Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lysywieczor977

Przesycona sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam bo jestem nowy na forum . A więc krótko opiszę z jakim problemem się borykam . Mianowicie jesteśmy w trakcie przenoszenia firmy , która wczesniej była w 3 miejscach. Aktualnie przenieśliśmy jedną część która łączy się po VLAN-ie do nasszego biura , gdzie jest główny switch , router i serwer. Wszystko było okey , sieć widzi , z serwerem się łączy jednak wczoraj prędkość internetu wynosiła 1mb/s a pingi do serwera szły z prędkością 500ms . Po konsultacji z adminem z operatora sieci , nagle sieć znów wróćiła do pełnej szybkości . Dzisiaj jednak problem się powtórzył , więc podłączyłem się bezpośrednio pod ONT i o dziwo prędkość była dobra . Problemem okazał się jeden komputer , który po przyłączeniu do switcha robi zamęt i w momencie obniża jakość sieci i ją spowalnia . Przeskanowałem w poszukiwaniu wirusów - nic nie znalazło . Wspomnę tylko że na poprzedniej lokalizacji też się łączył VLAN-em do biura i nie było żadnego problemu . Ktoś się spotkał z taką sytuacją ? Ja nie mam żadnego pomysłu , dzięki za ewentualną pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziles konfiguracje na porcie na switchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...