Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sisterhood

Wymiana Nokii 8 na...

Rekomendowane odpowiedzi

... no właśnie.

 

"Chory, chorszy, trup". Mam pecha ostatnio do telefonów. Lumia 950 nie wytrzymała roku (x-kom bujał się z serwisem prawie cztery miesiące). Nokia 8 po pół roku zaczęła szwankować. Najpierw głośnik, potem doszły problemy z odklejaniem się wyświetlacza. Trzy wizyty w serwisie i ostatecznie decyzja, że nie będą naprawiać, sklep oddaje kasę. Jest tego blisko 2300 złociszy i na coś przydałoby się je zmienić. Teraz konkrety. Co mi się podobało w 8 i co chciałbym w nowym fonie:

1. Czysty android (fajna sprawa, dobrałem sobie aplikacje, które mi się podobają reszta jest zbędna).

2. Ekran. Serio po przesiadce z OLED (950) na lcd w 8 nie widzę, żadnej przewagi OLEDu. Być może ten w 950 to było padło, ale ekran w 8 bardziej mi się podoba.

3. Goryl na froncie (bodajże w wersji 5). Goły ekran w 950 to kompletna porażka z tym w Nokii. W 8 nic się specjalnie nie palcuje, rys też nie widać (nie używałem szkła ochronnego).

4. Szybkość działania (po którejś aktualizacji wszystko chodziło bardzo płynnie).

5. Aktualizacje (terminowość słaba, ale w ciągu roku aktualizacja przeszła z 7.1, na 8.0, 8.1 aż ostatnio na 9.0)

6. Aluminiowy tył (jakoś nie widzi mi się szkło, ale gdyby było to i tak będzie etui do telefonu)

 

Co mi się nie podobało:

1. Przede wszystkim aparat. Przyzwyczajony do 950 (szybkość migawki i jakość) tu spore rozczarowanie. Po wgraniu apki z google camera znacznie lepiej z jakością, ale szybkość kulała.

2. Słownik systemowy (w porównaniu do Lumii to tu jest bieda aż strach, ale rozumiem, że to ogólna przypadłość androida, bez względu na producenta?)

3. W sumie cichy głośnik rozmów. W 950 miałem ustawienie 3-5/10 i było ok. W Nokii praktycznie ciągle prawie max.

 

Generalnie byłem zadowolony z 8, ale chyba nie chcę do niej wracać. Co proponuje Forumowa Załoga?

 

W skrócie:

Pamięć 4/64 (slot jednak by się przydał), chyba, że będzie 4/128

Bateria? Bez znaczenia. Telefon ładuję albo w pracy, albo w domu

Gniazdo słuchawkowe? Zbyteczne (do muzyki mam FiiO)

Czytnik linii papilarnych? Obojętnie, może go nawet nie być- nie używam

Dual SIM? Zbytek

Wymiary Szerokość i grubość 8 była ok. Co do długości (151), jak będzie ciut więcej nie będzie problemu.

Gorilla w wersji 5 chyba jednak obowiązkowa

LCD, OLED? Bez różnicy

Fajnie gdyby był jakiś lepszy aparat (nawet w dzień)

 

Aha, HTC U12+ z promocji w x-kom, odpada. Bo kompletnie mi się nie podoba ;) Huawei ma żona (P10), zatem P10 i P20 odpada. Motorola, chyba za bardzo zaokrąglona.

 

Tylko nie piszcie, że do wyboru będzie Nokia, albo Nokia ;) Chociaż może 7.1 albo 7 plus to nie głupi pomysł? Kasa do 2300, ale jak będzie coś sensownego za 1300 też rozważę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone Max pro m2

 

Moto G7 plus

 

Nokia 7 plus złym wyborem tez nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei P20 w dobrej cenie teraz za 1600zł to moim zdaniem dobry wybór do Twoich wymagań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huaweia i amoledy odrzucil, chociaż znów później pisze, że OLED być może :hmm:

Ciężko będzie w takim razie.

 

Skoro może byc Led to moze coś z oppo rx17 neo lub pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Słownik systemowy (w porównaniu do Lumii to tu jest bieda aż strach, ale rozumiem, że to ogólna przypadłość androida, bez względu na producenta?)

Jezu, a kto korzysta z tej biedoty? Pierwsza rzecz jak dostaję tylko nowy telefon do ręki, to wgranie SwiftKey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzuciłem OLED, po prostu stwierdziłem, że ekran w 8 dużo bardziej mi się podoba niż ten w 950. Faktycznie, źle wyraziłem opinię "nie mam ochoty wracać do OLEDu" (widocznie tamten AMOLED w 950 to padaka po całości). Edytowałem pierwszy wpis. Huawei odpada.

 

Jezu, a kto korzysta z tej biedoty? Pierwsza rzecz jak dostaję tylko nowy telefon do ręki, to wgranie SwiftKey.

 

Taki emeryt jak ja :) I wybacz, 8 to mój pierwszy kontakt z androidem. A jeśli dobrze kojarzę, to SwiftKey nie ma wyszukiwarki google na górnym pasku (tak jak ma to miejsce w standardowej klawiaturze google).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś małego to i Pixela 2 w tym budżecie masz nowego. Swietny aparat, wciąż dobra wydajność, czysty android i kapitalna optymalizacja, świetne wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Pixel (nawet spokojnie wielkościowo wersja XL by podeszła), ale chyba poza budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się, śmiej. Będziesz stary, też będziesz wybrzydzał ;)

Poza tym, już po promocji, zatem budżetowo odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Pixel (nawet spokojnie wielkościowo wersja XL by podeszła), ale chyba poza budżetem.

Pixel 2XL w bestcenie stoi za 2039zł więc spokojnie w budżecie. I wiem, że to bestcena, ale w tym przypadku to mało istotne, bo i tak nie ma polskiej dystrybucji pixeli w Polsce. Gwarancja normalnie jest, tylko realizujesz ją przez bestcenę, która odsyła sprzęt do serwisu w kraju gdzie fon był kupiony (zapewne w Niemczech). Jedyny mankament to ewentualny wydłużony czas naprawy z racji wysyłek. No i masz też normalnie rękojmie sprzedawcy. Płacenie 3k za Pixela w x-komie mija się z celem...

Co do wersji, poleciłem Ci zwykłego, nie XL z racji tego, że XL ma ekran OLED, który nie zachwyca.

 

Edit: Opcjonalnie zawsze można zamówić z niemieckiego Amazona, tam Pixele wychodzą w granicy ~2-2,2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki emeryt jak ja :) I wybacz, 8 to mój pierwszy kontakt z androidem. A jeśli dobrze kojarzę, to SwiftKey nie ma wyszukiwarki google na górnym pasku (tak jak ma to miejsce w standardowej klawiaturze google).

pardon, nie chciałem urazić. Wyszukiwarkę można odpalić przytrzymując homebutton, więc jest obejście, za to jakość samego słownika nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, po walkach z x-komem (prawie 4 miechy) a teraz z mediaexpert (tu już sprawniej), to raczej nie zdecyduję się na Bestcene.

 

pardon, nie chciałem urazić. Wyszukiwarkę można odpalić przytrzymując homebutton, więc jest obejście, za to jakość samego słownika nie do pobicia.

 

Spoko, luz:) Właśnie przyzwyczaiłem się do tej wyszukiwarki w klawiaturze, szczególnie korzystając z Whatsappa. Poza tym, jak mi zaktualizowało system do andka 9, to pod HOME pojawił się asystent zamiast wyszukiwarki (co drażniło) i nie wiem czy da się to zmienić (przynajmniej w Nokii 8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się, śmiej. Będziesz stary, też będziesz wybrzydzał ;)

Poza tym, już po promocji, zatem budżetowo odpada.

 

Mam 35 lat, więc chyba stary już jestem? ;)

 

2430zl w net-s. Ja tam problemu z nimi nie miałem, ale należałoby potwierdzić gwarancję.

https://www.net-s.pl/produkt/htc-u12-dual-sim-titanium-black-860776;20-c-10

 

Oppo Cie nie interesuje? Zenfony 5? Piszesz też o tanszych fonach ale wciąż gadamy o flagowcach...

Może jakieś ksiołmi? A i Max pro m2 ma czystego andka, nie odniosłes się do niego.

 

A xperia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnePlus 6t, lg v30 g7 lub HTC U12+ (btw co w nim ci sie nie podoba, widziałeś na żywo czy na zdjęciach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co z tym Xiaomi? Dla jednych kult, dla innych padaka. Telefonów Oppo nie znam, a firma kojarzy mi się tylko z audio/video (np BDP-105D, kapitalny odtwarzacz). Co do Max pro m2, na plus ten czysty android (co do wyglądu dużo bardziej podoba mi się wersja bez PRO- aluminium+plastik). Generalnie Max pro m2 do rozpatrzenia. Teraz Zenfony... jeśli już to 5Z, ale piszą gdzieniegdzie, że nakładka trochę ociężała i aktualizacje też bez regularności. Miałeś się zdaje 5Z, możesz coś skrobnąć?

 

OnePlus 6t, lg v30 g7 lub HTC U12+ (btw co w nim ci sie nie podoba, widziałeś na żywo czy na zdjęciach).

 

Nie, nie miałem w rękach. Czytałem tylko o słabym ekranie (jasność) i fatalnych przyciskach. Jak teraz się sprawa ma z LG? Byłem blisko zakupu G6 (przed Nokią), ale powstrzymał mnie problem rysujących się soczewek aparatu. Jak to wygląda obecnie? OnePlus 6t chyba poza budżetem. Warto zainteresować się OnePlus 6 zamiast 6t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz fona z regularnością aktualizacji to wybór się mocno zawęża do fonów z Android One, Pixeli, OnePlusów (i chyba flagowce Samsunga, jeśli chodzi o poprawki bezpieczeństwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie honora v20 wersję 128gb. Jakieś 2500-2600zl, jak na razie wypada świetnie w testach. A co najmniej bdb.

 

I mam Zenfone 3

 

Edit

A G7 od lg? Po 1700zl w morelach. Dobra cena za dobry fon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie Zenfone 5Z pzy aktualnej cenie 1800zł to całkiem ciekawa opcja , jest bardzo szybki , ma 6GB RAM , dobry ekran , audio , dobry aparat . Ciężko mu coś zarzucić.

 

LG G7 też fajny . Aparat chyba lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co z tym Xiaomi? Dla jednych kult, dla innych padaka. Telefonów Oppo nie znam, a firma kojarzy mi się tylko z audio/video (np BDP-105D, kapitalny odtwarzacz). Co do Max pro m2, na plus ten czysty android (co do wyglądu dużo bardziej podoba mi się wersja bez PRO- aluminium+plastik). Generalnie Max pro m2 do rozpatrzenia. Teraz Zenfony... jeśli już to 5Z, ale piszą gdzieniegdzie, że nakładka trochę ociężała i aktualizacje też bez regularności. Miałeś się zdaje 5Z, możesz coś skrobnąć?

 

 

 

Nie, nie miałem w rękach. Czytałem tylko o słabym ekranie (jasność) i fatalnych przyciskach. Jak teraz się sprawa ma z LG? Byłem blisko zakupu G6 (przed Nokią), ale powstrzymał mnie problem rysujących się soczewek aparatu. Jak to wygląda obecnie? OnePlus 6t chyba poza budżetem. Warto zainteresować się OnePlus 6 zamiast 6t?

2400 w xkomie 6t kosztuje 6/128 bo to najbidniejsza wersja, raczej 100 mozna dorzucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeb mi pęknie, pół nocy nie spałem. Żona mówi, że mi wali na stare lata ;) Jadę jeszcze dziś pooglądać to co zaproponowaliście.Wielkie dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo poprzestawialy Ci się słowa w poście z tym noc, wali, żona, stary...?

Jak bym inne zdanie ułożył :E

 

Jedź, pooglądaj, pomacaj, podotykaj w sklepie. Może się okazać, a często tak jest, że to co na zdjęciach i papierku nam się podobało w rzeczywistości jest zupełnie inne. I odwrotnie, coś co skreslalismy na podstawie suchych danych w ręku okazuje się innym sprzętem.

I możliwości aparatów należy rozpatrywać oddzielnie że stockowa apka i pixela. Różnice są duże. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj, to święta kobieta. Wytrzymała ze mną już dwadzieścia lat :)

 

Wracając do telefonu, czytałem, macałem, oglądałem i zawsze było coś nie tak. A to szklana obudowa, a to nakładka producenta. A to za długi i z kieszeni spodni wystawał. Ostatecznie napaliłem się jednak na HTC U12+ (x-kom zrobił promo na 2150, czy coś koło tego). Na to małżonka, czy muszę tyle wydawać na telefon i po co taki drogi? Po raz kolejny stwierdziłem, że ma rację i padło na Nokię 7.1. Ale za nim ją kupiłem okazało się, że obok 7.1 leży 8 tańsza chyba o 150 czy 200 zł. Koniec końców do domu zabrałem Nokię 8 (wiem, wiem miało być coś innego). Ale jak to mówił Pawlak o Kargulu, że wróg, ale jednak swój i wydaje mi się, że 1099 zł (bo miałem jeszcze kupon, bez kuponu 1149), to bardzo dobra cena za nową Nokię 8.

 

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy próbowali mnie nakierować i udzielili cennych porad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Hej, mam budżet max 2k na kupno nowej grafiki. Obecnie mam RX 6600+ Ryzen 5 5600X. Zasilacz Seasonic 650W Gold. Gram w większości w metroidvanie jak Hades, Hollow Knigh ale też w nowsze gry i bardziej wymagające typu God of War, Hogwarts Legacy. Czekam na premierę tales of kenzera. Demo tales of kenzera działało mi płynnie tylko na średnich detalach w 2k, stąd stwierdziłam że grafika jest za słaba na moje potrzeby. Zależy mi na grafice która nie pobiera dużo prądu, więc chyba AMD typu 7700XT odpada w moim budżecie. Pomyślałam o tej ofercie: https://allegro.pl/oferta/outlet-msi-geforce-rtx-4060-ti-gaming-x-8g-gddr6-15469925513 Nada się?
    • Wymieniałem klawiaturę w podobnym modelu tylko 15 calowym  Ilość plastikowych  zgrzewów  jest porażająca , pierwszo schodzi blacha . Dalej zostaje sama klawiatura z palmrstem i jeszcze kilkanaście zgrzewów . Lepiej szukać palmrestu z sprawną klawiaturą , wyjdzie to taniej niż wymiana w serwisie. A jeśli robisz to sam to też nie warto , szkoda czasu.
    • Cześć,  mamy dla was promocję na laptopy gigabyte, które zgarniecie taniej z kodem: " gigabyte-400 " dodatkowo otrzymujecie plecak gratis. Wszystkie produkty znajdziecie tutaj ---> GIGABYTE Polecamy wam szczególnie:   - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/16GB/512 RTX4060 360Hz za 4499 zł + plecak gratis.  - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/32GB/512 RTX4060 360Hz za 4699 zł + plecak gratis.  - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/16GB/512/Win11X RTX4060 360Hz za 4958 zł + plecak gratis.  - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/32GB/512+960/Win11X RTX4060 360Hz za 5458 zł + plecak gratis.  - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/16GB/512+960/Win11X RTX4060 360Hz za 5208 zł + plecak gratis.  KOD - gigabyte-400  Promocja obowiązuje do 30.04.2024 r. lub do wcześniejszego wyczerpania limitu produktów i nie łączy się z innymi promocjami. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Cześć,  mamy dla was promocję na laptopy gigabyte, które zgarniecie taniej z kodem: " gigabyte-400 " dodatkowo otrzymujecie plecak gratis. Wszystkie produkty znajdziecie tutaj ---> GIGABYTE Polecamy wam szczególnie:   - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/16GB/512 RTX4060 360Hz za 4499 zł + plecak gratis.  - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/32GB/512 RTX4060 360Hz za 4699 zł + plecak gratis.  - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/16GB/512/Win11X RTX4060 360Hz za 4958 zł + plecak gratis.  - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/32GB/512+960/Win11X RTX4060 360Hz za 5458 zł + plecak gratis.  - Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/16GB/512+960/Win11X RTX4060 360Hz za 5208 zł + plecak gratis.  KOD - gigabyte-400  Promocja obowiązuje do 30.04.2024 r. lub do wcześniejszego wyczerpania limitu produktów i nie łączy się z innymi promocjami. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Witam ponownie @sino Po czasie udało mi się uzyskać publiczny adres IP. Czyli w ODU muszę włączyć opcje DMZ, wpisać tam adres IP IDU(to ten, którym loguję się do routera?) ,  następnie w IDU muszę przekierować porty na konsolę?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...