Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eciepecie

Płyta , procek i grafa

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, zamierzam sprzedac i5-7500 , ile obejmuje gwarancja na ten procesor? kupowałem we wrześniu 2017. Mam info od kogoś że 36 miesięcy ale nie mogę znaleźć poświadczenia tych informacji.

 

Przymierzam się do RTX 2060 albo 70 i do nowego procesora, budżet 2600-2800 ale może ulec zmianie na plus lub trochę minus. Jaki wybrać procek i czy konieczna będzie wymiana płyty głównej MSI PRO 250 VDH?

 

kupiona również w połowie 2017. Wiem I7 tam wskoczy ale czy nie będzie to lipna płyta pod RTX ?

 

i czy konieczne będzie kupić lub wymienić chłodzenie na nowy procesor? Bo to intelowe lipne słyszałem ( głośne) .

 

Obecnie mam takie ale nie mam porównania do innego , więc pytam znawców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, zamierzam sprzedac i5-7500 , ile obejmuje gwarancja na ten procesor? kupowałem we wrześniu 2017. Mam info od kogoś że 36 miesięcy ale nie mogę znaleźć poświadczenia tych informacji.

 

Przymierzam się do RTX 2060 albo 70 i do nowego procesora, budżet 2600-2800 ale może ulec zmianie na plus lub trochę minus. Jaki wybrać procek i czy konieczna będzie wymiana płyty głównej MSI PRO 250 VDH?

 

kupiona również w połowie 2017. Wiem I7 tam wskoczy ale czy nie będzie to lipna płyta pod RTX ?

Pewnie tyle ile masz na fakturze, sprawdzić tez możesz w sklepie, w którym kupowałeś, ale zazwczaj jest to tak jak CI powiedziano 36 miesięcy.

 

i7-7700(bez zmiany płyty) - koszt około tysiąca zł za używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tyle ile masz na fakturze, sprawdzić tez możesz w sklepie, w którym kupowałeś, ale zazwczaj jest to tak jak CI powiedziano 36 miesięcy.

 

i7-7700(bez zmiany płyty) - koszt około tysiąca zł za używany

 

 

ok , spoko a czy jeśli mam monitor max 60 HZ to czy potencjał tych podzespołów w 1080 się zmarnuje? Bo skoro wyświetli mi tylko 60 klatek na sek, to czy jest sens kupować taki osprzęt? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , spoko a czy jeśli mam monitor max 60 HZ to czy potencjał tych podzespołów w 1080 się zmarnuje? Bo skoro wyświetli mi tylko 60 klatek na sek, to czy jest sens kupować taki osprzęt? :)

Nie zawracaj sobie głowy monitorem, gry potrzebują coraz więcej, na dzień dzisiejszy będziesz miał mały zapas w wydajności, który z czasem będzie sie zmniejszał i tyle.

 

No chyba ze jesteś maniakiem, który twierdzi ze musi mieć dokładnie tyle hz ile fps, ale do tego to musisz zwiększyć budżet.

 

BTW. monitory tez się "podkręca", i możesz spróbować zwiększyć odświeżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie głowy monitorem, gry potrzebują coraz więcej, na dzień dzisiejszy będziesz miał mały zapas w wydajności, który z czasem będzie sie zmniejszał i tyle.

 

No chyba ze jesteś maniakiem, który twierdzi ze musi mieć dokładnie tyle hz ile fps, ale do tego to musisz zwiększyć budżet.

 

BTW. monitory tez się "podkręca", i możesz spróbować zwiększyć odświeżanie.

 

 

próbowałem zwiększyć odświeżanie w monitorze, poszło jedynie 5 hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zwiększyć odświeżanie w monitorze, poszło jedynie 5 hz :)

No to co ja Ci poradzę:) Sam gram na 75Hz i nie przejmuje się jak mam więcej klatek w grach, a wręcz przeciwnie ciesze się z tego(kiedyś się [przydadzą), a klatki po prostu blokuje na 75, dzięki czemu mam ciszej i chłodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co ja Ci poradzę:) Sam gram na 75Hz i nie przejmuje się jak mam więcej klatek w grach, a wręcz przeciwnie ciesze się z tego(kiedyś się [przydadzą), a klatki po prostu blokuje na 75, dzięki czemu mam ciszej i chłodniej.

 

Czyli lepiej włączyć synchronizacje pionową ? Żeby było stałe 60 klatek czy wyłączyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej włączyć synchronizacje pionową ? Żeby było stałe 60 klatek czy wyłączyć? :)

Klatki blokuje rivatuner, Ty naprawdę nie masz sie czym martwic? mnie by bardziej martwiło wydawanie tysiaka na używany procesor gdy u konkurencji w zbliżonej cenie mogę kupić nówkę sztukę razem z płytą :E

 

Ryzen 2600 6/12 około 700 zł

MSI B450 A-Pro 400 zł

 

Razem około 1100 sprzęt nowy wydajny i na pełnej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatki blokuje rivatuner, Ty naprawdę nie masz sie czym martwic? mnie by bardziej martwiło wydawanie tysiaka na używany procesor gdy u konkurencji w zbliżonej cenie mogę kupić nówkę sztukę razem z płytą :E

 

Ryzen 2600 6/12 około 700 zł

MSI B450 A-Pro 400 zł

 

Razem około 1100 sprzęt nowy wydajny i na pełnej gwarancji.

 

 

Trudno, tez mnie to martwi, ale jak już się pchałem 2 lata temu w i5 bo wtedy to był dobry procek, to już zostanę przy tym chipsecie. Biję się z myślami , że mogłem zrobić inaczej ale już po ptokach.

Kupię i7 uźywaną plus RTX 2060 i może jeszcze drugi SSD i na jakiś czas będę miał spokój:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, tez mnie to martwi, ale jak już się pchałem 2 lata temu w i5 bo wtedy to był dobry procek, to już zostanę przy tym chipsecie. Biję się z myślami , że mogłem zrobić inaczej ale już po ptokach.

Kupię i7 uźywaną plus RTX 2060 i może jeszcze drugi SSD i na jakiś czas będę miał spokój:)

Na jakiś czas na pewno, choć przejście teraz na AMD, było by dla Ciebie mniej stratne, i w dodatku zagwarantowało większe możliwości upgrejdu w przyszłości. Za pól roku wychodzą kolejne procki od AMD, będą one kompatybilne z obecnymi płytami. Mało tego, prócz ZEN2, które wychodzi za pól roku (jak już wspominałem), prawdopodobnie wyjdą jeszcze kolejne procki na podstawkę AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...