Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rasz71

Rtx 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej kupić rtx 2060 aorus czy rtx 2060 msi gaming z od razu dodam że karty kosztują tyle samo. Chodzi mi o wydajność,temperatury i o hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić rtx 2060 aorus czy rtx 2060 msi gaming z od razu dodam że karty kosztują tyle samo. Chodzi mi o wydajność,temperatury i o hałas.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/gigabyte-aorus-rtx-2060-xtreme.b6591

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/msi-rtx-2060-gaming-z.b6579

 

jeśli to o te 2 modele ci chodzi, to Aorus ma miedzianą płytke w backplate tam gdzie gpu, wyższe taktowanie pamięci i gpu oraz chłodzenie wygląda na większe. Miałem w życiu 2 karty gigabyte i 2 msi, zdecydowanie lepiej z własnego doświadczenia wspominam te od Gigabyte po dłuższym okresie użytkowania, jeśli chodzi konkretnie o te rtx 2060 to żadnego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam swoją, w testach wydajność wypada jak najlepsze kart z górnej pułki z pułapu 2000zł, głośność przeciętną ale niskie temperatury. A kosztuje teraz tylko 1630zł jest tylko 1 stopień cieplejsza od Asusa z trzema wentylami a taktowania w grach jakie utrzymuje to BFV 1965mhz A Wiedzmin 1980 czasem 2010mhz bez podkręcania. Power limit też ma w standardzie zwiększony do 190W także nie wiem czy jest sens dopłacać żeby dostać to samo. Poszukaj testów po sieci. Co do trwałości to nie wiem mam ją dopiero od premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam swoją, w testach wydajność wypada jak najlepsze kart z górnej pułki z pułapu 2000zł, głośność przeciętną ale niskie temperatury. A kosztuje teraz tylko 1630zł jest tylko 1 stopień cieplejsza od Asusa z trzema wentylami a taktowania w grach jakie utrzymuje to BFV 1965mhz A Wiedzmin 1980 czasem 2010mhz bez podkręcania. Power limit też ma w standardzie zwiększony do 190W także nie wiem czy jest sens dopłacać żeby dostać to samo. Poszukaj testów po sieci. Co do trwałości to nie wiem mam ją dopiero od premiery.

 

A jaką posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką posiadasz?

RTX 2060 Gainward Phoenics GS Jak w sygnaturce.

+ Cena

+ Wydajność

+ Temperatura

- głośność pracy porównywalna z Gigabyte Winforce 2X OC ale jest znacznie od niego wydajniejsza i trzyma lepszą temperaturę rzędu 7 stopni mniej

- brak backplate myślę że to dla tego ma tak niskie temperatury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić rtx 2060 aorus czy rtx 2060 msi gaming z od razu dodam że karty kosztują tyle samo. Chodzi mi o wydajność,temperatury i o hałas.

 

Ja mam MSI gaming Z i jestem zadowolony. Niska temp do 62 obr 1200. Tryb pasywny do 60 stopni. Tylko cena wysoka jak to w msi gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

- głośność pracy porównywalna z Gigabyte Winforce 2X OC ale jest znacznie od niego wydajniejsza i trzyma lepszą temperaturę rzędu 7 stopni mniej

Czyli koszmarnie głośna. Nie ma nic za darmo. Niska cena = niski komfort pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić UV i ustawic własna krzywa i każda powinna być cicha i chłodna + trzymać taktowanie rdzenia 1950. Zobacz na moja sygnaturke jak zachowuje sie 2060 ventus gdzie po wyjęciu z pudełka w każdym teście jest głośna i robi powyżej 70c.

moj film z W3 temperatura i rpm po ręcznym ustawieniu, więc jeżeli nie interesuje cie jakieś rekordowe OC to po takim zabiegu każdy model powinien pracować fajnie, no chyba że trafisz na terkoczące wentylatory czy spiewające cewki to już inna sprawa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś gdzieś widział recenzje aorusa to niech da znać bo msi jest pełno testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci te najdroższe wersje? Phoenix GS/Palit Gaming Pro są bardzo konkurencyjne względem Gaming Z.

Jedynie Strix za 2000zł coś tam lepiej się prezentuje.

 

No chyba, że zależy Ci na ledach Gaminga Z - w pełni to rozumiem i szanuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci te najdroższe wersje? Phoenix GS/Palit Gaming Pro są bardzo konkurencyjne względem Gaming Z.

Jedynie Strix za 2000zł coś tam lepiej się prezentuje.

 

No chyba, że zależy Ci na ledach Gaminga Z - w pełni to rozumiem i szanuje :E

Czery kupił palita bez ledów i dalej sie z tym nie pogodził :D :D widzę jak cie to mimo wszystko boli :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czery kupił palita bez ledów i dalej sie z tym nie pogodził :D :D widzę jak cie to mimo wszystko boli :cool:

 

Ma LEDa. Takiego jak u ciebie zresztą :P podświetlany napis by mnie bardziej jarał, ale nadrobię za to chłodzeniem fera 3 RGB ;)

Myślę jescze nad Armisem ar7x RGB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma LEDa. Takiego jak u ciebie zresztą :P podświetlany napis by mnie bardziej jarał, ale nadrobię za to chłodzeniem fera 3 RGB ;)

Myślę jescze nad Armisem ar7x RGB :)

Ja chciałem tylko backplate led na karcie mi zbędny, w poprzednij msi gaming X 1060 miałem właśnie podświetlenie i psuło mi to tylko oświetlenie bo ja wole jeden odcień i to stonowany nie rażący po oczach, mam podświetlone wnętrze dwoma listwami na jasno niebiesko przyciemnione pilotem na przed ostatnią moc jasności :D Nie lubię choinki i kilku kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko backplate led na karcie mi zbędny, w poprzednij msi gaming X 1060 miałem właśnie podświetlenie i psuło mi to tylko oświetlenie bo ja wole jeden odcień i to stonowany nie rażący po oczach, mam podświetlone wnętrze dwoma listwami na jasno niebiesko przyciemnione pilotem na przed ostatnią moc jasności :D Nie lubię choinki i kilku kolorów.

 

Mój kolega jak tylko coś ma jakiegokolwiek Leda, od razu pomija.

 

Ja ledy bardzo lubie i w niedługim czasie nawet stojak na słuchawki kupię z ledami.

 

Oczywiście też podświetlenie ustawione tak, aby się wszystko świeciło, ale subtelnie i elegancko

 

Jak widać są różne gusta

 

Zresztą coś w tych LEDach jest skoro nawet najbardziej luksusowe auta w środku świecą się jak choinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega jak tylko coś ma jakiegokolwiek Leda, od razu pomija.

 

Ja ledy bardzo lubie i w niedługim czasie nawet stojak na słuchawki kupię z ledami.

 

Oczywiście też podświetlenie ustawione tak, aby się wszystko świeciło, ale subtelnie i elegancko

 

Jak widać są różne gusta

 

Zresztą coś w tych LEDach jest skoro nawet najbardziej luksusowe auta w środku świecą się jak choinki

Ledy jak najbardziej są ok, ale jak ktos ustawi w każdej części inny kolor i jest 10 róznych kolorów i jeszcze ustawi tryb oddychający albo zmienny to jest jakaś masakra :D wygląda jak na wiejskiej dyskotece wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Gainwarda jest znacznie cichszy do średnio/wysokich obrotów wręcz niesłyszalny w porównaniu do Gigabytea Windforce 2X OC dopiero na obrotach maxymalnych dorównuje mu hałaśliwością. Obejrzyjce sobie test boniewiem czy jest naprawdę sens dokładać 300 zł żeby w sumie osiągnąć to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Gainwarda jest znacznie cichszy do średnio/wysokich obrotów wręcz niesłyszalny w porównaniu do Gigabytea Windforce 2X OC dopiero na obrotach maxymalnych dorównuje mu hałaśliwością. Obejrzyjce sobie test boniewiem czy jest naprawdę sens dokładać 300 zł żeby w sumie osiągnąć to samo..

To chłodzenie na gigabajcie zawsze było głośne więc moim zdaniej jak ktoś nie potrzebuje backplate to palit i gainward z tanich wersji są najlepsze tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VqZpp6w.png

GyZHXhi.png

xoy7z2t.png

 

Jak dla mnie to Ten Gainward jest porównywalny do ASUS Rog Strix. Jest 1 stopień od asusa cieplejszy i 2 DB głośniejszy a wydajność ta sama.

Asus kosztuje ponad 1900zł a Gainward 1630zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to wybrałbym albo Palita rtx 2060 oc albo Gainwarda Phoenix GS, cenowo wychodzi tanio a wydajnościowo i komfortowo jest ok. Obie karty to pratkycznie to samo. Obie karty daje się ustawić na praktycznie 2000 mhz na rdzeniu. Temperatury w grach przy tym ustawieniu faktycznie nie przekraczają 65 *C

Mi automatyczne oc palita znalazło taktowania rdzenia na 1980 Mhz, i w każdej grze w którą grałem nie było zwiech. Jestem zadowolony. No i jeszcze do tego cena 1619 zł to jest wypasik :) I oczywiście do tego gra bfV :) Jest jeszcze super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę przepłacać i kupię palita albo gainwarda (wiem że to ta sama firma jakby co).

 

Ale którego wybrać palita oc pro czy gainwarda gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli msi z spadnie poniżej 1800 to ją kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę przepłacać i kupię palita albo gainwarda (wiem że to ta sama firma jakby co).

 

Ale którego wybrać palita oc pro czy gainwarda gs

Bierz to co jest po prostu tańszę, bo te karty są niemal, że takie same z minimalną przewagą Gainwarda GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś znaczące różnice między Palitem Gaming Pro a Pro OC? Gdzieś czytałem że wersja oc to selekty, ktoś ma może wersje bez oc i podzieliłby się zegarami?

 

Edit: Szkoda tylko że palit i gainward nie mają backplate'a, ten zotac jest śliczny i podobno na kościach samsungach:

https://allegro.pl/oferta/zotac-gaming-geforce-rtx-2060-6gb-twinfan-7842763917

tylko niestety podchodzi trochę pod wersję mini bo ma 214 mm długości.

 

Jeszcze jedno pytanie, z których promocji można odsprzedać gry? tego bf 5 lub anthema z kart nvidii, jeszcze jest division 2 z ryzenem 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy jest jakaś różnica, to samo chłodzenie na obu kartach jest zamontowane, przypuszczam że po wgraniu biosu od Palita OC będzie to samo. Mnie też boli brak backplate w karcie, ale co zrobić.

Karta po podkręceniu rdzenia na 2000 mhz bez ruszania napięć, w pubg temperatura dochodzi do 75 *C i karta staje się dość słyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był ciekawy, Palit Gaming Pro bez oc, leci też 2000 MHz na rdzeniu przy auto oc w msi afterburner.

 

Co do kości w 2060, choć to nie pewna informacja:

 

Micron: MSI Gaming Z, MSI Ventus, Palit Gaming Pro, EVGA XC Ultra 2 fan, Gigabyte GAMING OC PRO 3 fans, EVGA XC 1 fan, Asus ROG Strix

Samsung: Nvidia FE, Zotac

 

Wiadomo kostki microna się nie kręcą prawie w cale a samsunga jak najbardziej.

 

Ja akurat poszukuje w miarę najtańszego rtx2060 z powodu bardzo wąskiego budżetu i widzę że, najciekawsze wersje:

 

Z backplate'm: Inno3D GeForce RTX 2060 Twin X2 i ZOTAC GAMING GeForce RTX 2060 6GB TwinFan

Bez backplate'a: Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix GS 6G i Palit GeForce RTX 2060 GamingPro 6G

 

Jak na razie najbardziej kusi ten zotac za 1580 zł, choć mało recenzji jest, ma ktoś może go na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...