Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Molay

Karta graficzna (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie wiem czy to odpowiedni dział na moje pytanie, ale nie znalazlem jakiegos lepszego (chyba, że jestem ślepy :D). Mam takie pytanie, a mianowicie lepiej wymienić procesor czy karte graficzna? Generalnie chodzi mi o to, żeby nowsze gry działały na wyższych ustawieniach niż very low w normalnych fpsach (150+). Oraz kolejne pytanie, jak bardzo opłacalne jest wymienienie pamieci ram z ddr3 na ddr4?

 

Karta graficzna: gtx 960 2gb od msi

Procesor: i5-4460 3.2GHz

Plyta glowna: asus b85m-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ile masz hajsu, wiec w zależności od niego bierzesz 1050 ti/ 1060 6gb /1070.

Ramu ile masz ? Jak 8gb to git, jak mniej to dokup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie wiem czy to odpowiedni dział na moje pytanie, ale nie znalazlem jakiegos lepszego (chyba, że jestem ślepy :D). Mam takie pytanie, a mianowicie lepiej wymienić procesor czy karte graficzna? Generalnie chodzi mi o to, żeby nowsze gry działały na wyższych ustawieniach niż very low w normalnych fpsach (150+). Oraz kolejne pytanie, jak bardzo opłacalne jest wymienienie pamieci ram z ddr3 na ddr4?

 

Karta graficzna: gtx 960 2gb od msi

Procesor: i5-4460 3.2GHz

Plyta glowna: asus b85m-k

 

Żeby nowe gry działały w wyższych ustawieniach przy NORLANYCH 150+FPS?

 

To szykuj 10 000zł na nowego PC.

 

A tak na poważnie, to skoro GTX960 Ci nie wystarcza, to aby odczuć jakieś satysfakcjonujące zmiany musisz przesiąść się na GTX1060 6GB/RX 580 8GB lud rożej RTX2060 lub używane (co odradzam) GTX1070Ti/1080

Do tego jeżeli masz budżet dość wysoki na zmianę procesora już teraz, to i7 4770, albo później, jak dozbierasz.

 

Jaki i ile masz tego RAMu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model jest dzis morelach za 769 , dwie gry które mozna opchnac i zdecydowanie sie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co da 8GB ramu tej karcie włączy wszystko na maxa w dwu letnim mass effect andromeda i się ten RX 580 rozkraczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet tak do 1500zł, 8gb ramu, jakiego nie wiem, bo jest strasznie stary. Ale tak patrzac na to, to chyba lepiej uzbierac jakas kwote i wymienic caly komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 700zł + płyta 300 + ram 500 - jak w pysk 1500zł :)

Sprzedajesz swoje graty i kupujesz RX 570.

I masz spoko komputerek 16GB ram DDR4 w dwóch kosciach i masz dual shannel.

 

10 lat temu to w tanich pieniądzach to sie phenoma x4 kupowało teraz ryzena 6 rdzeni 12 wątków cośtam srośtam idzie ta technika do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest myślałem ze płytka nie ma wejscia m2 na dyski ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki, tylko płytka to micro atx taka mała i nie ma wejscia na dyski m2.

 

Dyski m2? Troszke jasniej, bo nie za bardzo sie nie orientuje o co chodzi ;d

 

Dobra, a mogłbyś podesłać plyte ktora ma takie wejscie, albo nazwe podac?

 

Chwila, przecież ma wejscie m2

 

Złącza napędów

M.2 slot x1

SATA III x4

Ultra M.2 slot x1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupować Ryzena to najlepiej jakąś troszkę lepszą płytę główną typu MSI B450-A Pro albo Tomahawk, zawsze potem możesz podkręcić tego procka i za 2 lata nadal będzie dawał radę dodatkowo będziesz mógł coś tam lepszego włożyć w przyszłości jak wyjdą nowe Ryzeny. Także warto dodać tą stówkę i kupić płytę główną za 400, a nie 300 zł. Co do GPU to moim zdaniem szukaj GTX 1060 z 6gb Vramu, która mimo wszystko jest lekko wydajniejsza od tych Redeonów, jeśli chodzi o nowe gry jak i pobiera mniej mocy. Teraz gdy weszły na rynek RTXy, to cena 1060 trochę zmalała i bez problemu można ją znaleźć nówkę za 1000zł~~. Nie sugeruj się Vramem w RX 580 czy 590 bo tak na serio, te karty się szybciej rozkraczą niż jakakolwiek gra pobierze im ten vram, 6 gb w zupełności wystarczy. I jeszcze tak na koniec, pamiętaj że Ryzeny potrzebują szybszych ramów do pełnej wydajności, także szukaj ramów z przedziałem minimum 3000 Mhz i nie kupuj płyty od Asrocka, ponieważ mają najgorszą sekcję zasilania jeśli chodzi o płyty na AM4, celuj w jakiegoś MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupować Ryzena to najlepiej jakąś troszkę lepszą płytę główną typu MSI B450-A Pro albo Tomahawk, zawsze potem możesz podkręcić tego procka i za 2 lata nadal będzie dawał radę dodatkowo będziesz mógł coś tam lepszego włożyć w przyszłości jak wyjdą nowe Ryzeny. Także warto dodać tą stówkę i kupić płytę główną za 400, a nie 300 zł. Co do GPU to moim zdaniem szukaj GTX 1060 z 6gb Vramu, która mimo wszystko jest lekko wydajniejsza od tych Redeonów, jeśli chodzi o nowe gry jak i pobiera mniej mocy. Teraz gdy weszły na rynek RTXy, to cena 1060 trochę zmalała i bez problemu można ją znaleźć nówkę za 1000zł~~. Nie sugeruj się Vramem w RX 580 czy 590 bo tak na serio, te karty się szybciej rozkraczą niż jakakolwiek gra pobierze im ten vram, 6 gb w zupełności wystarczy. I jeszcze tak na koniec, pamiętaj że Ryzeny potrzebują szybszych ramów do pełnej wydajności, także szukaj ramów z przedziałem minimum 3000 Mhz i nie kupuj płyty od Asrocka, ponieważ mają najgorszą sekcję zasilania jeśli chodzi o płyty na AM4, celuj w jakiegoś MSI.

 

Generalnie mysle nad rtx 2060, a gtx 1060, bo widzialem porownania to sa jakies, ale tez roznica cenowa to ~600zł i nie wiem czy warto dopłacać do rtx'a czy lepiej juz ta 1060 wziac, płyte zmienilem w koszyku na ta co napisales (msi b450-a pro). A rx 580/90 odpada

 

 

Mam teraz taki set i nie wiem która karta, czy warto do tego rtx'a dopłacać czy nie, bedzie git? https://www.morele.net/inventory/info/ebc3bee0/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nowego szrota jakim jest 1060 lepiej kupić uzywke 1070 albo dołożyć do nowej 2060. Proca jak poszukasz kupisz 1600 ryzena za 500zl plus płyta matx nowa 300pln I ram 2x4gb I masz zestaw za 1100zl. Graty sprzedaj i kupisz uzywke 1070 albo dolozysz do 2060 i masz zestaw do grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 od GTX 1060 jest dużo szybsza to nawet nie ma porównania ona ma wydajność GTX 1070TI.

To tego ma Rdzenie RT i Tensor, Ray Tracing nawet na najniższych ustawieniach jest lepszy niż zwykłe oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 od GTX 1060 jest dużo szybsza to nawet nie ma porównania ona ma wydajność GTX 1070TI.

To tego ma Rdzenie RT i Tensor, Ray Tracing nawet na najniższych ustawieniach jest lepszy niż zwykłe oświetlenie.

 

No i na tym 2060 to będzie miał 30 fpsów z ray tracingiem (w dwóch grach jakie wyszły z tym szajsem), także zajebista sprawa. Na prawdę ogromny plus ten raytracing...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz sam nie wiem, co lepiej wziac? rtx'a 2060 czy gtx'a 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na tym 2060 to będzie miał 30 fpsów z ray tracingiem - czytać nie umiesz napisałem najniższy.

Nie pykło ci gosciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na tym 2060 to będzie miał 30 fpsów z ray tracingiem - czytać nie umiesz napisałem najniższy.

Nie pykło ci gosciu :)

 

No to na uj mu ten raytracing? Nie pykło to Tobie, bo wszędzie się rajcujesz tym raytracingiem a na tym 2060 to se możesz na minimum pokaz slajdów pooglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Battlefield V po ostatniej aktualizacji i nowych sterownikach Nvidii dostał wiatru w żagle.

 

Dotychczas RT oznaczał faktycznie 35-45fps. Teraz spokojnie ogarnia 50-60Fps+ na RTX2060.

 

I tak - nawet Low DXR jest nieporównywalnie lepszy od wyłączonego DXR. Do tego można zejść z teksturami na High(wizualnie bez różnicy), a zyskujesz płynność na poziomie 60-75fps. W metrze exodus gra światła to już jakaś miazga. Bez RT ta gra wygląda jak wiedźmin bez HBAO+. Mam nadzieje, że żonglerka suwakami pozwoli przyzwoicie (~50fps) pograć z RT.

 

Generalnie RT to do gier na single player - można podziwiać detale, przy niższej płynności. W multi i tak wymagane jest 100fps+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na uj mu ten raytracing? Nie pykło to Tobie, bo wszędzie się rajcujesz tym raytracingiem a na tym 2060 to se możesz na minimum pokaz slajdów pooglądać.

Zeby cienie i odbicia były ładniejsze po to jest ray tracing, lepszy low niż w cale.

Tak samo lepsze low tesselation niż w cale.

 

W assasins creed syndicate cieie pcss nawet podstawowe są diżo lepsze niż zwykłe.

Lepsze są niz w wiekszości gier do dzisiaj, nawet w nowych assasinach nie ma takich fajnych cieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...