Skocz do zawartości
AizeNsl

Problem z Youtube / Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 3 miesięcy mam problem z tymi stronami. Teoretycznie wszystko jest ok - po opdaleniu kompa wszystko działa, zmieniam kanały na twitchu, wyświetlam kolejne filmy na YT.

Z czasem jednak przychodzi taki moment, że muszę zresetować komputer. Niekiedy po pół godziny a niekiedy komputer działa cały dzień i powyższe serwisy też.

Objawia się to na youtube komunikatem "Jeśli odtwarzanie zaraz się nie zacznie, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie." i kółko ciągle coś mieli.

Na Twitch.tv po odpaleniu jakiegoś streama przeskakują z 3 klatki na początku i obraz zastyga w miejscu.

 

Ogólnie to lubię coś grzebać i rozwiązywać problemy ale tutaj już niestety rozkładam ręce. Wygooglowane polskie i zagraniczne fora - nic nie znalazłem.

Jedynie porady żeby wyłączyć akcelerację sprzętową w przeglądarkach - nic to nie daje.

 

System stoi na dysku ssd i jest to Windows 10 professional z wszystkimi aktualizacjami.

Flash, java aktualne. Problem występuje na wszystkich przeglądarkach.

Internet to Vectra 50 Mb/s - żadnych problemów, pingi niskie i stabilne, zero lagów w grach.

 

System stawiałem z tego powodu już dwa razy razem z formatem.

Skanowałem kilkoma antyvirami i innymi "czyścicielami" (ccleaner, eset, kapsersky, malwarebytes).

 

 

Płyta główna Asus P7P55D

Procesor Intel Core i7 860 2,80 GHz BOX

Ram Patriot Viper II LLK DDR3 2x 4GB 1600MHz Cl7

Karta graficzna ASUS GeForce GTX 1060 DUAL OC 6GB GDDR5

Zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU - 550W

 

Starałem się podać wszystkie informacje jakie mogłem.

 

Prośba o pomoc jest naprawdę ogromna i jak komuś się uda to rozwiązać to stawiam piwo w postaci jakiegoś małego przelewu :D.

Jestem zdesperowany bo przez całą karierę komputerowca pierwszy raz jestem bezradny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales wl/wyl przyspieszenie sprzetowe w przegladarkach ?

moze cos z karta nie tak ? Ogolnie za rendering video - odpowiada teraz GPU

Probowales innej wersji sterownikow niz te co intstalujesz ?

Plan zasilania na maksymalna wydajnosc ?

 

Ew. w panelu Nvidia w opcjach do Video - powylaczac wszystko co "usprawnia"

I czy problem przypadkiem nie wystepuje gdy chwile przed uruchomieniem video - nie uzywales kompa i wygasil monitor lub sie uśpił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszenie nic nie zmienia.

Co do grafiki to kurde może faktycznie to jest to, bo od 4-5 miesięcy mam ją. Tyle, że w grach nie mam żadnych problemów a sporo giercuje. Jedyne co wiem, że grafika nie jest wykorzystywana bo w niektórych tytułach procek działa na 100% i niezależnie od ustawień low/high klatek jest tyle samo. Ogólnie po przesiadce z GTX 660 odczułem ogromną różnicę bo wszystkie nowe tytuły na wysokich trzymają się od 60 do 72 fpsów.

Sterowniki faktycznie mam starsze ale to celowy zabieg bo w sumie sporo się naczytałem i sam zauważyłem zawsze jakieś problemy z najnowszymi jakie wyszły i celowo zrobiłem downgrade. Zainstaluje najnowsze i zobaczę.

Tych ustawień w panelu nvidia do usprawniania video niestety nie znalazłem to mam pewnie domyślne jeżeli w ogóle to jest.

Plan zasilania jest najwyżej tzn. nastawiony na wydajność.

Wygaszanie monitora nie ma na to wpływu bo czasami chwilę po starcie systemu tak się dzieje a niekiedy kilka godzin później gdzie monitor wygasił się z dwa razy.

 

Zobaczę z tymi sterownikami ale problem jest o tyle ciężki do zdiagnozowania bo nie ma reguły kiedy i jak to przestaje działać dlatego pewnie do jutra nic tutaj nie napiszę (chyba, że ktoś zaproponuje jeszcze jakieś rozwiązanie).

 

Zmiana sterowników nvidia na najnowsze nic nie dało

Edytowane przez AizeNsl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ROZWIĄZANY

 

Uparłem się dzisiaj na zrobienie tego strasznie mocno i udało się. Może ktoś będzie googlować to pewnie na to natrafi i może pomogę (ja nic ciekawego znaleźć nie mogłem).

 

Problemem okazała się, zewnętrzna karta dźwiękowa. W systemie w momencie pojawiania się tego błędu miałem 3x audio: z płyty głównej, nvidia i zewnętrzny soundblaster.

Mimo tego, że SB FX był ustawiony jako domyślny i gry, winamp i inne aplikacji tego problemu nie miały to jednak bolało to youtube.

Wyłączenie wszystkich urządzeń audio w menadżerze urządzeń i pozostawienie tylko soundblastera zewnętrznego którego używam rozwiązało problem.

W życiu bym się nie spodziewał, że będzie to miało wpływ szczególnie, że wszystko inne ciągle działało.

Mało tego, tak poustawiane miałem przez kilka lat bo nigdy nic nie wyłączałem a tu nagle pojawił się problem.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez AizeNsl
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłam konto specjalnie, żeby podziękować za podpowiedź i pomoc ?przez kilka miesięcy miałam problem z Youtubem na laptopie, dopiero wyłączenie mikrofonu pomogło... Teraz to ja wiszę Ci dobre piwo, a nawet zgrzewkę! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...