Forum PCLab.pl: Pc za 10k tak, gra za 200zł nie. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (15 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pc za 10k tak, gra za 200zł nie.

#1 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Luty 2019 - 12:29

Dlaczego najwięcej narzekających osób na obecne ceny gier to ludzie z kompami za grubą kasę?
Co premiera to płacz że nie dam 200zł za grę. Patrzę na sygnaturkę a tam komp za ponad 10.000zł :o

O co w tym chodzi? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

#2 Użytkownik jest niedostępny   adif 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:32

Bo 99% gier które wychodzi to kupa? i nie jest warta nawet paczki laysów?

#3 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:35

Ale narzekają na cenę a nie jakość gry.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:37

Jeśli mam płacic 200zł za takie shity pokroju Assasins Creed Origins to wtedy nie dziwie się, że jest płacz.

#5 Użytkownik jest niedostępny   eNeSik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:37

Podzielam Twoja opinie. Towar/usluge sprzedaje sie za tyle ile uwaza sie, ze jest warta a nie za tyle na ile wycenia ją nabywca :E
Sa opinie, recenzje, mozliwosci zwrotów, czasem dema - mozna sprawdzic czy gra jest warta (subiektywnie) swoich pieniedzy

Kwestia, ze wiele gier jest crapem to inna para kaloszy - nikt nie kaze kupowac na premiere/preorder a robiac to - powinno sie wiedziec jakie moga byc konsekwencje
Ogolnie uwazam, ze najczesciej Ci "krzykacze" po prostu chetnie pograliby w dana gre ale chcieliby taniej a najlepiej za darmo w chipsach :E
To tak troche jak z komputerami - ludzie skladaja sprzet za grube tysiace z "jakims" zasilaczem byleby dzialalo. Zal kasy na zasilacz jak i na gry :)

Ogolnie takie tematy i komentarze z placzem, ze gra ujowa, ze droga itd. - pomijam bo szkoda dyskutowac i wysluchiwac "inwalidzkich" argumentów :E

Po prostu dzieci sie musza nauczyc, ze cene ustala tworca / uslugodawca a Ty mozesz zakupic lub nie - ew. negocjowac ale to juz nie tyczy sie sedna sprawy

@edit

A jesli chodzi o kwestie narzekania nie na jakosc a na cene

Po prostu zal pupke sciska, ze trzeba wydac pieniazki na rozrywke. Czesto tez widze placz w kwestiach gier nie majacych odpowiednikow typu "repack" - przypadek ? :E
Ostatnia grupa to z kolei ludzie ktorzy narzekaja bo to modne choc nawet nie lubia danego typu gier, nie maja i nie mieli w planach zakupu albo nawet nie maja na czym tego uruchomic (nie maja konsoli, sprzet PC nadaje sie do pasjansa) :E

Ten post był edytowany przez eNeSik dnia: 14 Luty 2019 - 12:39

#6 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:42

Zobacz postODIN85, o 14 Luty 2019 - 12:29, napisał(a):

Dlaczego najwięcej narzekających osób na obecne ceny gier to ludzie z kompami za grubą kasę?
Co premiera to płacz że nie dam 200zł za grę. Patrzę na sygnaturkę a tam komp za ponad 10.000zł :o

O co w tym chodzi? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Bo dopiero jak ma się kasę i płaci za gry to się wkurza jakie badziewie często w wersji beta w wysokich cenach wypuszczają. :D
Ja mam swoje studia które lubię i których gry pewnie kupię nawet dość wcześnie niezależnie od ceny - np. Obsidian - lepsze czy gorsze, ale w każdą mi się fajnie gra, albo From Software :P
Po prostu zwykle kasę masz w późniejszym etapie życia i wtedy też masz konkretniejsze wymagania :)

Czesto tez widze placz w kwestiach gier nie majacych odpowiednikow typu "repack" - przypadek ?

W sensie, że mają słabe łącze?

Ten post był edytowany przez iwanme dnia: 14 Luty 2019 - 12:44

#7 Użytkownik jest niedostępny   AUTO6 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:45

Nie zawsze gra jest warta tych 200 PLN. Sam mam na oku parę tytułów którymi jestem zainteresowany, ale nie w obecnej cenie.
Są też jednak gry warte wysokiej ceny. Niestety jest ich zwyczajnie mało.

#8 Użytkownik jest dostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:50

Na innym forum śmiałem się ciągle z jednego gościa (tu też jest aktywny użytkownik z takim samym kontem BTW), który zawsze kupował sobie najnowszy sprzęt w okolicach jego premiery, zawsze miał najnowsza kartę graficzną, dobry procesor itp. ale otwarcie się przyznawał, że oprogramowanie (głównie gry) piraci. Raz twierdził, że gry nie są warte swojej ceny, innym razem, że może, to będzie to robił. I nie mówię tu o szczeniaku na garnuszku rodziców, tylko o facecie który teraz ma 32-33 lata.
Ja po prostu nie rozumiem niektórych.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Kronos30 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:50

Oszczędzają na grach i kupują kompy za 10 tyś. Zamiast wydać 200 zł na 3x gry w miesiącu to wrzuć je do skarbonki i za kilka miesięcy kupisz ssd 1tb albo lepszy procesor.

A tak już na poważnie to tak jak piszą koledzy wyżej czasem gry nie są warte tych 200 zł. Jestem graczem od 20 lat i dawniej wydawało mi się, że gry były bardziej dopracowane albo robione z sercem. Dzisiaj to takie żerowanie na znanych markach i dojenie kasy. Z większości gier i tak już wyrosłem jak np bijatyki, fify albo wyścigowe ale za to lubię pograć w Football Manager, strategie typu HoI IV albo EU IV, a za chwilę mamy Imperator Rome.

Ten post był edytowany przez Kronos30 dnia: 14 Luty 2019 - 12:52

#10 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:51

Wszędzie teraz są zwroty jak się nie spodoba.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Kronos30 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 12:54

Zobacz postODIN85, o 14 Luty 2019 - 12:51, napisał(a):

Wszędzie teraz są zwroty jak się nie spodoba.

Niekoniecznie, np ja lubię kupować wydania pudełkowe i mało prawdopodobne, że po wykorzystaniu kodu, sklep przyjąłby pudełko. Tylko kupowanie cyfrowe ale mało ogarnięci czyli młodociani nie zapłacą za grę przelewem.

#12 Użytkownik jest niedostępny   naczelnik5 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 13:02

Polowa gier za ktore placimy te 200zł lub wiecej jest po prostu slaba, po paru godzinach robi sie nudna i przechodzimy ja na sile i do niej nie wracamy ( pomijam gry multi)lub jest po prostu za krotka.Druga sprawa to masa bledow i zla optymalizacja a potem latanie gry rok po premierze.Moim zdaniem praktycznie kazda gra powinna miec wersje demo zeby mozna bylo zapoznac sie z produktem przed zakupem pelnej wersji ale wtedy sprzedaz nowych "hitowych" gier pewnie spadla by o polowe :D.Powiecie ze przeciez sa recenzje,gameplaye na yt itp , ale dla mnie to nie to samo , bo patrzec jak ktos gra a grac to roznica, poza tym komus moze sie cos podobac a innemu nie.Reasumujac generalnie chyba problem nie lezy w tym czy ktos ma kompa za 10 tys czy nie tylko w samych grach, sam mam kompa za ok 3000zł i polowa gier ktore kupilem zwyczajnie mnie rozczarowaly i nie byly warte takich pieniedzy moim zdaniem

#13 Użytkownik jest niedostępny   hazhell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 13:03

Opłaca się kupować sprzęt za 10k? Skoro złamana konsola odpala tyle gier :E

#14 Użytkownik jest niedostępny   eNeSik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 13:11

Zobacz postnaczelnik5, o 14 Luty 2019 - 13:02, napisał(a):

Polowa gier za ktore placimy te 200zł lub wiecej jest po prostu slaba, po paru godzinach robi sie nudna i przechodzimy ja na sile i do niej nie wracamy ( pomijam gry multi)lub jest po prostu za krotka.Druga sprawa to masa bledow i zla optymalizacja a potem latanie gry rok po premierze.Moim zdaniem praktycznie kazda gra powinna miec wersje demo zeby mozna bylo zapoznac sie z produktem przed zakupem pelnej wersji ale wtedy sprzedaz nowych "hitowych" gier pewnie spadla by o polowe :D.Powiecie ze przeciez sa recenzje,gameplaye na yt itp , ale dla mnie to nie to samo , bo patrzec jak ktos gra a grac to roznica, poza tym komus moze sie cos podobac a innemu nie.Reasumujac generalnie chyba problem nie lezy w tym czy ktos ma kompa za 10 tys czy nie tylko w samych grach, sam mam kompa za ok 3000zł i polowa gier ktore kupilem zwyczajnie mnie rozczarowaly i nie byly warte takich pieniedzy moim zdaniem

Slowa klucze: dema, recenzje, zwrot, opinie, poczekaj ew. nie kupuj jak sie nie podoba ;)

#15 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 13:13

Ale tu nie chodzi o jakość gier tylko teksty typu W życiu nie dam 200zł za grę itp.
Ale żeby dać 10k za kompa to nie miał oporu.

#16 Użytkownik jest niedostępny   Eltik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 13:16

ja odkad pracuje i mam swoja kase dla siebie bo mieszkam z rodzicami to kazda gre w jaka gralem lub gram kupilem. sa pewniaki ktore jak np fifa gdzie wiem czego sie spodziewac i ta gra nigdy raczej problemow technicznych nie miala na dodatek jest to multi. ciezko mi za to wyciagnac 200 zl na singla na pare godzin. gry multi to cos zupelnie innego bo wydajesz 2 stowki a grasz np 2,3 lata i nawet wiecej np battlefield
gta 5 kupione jakies 3 lata za 180 zl a wciaz sie gra i jest to tytul aktualnie w topie. w piatek premiera exodus ale...czytajac opinie jak to dziala i biorac pod uwage ze to singiel no 200 zl nie wyciagne raczej. singla mozna ograc jak stanieje i bedzie naprawiony

#17 Użytkownik jest niedostępny   czolgista778 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 13:21

Mam PC za grubo ponad 10k i szkoda mi kasy kupowac gry gnioty po 60-70 euro (praktycznie cena dysku 500GB SSD!!). Czekam do promocji na steamie tak jak ostatnio kupilem Anno 1404 i Far Cry 5 razem za ~25-30 euro. BFV i Anthem'a dostalem za darmo razem z RTXem, w BFV pogralem i dobrze ze nie kupilem bo gra oprocz grafiki (40FPS 4k z RT :E) jest slaba.

Czasami robie wyjatki tak jak Forza Horizon 4 Ultimate za 100 euro. Dalej przyznaje ze warta kazdego centa.

Ten post był edytowany przez czolgista778 dnia: 14 Luty 2019 - 13:23

#18 Użytkownik jest niedostępny   wojtzuch 

• Nieuzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 13:23

Narzekają chyba głównie ci, którzy mają problem z uzależnieniem. Gry kosztują tyle, ile kosztują, bo ich nabywcy, jak sądzę, w zdecydowanej większości prowadzą normalne życie: nie grają kosztem snu, żyją w związkach, nie jadą na miernych, nie zawalają egzaminów, nie zawalają języków, mają także inne zainteresowania, takie jak kino, książki i sport, wielu ma też dzieci – i tak dalej. Sensowna ilość czasu w grze to kilka godzin w tygodniu, co oznacza kilka gier w roku. Nie bez powodu nawet bardzo drogie produkcje sprzedają się w dziesiątkach milionów egzemplarzy jeszcze przed pierwszą promocją/obniżką.

#19 Użytkownik jest niedostępny   naczelnik5 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 13:24

Zobacz postODIN85, o 14 Luty 2019 - 13:13, napisał(a):

Ale tu nie chodzi o jakość gier tylko teksty typu W życiu nie dam 200zł za grę itp.
Ale żeby dać 10k za kompa to nie miał oporu.

Ale chyba bierze sie to wlasnie z tej slabej jakosci gier no bo np masz kompa za te 10 tys kupujesz gre za 200zl i okazuje sie ze ta gra na tym kompie scina,crashuje albo cos jeszcze innego i czekasz miesiac na jakas latke zeby producent to naprawil, a jak juz narpawi to okazuje sie ze ten hicior to po prostu sredniak o ktorym zapominasz zaraz po przejsciu. I teraz przy zakupie nastepnej gry juz zastanawiasz sie czy warto. W sumie tylko takie logiczne wytlumaczenie mam:P. Sam pracuje w sklepie rtv/agd i z doswiadczenia znam sytuacje ze ktos wywala 15 tys na sprzet do chaty ale jak uslyszy ze 20 zl kosztuje dostawa do domu to ciezki szok i zaraz dzwonienie po szwagrach/kolegach czy ktos busem nie przyjedzie:D

Ten post był edytowany przez naczelnik5 dnia: 14 Luty 2019 - 13:25

#20 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 13:26

To po co komp za tyle jak tylko kurz zbiera.

• (15 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »