Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skraa

Ogromne spadki mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od zawsze irytował mnie mój prosesor amd fx-8320 3.5 mhz

Od około tygodnia wszystko zacina już tak konkretnie wcześniej było podobnie lecz nie w takim stopniu, dzisiaj odpaliłem program OCCT i pokazuje że dostępne jest 3500 mhz i wykorzystuje 1500 spadki w granicach 50% i to przy temperaturze 40 stopni

Jakie są przyczyny ? coś z napięciami itp ? proszę o pomoc jak to naprawić aby działał w 100 % poniżej screen z tych spadków

Dodam że np w cs lubi się zaciąć na dobre aż musę od nowa uruchamiać grę , liczne klatkowanie i przycinki to norma i to wszystko przy średnio 130 fps ....

Jeszcze tak dziwnie skrzeczy przy zrównoważonym zasilaniu, na niskiej wydajności jest spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj specyfikację komputera (Zasilacz, płyta główna, karta graficzna, dyski itd)

Pozostałe temperatury sprawdzałeś czy tylko procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj specyfikację komputera (Zasilacz, płyta główna, karta graficzna, dyski itd)

Pozostałe temperatury sprawdzałeś czy tylko procesora?

 

Prosesor AMD Fx 8320

Płyta asus m5a97 r2

ddr3 kingston 8gb/1600mhz

dysk WD WD10EZRZ Blue 1TB

gtx 750 ti

zasilacz logic 600

 

Tak temperatury skaczą po 80 stopni tylko na procku ale zamówiłem chłodzenie bo był to box od 4 lat ale już nie wytrzymałem i kupiłem be quiet pure rock, ale czy takie temperatury mogą w tak dużym stopniu obniżyć pracę komputera ???

 

poniżej wrzucam zdj tego komputera, dodaję że obudowa jest cały czas zdjęta http://scr.hu/0e9vr/kfexj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to jedna sprawa, ale zasilacz to masz "bombowy". Może też nie dawać rady, a i w przyszłości może zafundować Ci pokaż fajerwerków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki taktowania mogą wynikać również z tego, że ta płyta, mimo radiatorów na sekcji zasilania, samą sekcję ma cienką jak na taki procesor i pewnie się grzeje jak marzenie. Szczególnie że w tej obudowie nie masz żadnego wyciągu.

 

Spróbuj ustawić wentylator pokojowy na nadmuch przy obudowie. Powinno pomóc jeśli to kwestia temperatur

 

Napięcia można obniżyć, zasilacz bym wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że jeden zasilacz po dwóch latach się spalił, temperatury ogarnę zamówiłem wiatraki zamontuję z przodu z tyłu i wgl a zasilacz trochę skoda mi kasy, trudno niech wyje*ie wtedy kupie nowy ale ogólnie jak oceniacie ten komputer w sensie podzespoły nie ma tragedii ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z zasilaczem lub zasilaniem przez płytę. Temperatury 40c w żaden sposób nie sprawiają tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby zasilacz nie pociągnął ze sobą innych podzespołów ;)

IMO w ten komputer nie warto już inwestować, chyba że zasilacz (np. często polecany Focus Gold) kupisz już z myślą o następnej konfiguracji, jeśli taką planujesz w ciągu najbliższych lat.

 

Zmodernizować nie bardzo jest z czego, jak nie ograniczy wydajności karta graficzna to ograniczy procesor i RAM.

 

Jeśli te wentylatory zamówiłeś za np. 30zł sztuka, lepiej anulować i dorzucić stówkę do nowej obudowy, chociażby Regnum RG4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputera już raczej używał nie będę, wiadomo czasami sporadycznie więc kupie chłodzenie na procka z jeden wentylator i tyle w przyszłości pewnie kupie laptopa więc jeszcze chyba chwile ten wytrzyma co cs będzie w sam raz ?

 

I jeszcze pytanie dlaczego on tak skrzeczy, wcześniej tego nie było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...