Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PCkrzuchu

MSI OPTIX AG32CQ VS MSI Optix MPG27CQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem już wybrany monitor (MSI Optix MPG27CQ) ale coś mnie podkusiło i znalazłem jeszcze coś takiego : MSI OPTIX AG32CQ

 

Monitor głównie do gier. Pytanie do posiadaczy dużych monitorów na jakim będzie lepiej grać w CS GO ? Bo w inne tytuły rozumiem, że większy będzie lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak od kiedy przesiadłem się na monitory 32-34 ( x2 ) to wszystko mniejsze kuje mnie w oczy..

Zagram raz na rok w goła właśnie na takich "olbrzymach?" i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie coś mi wpadło w oko. Gigabyte Aorus AD27QD

 

Ok, czyli rozmiaru nie muszę się bać. Pozostaje ogólna jakość monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy AG32CQ różni się od MPG27CQ czymś więcej niż wielkością? Albo z konkretnego powodu potrzebujesz większy panel? Jeżeli nie, to brałbym 27", obraz będzie ostrzejszy, ponieważ oba modele mają identyczną rozdzielczość. Osobiście posiadam MPG27CQ, jestem zadowolony, ale akceptuję jego wady i zalety. Gigabyte Aorus AD27QD to chyba nowość, niedawno utworzono wątek na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy AG32CQ różni się od MPG27CQ czymś więcej niż wielkością? Albo z konkretnego powodu potrzebujesz większy panel? Jeżeli nie, to brałbym 27", obraz będzie ostrzejszy, ponieważ oba modele mają identyczną rozdzielczość. Osobiście posiadam MPG27CQ, jestem zadowolony, ale akceptuję jego wady i zalety. Gigabyte Aorus AD27QD to chyba nowość, niedawno utworzono wątek na jego temat.

 

A co dla Ciebie jest wadą w tym monitorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największy problem tego monitora (który jednak nie jest dla mnie jakimś wielkim problemem w trakcie gry) to lekkie smużenie kontrastowych obiektów w ruchu. Najłatwiej to zauważyć na jaśniejszym tle. Nie przeszkadza mi to jednak w stopniu, abym nie cieszył się tym ekranem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, potwierdziłeś mój zakup, monitor już do mnie leci z promocji w MediaMarkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że po wyjęciu z pudełka warto pogrzebać trochę w menu dla lepszych efektów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się przyłączyć, obecnie mam 27 cali fhd i docelowa karta to rtx2060, chcę coś większego 31.5/32 cale ale tu pojawia się problem rozdzielczości, 1440p nie wszędzie da radę przy rtx2060, a skalowanie z 1440p do 1080p podobno wygląda źle. Domyślam się, że natywne fhd przy 32 calach to w ogóle porażka jeśli chodzi o przeglądanie internetu.

 

Więc pozostaje 4k przy 32 calach i teraz jak to wygląda przy skalowaniu z 2160p do 1080p? Czy będzie to wyglądać źle, jak z 1440p do 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TYM temacie pojawiło się sporo tekstu na temat skalowania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, potwierdziłeś mój zakup, monitor już do mnie leci z promocji w MediaMarkt :)

I jak? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...