Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pafcio01

Xbox 360 i problem z połączeniem przez WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Problemem jest brak komunikacji konsoli xbox 360 z internetem poprzez wifi. Po kablu wszystko działa jak powinno. Najciekawsze, że stojąca obok konsola xbox one s nie ma żadnego problemu i przez wifi wszystko działa. Pokazuję zdjęcia z raportów połączenia

post-71751-15501309045872_thumb.jpg

post-71751-15501309180092_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co korzystać z wifi jak masz kabel?

 

"Szybkość wifi" 6 Mb/s pokazuje, że masz bardzo słaby sygnał (wbrew bredniom o 100%). Zrób test blisko routera - max 1 metr - przestrzeń odkryta (a nie z tyłu szafy do szczelnej półki). Przy tak niskich linkach łącze wifi ledwo chodzi, u mnie czasem potrafiło skakać z 24 na 1 Mb/s (aż do zerwania), tam masz mieć 54 Mb/s (zakładam tryb g), minimum 36 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale jest kilka "ale":

1. Kabel jest na stałe włożony do TV i nie może tkwić w konsoli, włożyłem tylko w celu sprawdzenia

2. Konsola xbox one, która znajduje się 15cm nad 360 łapie sygnał bez zająknięcia i nie sprawia problemów przy grach online.

 

Czy możliwe jest uszkodzenie modułu odpowiedzialnego za wifi w konsoli? Gdyż jak widzę, ma problem również połączyć się punktem wifi utworzonym przez smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się może uszkodzić.

 

1. Kabel jest na stałe włożony do TV i nie może tkwić w konsoli, włożyłem tylko w celu sprawdzenia
To kup drugi :) Te kilka złotych przebolisz (ewentualnie potrzebny będzie switch lub TV podłączyć przez wifi). Ja mam wszystkie konsole podłączone po kablu, TV wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem X360 po WiFi (na chwilę do testu) i on kłamie: mam szybkość WiFi 12 Mb/s (mimo, że download i upload znacznie większe). Robiłem dużo testów i wyłączałem konsolę.

 

Co nie zmienia faktu, że:

1. korzystanie z wifi to bezsens (mając blisko router)

2. twoje statystyki są znacznie gorsze, bo 11% utraty pakietów (zamiast 0%), mniejsza szybkość (mimo kłamstw to pewnie coś znaczy - gorszy link), upload 2 Mb/s to też bardzo słabo (ale może masz takie łącze i może to max?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...