Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darks86

USB 3.0 działa z prędkością 2.0 - Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie... Laptop Lenovo Y580, Windows 10 wersja Home instalowany na czysto, legalny. Sprzęt na pewno sprawny - na 7mce nie ma problemu. Google wertowałem kilka godzin znajdując przeróżne porady typu "usuń sterownik i niech Windows jeszcze raz zainstaluje" czy też "włącz/wyłącz buforowanie". Próbowałem wg instrukcji zmodyfikować stery od Windows 7, ale w obecnej wersji 10tki już nie da się ich ręcznie wgrać. Bios nie ma opcji ustawień dla xHCI i EHCI USB, zresztą chyba nie tutaj leży problem: zauważyłem, że jeśli po uruchomieniu systemu kliknę "uruchom ponownie", to USB 3.0 zaczynają działać z normalną prędkością. Wyłączenie komputera i późniejsze włączenie - problem oczywiście się ponawia. Ogółem z IT mam do czynienia od kilkunastu lat i chyba pierwszy raz zmuszony jestem machnąć tego typu temat na forum... Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sugestia - spróbuj program UsbView, w zasadzie do sprawdzania penów, itd, ale może można sprawdzić także koncentratory, itp; a jak opisane są koncentratory w mendzerze urządzeń, jest coś o wersji usb

 

ps - ale niestety chyba tylko w sdk, czyli software development kit ms - kiedyś był do ściągnięcia osobno, ale nie zapisałem linku i nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że objaw pojawia się po zamknieciu i uruchomieniu kompa a po pełnym restarcie jest ok. Moim zdaniem problemem mogą być sterowniki do chipsetu, ale najpierw wyłącz w panelu sterowania w zasilaniu fastboot i sprawdz czy problem nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że objaw pojawia się po zamknieciu i uruchomieniu kompa a po pełnym restarcie jest ok. Moim zdaniem problemem mogą być sterowniki do chipsetu, ale najpierw wyłącz w panelu sterowania w zasilaniu fastboot i sprawdz czy problem nadal występuje.

 

Hmm, szukam takiej opcji, ale nie widzę jej u siebie... Powinna być w: Panel sterowania -> opcje zasilania -> Wybierz działanie przycisków zasilania, prawda ?

 

Sterowniki do chipsetu są od wersji 10 tylko Windowsowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To sporo wyjaśnia - od zawsze wyłączam hibernację i tym razem nie jest inaczej. Rozumiem, że skoro hibernacja jest wyłączona, to owy fast boot również. Innymi słowy - nie tutaj musi leżeć problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...