposażony w DisplayPort, mieć nie mniej niż 24 cale.

Z czeluści internetu wybrałem monitor iiyama ProLite X2483HSU-B3 i już prawie miałem kupić, ale chciałbym jeszcze was zapytać o zdanie. Pozdrawiam serdecznie

Do 600 zł fakt ciężko o coś lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mogę polecic Dell U2414H kolory i wygląd masakra ,najcieńsza ramka ,pivot,

masa portów, matryca IPS.regulacja wysokości i nachylenia .Daje radę nawet w Battlefield3 .Kwestia dlugiej pracy to zmiana dla mnie ,zmniejszenie kontrastu i jasności na lcd 37% jasność  ,50% kontrast.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżet to jakieś widełki tam są, ale fajnie by było się zmieścić w 600 złotych :-)

Co do tego Della to jest na IPSie, a słyszałem, że jeśli chodzi o wzrok to lepiej się rozglądać za czymś na matrycy VA, tym bardziej, że czasami coś muszę zrobić na kompie i zajmuje to nieraz 6h więc zależy Mi na matrycy która będzie mnie mniej męczyć.

Aktualnie w laptopie mam matryce błyszczącą i pewnie każdy monitor będzie lepszy od niej, ale kto pyta nie błądzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma co patrzeć na typ matrycy, a po prostu na konkretne monitory. Więcej tutaj będzie robić sposób podświetlania (flicker free) i wykończenia powierzchni monitora (błyszczący, matowy, powłoki utwardzające), a zupełna podstawa to właściwe ustawienie oświetlenia stanowiska i jasności/kontrastu ekranu. Dodatkowo przerwy od gapienia się w monitor.

 

Patrzył bym głównie na możliwość regulacji jasności i brak migotania podświetlenia. Typ matrycy to bym zostawił jako temat do rozważań jak masz wymagania odnośnie kolorów i kątów patrzenia na monitor ewentualnie szybkość reakcji matrycy jak grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='14 Luty 2019 - 12:11' timestamp='1550142686' post='15406720']

IMO nie ma co patrzeć na typ matrycy, a po prostu na konkretne monitory. Więcej tutaj będzie robić sposób podświetlania (flicker free) i wykończenia powierzchni monitora (błyszczący, matowy, powłoki utwardzające), a zupełna podstawa to właściwe ustawienie oświetlenia stanowiska i jasności/kontrastu ekranu. Dodatkowo przerwy od gapienia się w monitor.

 

Patrzył bym głównie na możliwość regulacji jasności i brak migotania podświetlenia. Typ matrycy to bym zostawił jako temat do rozważań jak masz wymagania odnośnie kolorów i kątów patrzenia na monitor ewentualnie szybkość reakcji matrycy jak grasz.

 

I to jest odpowiedź która Mi się podoba, ale dzięki niej już kompletnie nie wiem co kupić...

A Ty Kolego jaki monitory polecisz i co sądzisz o Iiyama X2483HSU-B3 nad którym się zastanawiam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą zagwozdkę jak autor temat. Wybór padł na iiyama XUB2492HSU-B1. Jest to 60 Hz monitor z matrycą IPS. Do tej pory byłem zadowolony, ale nie grałem w gry. W grach FPS, czyli strzelanka takich jak Battlefield, CS:GO widać spore smużenie, więc ten monitor nie jest dobry do tego typu gier. Na matrycy AMVA w ciemnych grach może być jeszcze gorzej. W tym budżecie jeśli dużo grasz jedynym sensownym rozwiązaniem jest monitor z minimum 75 Hz i matrycą TN, najlepiej gamingowy. Co do ochrony oczu podejrzewam, że w budżetowych monitorach z flicker free i redukcją niebieskiego światła będzie podobnie i nie ważne jaką matrycę wybierzesz.

 

P.S. Twoja iiyama X2483HSU-B3 ma 75 Hz , ale i tak znalazłem w necie test i tutaj cytat: "Zmierzony czas reakcji matrycy wynosi 17–33 ms, ale włączenie funkcji overdrive skraca go do 20 ms", czyli jednym słowem monitor nie nadaje się do grania. Tak naprawdę to te 75 Hz nawet nie będzie wykorzystane bo maksymalny czas reakcji dla 60 Hz to 16 ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi coś polecić, bo nie siedzę zbyt głęboko w temacie. Jakbym miał coś dla siebie wybierać, to pewnie znowu bym patrzył w stronę Dell ale tych kilkukrotnie droższych niż chcesz wydać.

Z monitorami iiyama miałem kontakt ale to były modele z okolic 2006. Były ok ale ciężko je porównać z obecnymi modelami, technologia zupełnie inna, jakość wykonania przez te kilkanaście lat też się mogła zmienić. Na co dzień mam do czynienia z HP-kami i Dell-ami

 

Na pierwszy rzut oka wygląda ok ale ciężko ocenić jak świeci. Tu niestety trzeba po prostu siąść przed nim, spędzić przynajmniej dzień i wtedy coś powiedzieć.

Jeżeli kupujesz wysyłkowo, to zawsze masz dwa tygodnie na odstąpienie od umowy. Jakby ci wybitnie nie podpasował, to najwyżej zwrócisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jeśli zależy Tobie na jak najlepszej "ochronie" oczu to polecałbym Eizo, warto poczytać o tej firmie i poszukać jakiś model, oczywiście w kwocie do 600 zł tylko używany lub dozbierać trochę pieniędzy. Jeśli grasz dużo polecam iiyama G-Master G2530HSU Black Hawk lub GB2530HSU-B1 (wersja z regulacją wysokośći, ale trzeba dopłacić 100 zł, czyli ponad Twój budżet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz to mam mętlik w głowie... :hmm:

Co do budżetu to dodatkowe 100 złotych jakoś się pewnie znajdzie :D

Monitorki Eizo bardzo ciekawe, ale to już nie mój budżet i jednak coś nowego bym wolał z gwarancją.

Co do monitorów z matrycą TN to na samym początku je odrzuciłem bo kogo zapytałem to wszyscy mówili, że jak będę widział monitor z tego typu matrycą nawet nie patrzeć w jego stronę :kwasny:

Jeśli chodzi o gry to będzie to sporadyczne :-)

Chyba, że załapie jakiegoś bakcyla bo do procesora dostałem kod do Tom Clancy's The Division 2 ;-)

Ale za stary na gry jestem :P

 

PS. A co powiecie o Acer ED242QRABIDPX??

Bo wpadł Mi w oko teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN... Zaraz Ci zaproponują CRT :D

IPS jest dobry

AMVA jest lepsza

Jak możesz dorzucić do budżetu to bierz OLED 27"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN... Zaraz Ci zaproponują CRT :D

IPS jest dobry

AMVA jest lepsza

Jak możesz dorzucić do budżetu to bierz OLED 27"

 

 

Może nie będzie tak źle, że zaproponują Mi CRT :-D

Więc już kupiłem Acera ED242QRABIDPX z matryca VA i mam nadzieję, że to w miarę dobry wybór i lepszy niż IIYAMA ProLite X2483HSU-B3 która ma matrycę AMVA.

Co sądzicie?? :-D

Zawsze mam 30 dni na zwrot :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle, że zaproponują Mi CRT :-D

Więc już kupiłem Acera ED242QRABIDPX z matryca VA i mam nadzieję, że to w miarę dobry wybór i lepszy niż IIYAMA ProLite X2483HSU-B3 która ma matrycę AMVA.

Co sądzicie?? :-D

Zawsze mam 30 dni na zwrot :-D

Kiepski, lepiej było brać AOC Q3279VWFD8, parę groszy drożej a bije niejeden za 2tysie, w tym przypadku rozmiar ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze monitory do filmów/gier do 1000 zł to Samsung C24F390/F396(500-550 zł) i BenQ EW277HDR(850-900 zł).

Ten AOC ma matrycę IPS, więc słaba czerń(aczkolwiek dobra jak na IPS), wersja na matrycy VA podobno smuży(producent matrycy to Innolux, więc bardzo możliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze monitory do filmów/gier do 1000 zł to Samsung C24F390/F396(500-550 zł) i BenQ EW277HDR(850-900 zł).

Ten AOC ma matrycę IPS, więc słaba czerń(aczkolwiek dobra jak na IPS), wersja na matrycy VA podobno smuży(producent matrycy to Innolux, więc bardzo możliwe).

Tak, choć w grach to nie przeszkadza, brakuje mi jakości z mojej v30 tam kolorki i czerń są idealne, kiedy będą takie monitorki ...oled 32" 4K 100hz za 2tysie ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z 5 lat po telewizorach z micro/mini LED, OLEDów nie będzie bo się wypalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...