Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gs11

Od czego zależy działanie zew. karty dźwiękowej usb na ps4?

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego zależy czy dana zewnętrzna karta dźwiękowa na usb będzie działać z ps4, czy też nie?

 

Rzekomo ta tania karta LOGILINK UA0053 karta dźwiękowa USB 5.1 bez problemu działa z ps4, jak rozumiem ps4 pozwala zainstalować/ czy ma już wbudowane sterowniki do obsługi takiej karty?

 

Czy coś takiego AudioQuest DragonFly BLACK Przetwornik DAC również zadziała połączone przez usb z ps4?

 

Próbowałem dociec informacji od sprzedawcy, otrzymałem info, że

Z tego co mi wiadomo, to w TV jak i w PS4 USB jest wejściowe i nie posiada komunikacji dwukierunkowej ale mogę się mylić.
oraz
Jeśli producent urządzenia nie podał takiej możliwości, a producent telewizora nie precyzuje, że wspiera on urządzenia USB-OTG, to raczej nie. Tak samo tyczy się to konsoli.

 

Od czego to zależy? W TV podobno karty dźwiękowe na usb w ogóle nie mogą działać. Czy chodzi tu o to,że urządzenie musi mieć to wsparcie usb-otg czy o rodzaj usb: 2.0, half -duplex, dane przesyłane w jedną stronę w danym czasie; usb 3.0 full- duplex, dane przesyłane w obie strony jednocześnie.

Otrzymałem też odp. o tym że, dane urządzenie jeśli ma wejściowe usb i nie posiada komunikacji dwukierunkowej, to właśnie z tego względu w tv czy konsoli zewnętrzne karty nie będą działać. Co oznacza usb wejściowe, jest jakieś usb wyjściowe?

Wiem że na ps4 są specjalne słuchawki na złączu usb, które działają bezpośrednie wpięte do usb na konsoli. Z tego co rozumiem, każde słuchawki usb mają wbudowaną kartę dźwiękową, czy to oznacza że każdy model słuchawek usb może działać z ps4, czy właśnie muszą być one jakieś specjalne, które umożliwiają zainstalowanie sterowników przez ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego czy wymaga zewnętrznych sterowników. Jeśli tak to nie będzie działać.

 

Najlepiej tak czy inaczej podłączyć pod wyjście optyczne, bo niektóre karty nawet jak niby działają, to jednak nie do końca w pełni poprawnie.

 

Ciekawe konstrukcje, które w pełni współpracują z ps4 po usb (oficjalne wsparcie) to Creative G1 oraz G5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego czy wymaga zewnętrznych sterowników. Jeśli tak to nie będzie działać.

 

Najlepiej tak czy inaczej podłączyć pod wyjście optyczne, bo niektóre karty nawet jak niby działają, to jednak nie do końca w pełni poprawnie.

 

Ciekawe konstrukcje, które w pełni współpracują z ps4 po usb (oficjalne wsparcie) to Creative G1 oraz G5

 

Czyli upraszczając, zarówno TV jak i konsole, nie pozwalają wgrywać sterowników jak na pc, więy obsługa urządzeń peryferyjnych usb jest niemożliwa, jeśli wymaga takiej instalacji?

 

W takim razie na jakiej zasadzie działają usb jako dane pamięci, nie wymagają instalacji żadnych sterowników albo mają już wbudowane w system tv/konsoli aby móc obsługiwać/zgrywać pliki z usb?

 

Czyli nic do rzeczy tu nie ma czy jest to wejście 2.0/3.0., usb dwukierunkowe, usb wejściowe ? jest coś takiego w ogóle jak wyjściowe usb tak na marginesie?

 

Coś takiego Mój linkzadziała po usb z ps4, tak?Czy to oprogramowanie "BlasterX Acoustic Engine Pro" można konfigurować również na ps4, w opisie są tylko wymienione systemy operacyjne pc, czy może konfiguruję się na pc, zapisuję i podłącza z zapamiętanymi ustawieniami do ps4?

 

Ta karta Mój link (dobry DAC od ESS na pokładzie oraz praca w trybie USB OTG) nie zadziała z ps4? PS4 nie wspiera urządzenia USB-OTG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ogólnie nie obsługuje kart po USB. Chyba kwestia po prostu samego systemu TV.

 

Osobiście pod konsolę kupiłem creative G5, ale tak czy inaczej mam podłączone pod TV po opticalu, bo jaki sens podłączać to pod samą konsolę skoro przy TV też chcę mieć dźwięk. Po usb ma sens jak się ma podłączone do monitora czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ogólnie nie obsługuje kart po USB. Chyba kwestia po prostu samego systemu TV.

 

Osobiście pod konsolę kupiłem creative G5, ale tak czy inaczej mam podłączone pod TV po opticalu, bo jaki sens podłączać to pod samą konsolę skoro przy TV też chcę mieć dźwięk. Po usb ma sens jak się ma podłączone do monitora czy coś.

 

Jak podłączyłeś creative G5 do TV po ptyku, za pomocą toslink-mini toslink? Pytam bo z tego co widzę, to G5 ma wyjście/wejście optyczne chyba mini toslink, a TV już raczej toslink? Np. jakbym chciał podpiąć samsunga nu8042 z tą kartą to muszę mieć kabel toslink-mini toslink?

Jaki format dźwięku obsługuje Creative G5, obsługuje dolby digital,dts?

 

A z konsoli jak dźwięk przesyłasz, po HDMI? Podobno przesyłając dźwięk z zewnętrznego źródła(np. konsoli) do tv i wypuszczając go optykiem na amplituner/wzmacniacz/kartę dźwięk jest zmieniany na stereo. Wtedy zostaje tylko możliwość używania dźwięku stereo na słuchawkach czy głośnikach. Co podpinasz do tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie HDMI z konsoli do TV, a potem opticalem dołączonym kablem z TV do G5 + też wymaga dodatkowego zasilania z usb. Niestety jak się podłączy pod TV też usb, to dźwięk znika. Wykorzystałem ładowarkę do telefonu na usb. Potem mam normalnie lin-out jack to 2x jack pod głośniki stereo i tyle.

 

Ewentualnie od biedy można kupić FX-AUDIO DAC-X3 lub kolejno wyższe modele. Jeszcze jest fiio d03k, ale tutaj brak regulacji głośności, więc nie nadaje się pod słuchawki to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki kabel optyczny jest dołączony do tek karty G1? Toslink-toslink czy toslink-mini toslink, jakie jest wejście/wyjście optyczne na karcie? Pytam bo z tego co widzę, to G5 ma wyjście/wejście optyczne chyba mini toslink, a TV już raczej toslink? Np. jakbym chciał podpiąć samsunga nu8042 z tą kartą to muszę mieć kabel toslink-mini toslink?

 

Jaki format dźwięku obsługuje Creative G5, obsługuje dolby digital,dts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej normalny, a z drugiej mini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej normalny, a z drugiej mini.

 

 

A czy ta karta obsługuje/dekoduje Ci dźwięk dolby digital jak go wypuścisz po hdmi na tv-a później po optyku na kartę- i kablem jack na głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Poszukaj na necie w specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie np. Audiotrak Prodigy Cube Black Edition dziala bez problemu podlaczone do ps4 slima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie HDMI z konsoli do TV, a potem opticalem dołączonym kablem z TV do G5 + też wymaga dodatkowego zasilania z usb. Niestety jak się podłączy pod TV też usb, to dźwięk znika. Wykorzystałem ładowarkę do telefonu na usb. Potem mam normalnie lin-out jack to 2x jack pod głośniki stereo i tyle.

 

Ewentualnie od biedy można kupić FX-AUDIO DAC-X3 lub kolejno wyższe modele. Jeszcze jest fiio d03k, ale tutaj brak regulacji głośności, więc nie nadaje się pod słuchawki to.

Masz na myśli podpięcie głośników przez line out optycznym kablem czy głośników przez wyjście słuchawkowe mini jack pod 2 stronie urządzenia(tam gdzie jest też wyjście na mikro)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego tu nie rozumieć? Normalnie z tyłu kablem jack do głośników, tam jest gniazdo "combo" czyli optical i jack w jednym.

 

Jak zrobisz wyjście kablem optycznym, to na co ten dac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz to podłączone?

z DACa kablem usb do konsoli i widzi jako zewnetrzne urzadzenie dzwiekowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymaga instalacji sterownika. W ogóle pozycjonowanie działa poprawnie? Przestrzenność? itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...