Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Belfor

i7 4790 vs R5 2600 vs i5 8400

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam teraz szczerze użytkowników, którzy mają te procesory. Jak wyglądają one w grach pokroju AC:Odyssey/ Shadow of the Tomb Raider/ Cywilizacja 6?

Na jutubie mogę znaleźć mnóstwo porównań, ale te benchmarki z jutuba mają to do siebie, że właściwie "zgadują" i później robią wykresy. Nie ma to nic wspólnego z testowaniem sprzętu. Pytam więc ludzi, którzy mają sprzęt opisywany powyżej. Inwestować 2k zł w zmianę platformy na 2600/8400, czy kupić 4790 do starej płyty i mieć tak zwane "wy*ebane"? Co mnie interesuje najbardziej to 60fps ZA KAŻDYM RAZEM. Nie jakieś wyimaginowane średnie FPS, tylko stały frametime na poziomie 16ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 4790k 4.4ghz teraz mam 1600x 3.9ghz różnice w grach są marginalne. BF V działa mi nawet lepiej na ryżu reszta gier podobnie z lekką przewagą i7. Ale jak kupisz 2600 i go wykręcisz to będzie to samo co 4790k spokojnie będzie Ci trzymać w każdej grze 60FPS przy odpowiednio mocnej karcie min RTX2060. Na 8400 bym nie patrzył bo za drogi a wydajność podobna do 2600/oc

 

Wiec kupuj 2600 i go kręć i olej drogiego 8400 i starego trupa 4790k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam teraz szczerze użytkowników, którzy mają te procesory. Jak wyglądają one w grach pokroju AC:Odyssey/ Shadow of the Tomb Raider/ Cywilizacja 6?

Na jutubie mogę znaleźć mnóstwo porównań, ale te benchmarki z jutuba mają to do siebie, że właściwie "zgadują" i później robią wykresy. Nie ma to nic wspólnego z testowaniem sprzętu. Pytam więc ludzi, którzy mają sprzęt opisywany powyżej. Inwestować 2k zł w zmianę platformy na 2600/8400, czy kupić 4790 do starej płyty i mieć tak zwane "wy*ebane"? Co mnie interesuje najbardziej to 60fps ZA KAŻDYM RAZEM. Nie jakieś wyimaginowane średnie FPS, tylko stały frametime na poziomie 16ms.

na yt testy są z przebiegami z rogzrywki

, więc imho są często więcej warte niż na niektórych portalach, gdzie można zrobić wykresy z chmur lub znaleźć miejscówkę/zastosować szczególne ustawienia aby wykazać, że produkt a lub b jest lepszy, wiele testów gier jest wykonywanych w niewymagających lokacjach co też później powoduje zdziwienie gdy się gra a wynik jest różny od tego co niektóre portale prezentują gdy gramy w innych miejscach. ogólnie 8400 to jest gra nie warta świeczki jeśli masz możliwość dużo taniej 4790, ryż 2600 podobnie, bedzie szybciej w nowych grach, ale wydasz $$ a efekt bedzie taki sobie. W civ6 haswell i7 śwetnie sobie radzi to z doświadczenia moge napisać.

 

Więc pytanie jak kosztowo wychodzi cie 4790? jeśli różnica 2000pln to nie warto dla kilku % jak bliżej 200pln można sie zastanowić.

 

za pół roku wychodzą nowe intele podobno ma być rewolucja w wydajności, więc tym lepiej teraz po taniości przeczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procesory sa z 2014 roku. To juz jest bardzo dlugi okres czasu zeby placic za to tyle pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostrza wymiana wkłada w lga i wszystko gra.

 

Ja bym osobiście złożył sobie kompa na Ryzen 2600.

 

za pół roku wychodzą nowe intele podobno ma być rewolucja w wydajności, więc tym lepiej teraz po taniości przeczekać. - z tego co czytałem przełożyli premiere Icy Lake na 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ryzena 2600, jest tani jak barszcz. Sprzedasz to co masz dorzucisz ze 3 stówki i masz zupełnie nowy zestaw na 6 rdzeniach.

Sam sprzedałem 2600k + płyta + ramy, dorzuciłem 200zl i mam nowy zestaw. Może nie jest dwa razy wydajniejszy, ale na pewno jest lepiej, a mam nowy sprzęt a nie jakiś przedpotopowy szajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4790k jest wciąż bardzo dobrym procesorem pod warunkiem że zostanie odpowiednio podkręcony, dobierzemy dobry ram i mocną grafikę.

Nie wszystkie gry są oparte na potężnym procesorze a odpowiednio mocnej grafice.

Jeśli masz złożyć nowy zestaw tylko po to żeby mieć "nowy zestaw" który będzie kilka % szybszy na częściach z średniej klasy to na Twoim miejscu poszukałbym dobrej i wmiare taniej i7demki co niestety jest trudne.

 

Jeśli znajdziesz jakąś odpowiednio dobrą cenowo 4790k to możesz spróbować i przeczekać rok czy dwa i kupić coś naprawdę potężnego typu i9 + dobre OC i nie pchać się w pośredniaki.

 

Sam aktualnie posiadam 4790k na 4.8Ghz + Evge 1080OC i chodzi mi wszystko wybitnie dobrze.

To że stara generacja nie znaczy że jest gorsze a nowsze nie zawsze znaczy lepsze:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 jest dobry, ale nie za tą cenę. Za 640 jest ryzen 1700 choć do gier brałbym 2600.... Dobrać płytę z solidna sekcja I będzie można wrzucić ryzena 2 w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LGA 1150 istnieje jeszcze opcja sprowadzenia z Chin laptopowego Crystall Well'a, czyli Haswella z eDRAM'em:

link

 

Wydajność i7-5775C za ~400-500zł przy zakupie na taobao za pośrednictwem agenta (superbuy, yoybuy).

Więcej na kilku ostatnich stronach tematu:

http://forum.pclab.pl/topic/1160111-i7-6700-za-650-z%C5%82-Tanie-pr%C3%B3bki-in%C5%BCynieryjne-z-Chin/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

R 2600 + o/c i ramy 3000/3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej drogiego 8400

 

Drogiego? Z tego co widzę na alledrogo jest raptem stówę droższy, a w testach potrafi demolować 1600, nawet podkręconego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogiego? Z tego co widzę na alledrogo jest raptem stówę droższy, a w testach potrafi demolować 1600, nawet podkręconego.

 

Ale to wciąż tylko 6/6 na martwej podstawce..

 

Bierz 2600. Miałem 4790, zmieniłem na 2600. W grach typu AC czy BF i7mka już się dusiła i wykorzystanie dochodziło do 100%, Ryzenek na spokojnie okolice 40-50% przy nowym BFie. Nie pchaj się w 5 letni procesor, szczególnie przy takich cenach tych starych i7 i tak niskich za Ryża 6/12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wciąż tylko 6/6 na martwej podstawce..

 

Koń by sie uśmiał z tą martwą podstawką... I9 9900K Można wsadzić na 1151 (do mojej płyty kupionej za 234 zł również).

Pokaż mi procesor AMD dla domowego użytkownika, który obecnie przewyższa wydajnością I9 9900K.

 

1151 jest tak samo martwy jak AM4. Dopiero DDR5 może być jakimś znaczącym krokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pchaj 1150 póki jest coś warte i bierz r5 2600. płyty główne też czasem umierają. i7 4790 to był świetny procesoor ale jego ceny na rynku wtórnym sa niepoważne a wydajność w porónaniu do 2600 albo 8400 taka sobie.

 

Koń by sie uśmiał z tą martwą podstawką... I9 9900K Można wsadzić na 1151 (do mojej płyty kupionej za 234 zł również).

Pokaż mi procesor AMD dla domowego użytkownika, który obecnie przewyższa wydajnością I9 9900K.

 

1151 jest tak samo martwy jak AM4. Dopiero DDR5 może być jakimś znaczącym krokiem.

 

:hmm:

tylko po co brać 9900k z gównianą opłacalnością skoro dużo taniej jest 2700x z wydajnością niższą o kilkanaście procent xD? oczywiście mówię tutaj o zastosowaniach semi-pro a nie graniu w gierki skoro sam wywołaeś ten procesor. nawet w grach różnica nie jest na tyle duża aby dopłacać tysiaka.

ale spoko. ważne ze intelek co nie? :lol2: intel wydał sztucznego i9-9900k który w zasadzie nie ma szans się dobrze sprzedać bo ludzie pracujący na komputerze prędzej wezmą Threadrippera 1920X (tańszy i wydajniejszy) lub ewentualnie jakiegoś X-a od Intela niż będą pakować się w coś co jest nieopłacalne i w zasadzie startuje się ze ścianą przy mordzie bo nie ma żadnej możliwości rozwoju.

 

1151 jest martwy. biorąc am4 masz jeszcze pewność że płyta obsłuży procesory z serii Ryzen 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze Intel sie zlituje i Icy Lake będzie można odpalić na z370/390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koń by sie uśmiał z tą martwą podstawką... I9 9900K Można wsadzić na 1151 (do mojej płyty kupionej za 234 zł również).

Pokaż mi procesor AMD dla domowego użytkownika, który obecnie przewyższa wydajnością I9 9900K.

 

1151 jest tak samo martwy jak AM4. Dopiero DDR5 może być jakimś znaczącym krokiem.

 

Super, nie jest martwa. Tylko, że... Ryzen 2600 ~kosztuje około 700zł vs i5 9600k ~ 1300zł, i7 9700k ~2000zł i9 9900k ~ 2400zł . Procesor i5, który w tym momencie przez to, że ma 6 rdzeni i 6 wątków to niestety się dusi w niektórych grach. Czyli już teraz kupujesz sprzęt za 1300 złotych, który jest nieprzystosowany do obecnych realiów. I7 co prawda powinien sobie świetnie radzić ale... kosztuje prawie 3 razy drożej niż ryzen, natomiast I9 aż 4 razy drożej niż ryzen. W momencie gdy wyjdą nowe ryzeny to nawet sprzedając ryzena 2600 za 400-500 zł to jesteś maks trzy stówy w plecy. Ale za te trzy stówy dostaniesz maksymalnie za rok (oczywiście wróżąc z fusów :lol2: ) przynajmniej +10% wydajności, wydajności w grach być może niższej (niż średnia ilość fpsów u intela) ale stabilnej i bez ścinek. Gdy wyjdą nowe intele i licząc nawet na to, że półki cenowe znowu się nie przesuną do góry, to co wtedy kupisz? I za ile sprzedasz procesor intela, które aktualnie są na górce z ceną, której nie uzasadnia nic? Nawet jak jakimś cudem sprzedasz takiego i5 za 1000zł a następnie kupisz takiego i7 za 1500zł? Już jesteś 800zł w plecy. Jak intel będzie chciał zawalczyć z amd cenami i wyjdą nowe dobre procki od intela dla ludu (czytaj jakiś i5 6c/12t) to zaorzesz się już wtedy sam wybitnie z tą ciągle "żywą podstawką". Do tego procesor, który już teraz się dusi, za rok czy dwa drugiego oddechu już raczej nie złapie, nieprawdaż? Kolejna sprawa, im wyższa rozdzielczość tym mniejsze różnice pomiędzy wydajnością w grach na tej samej karcie graficznej. Bo coraz większe obciążenie karty graficznej. Intel 9600k byłyby świetnym produktem do gier1080p@120hz-250hz gdyby nie te nieszczęsne 6c/6w. A do 1080p@60hz i tak starczy ryzen 2600. Porównując coś wyżej niż i5 vs ryzen 2600. Porównujemy kompletnie inne segmenty cenowe, i im dalej, tym wydajność za jednego cebuliona spada.

 

P.S

Smutne czasy nastały dla osób myślących o odświeżaniu lub budowaniu nowego zestawu. Albo 1080@60hz albo wydatki rządu 10k cebulionów :(

P.S 2

Nawet jak wydasz te 10k cebulionów to może się okazać, że:

- trafiłeś kości mikrona i kopiesz się z serwisem

- lol-traycing zmusza cię do gry w 1080@60hz

- dlss nie działa jak powinno :poke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor i5, który w tym momencie przez to, że ma 6 rdzeni i 6 wątków to niestety się dusi w niektórych grach.

Czekam na jakiś przykład. Gdzie to i5 się DUSI

 

Bo to, że jest w tej chwili droższy o 150 złotych to oczywiście prawda. Oczywiście mówię o poziomie wydajnościowym Ryzena 5 2600 czyli i5 8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2600 jest lepiej wyceniony, i5 8400 było po premierze za 759zł więc kupowanie go za 900zł pod przykrywką problemów z produkcją jest słabo opłacalne.

 

Jak masz siano bierz intela, jak chcesz sobie dołożyć do czegoś innego to Ryzen. Tylko mając na uwadze, że do obu należy kupić ram w 2 kościach i nie piłować januszdeals, że drugą kość dokupisz po pewnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na jakiś przykład. Gdzie to i5 się DUSI

 

Bo to, że jest w tej chwili droższy o 150 złotych to oczywiście prawda. Oczywiście mówię o poziomie wydajnościowym Ryzena 5 2600 czyli i5 8400.

 

 

Masz tu przykład w far cry 5 - 0.1% low dla nowszego i5 9600k. A to są tylko benchmarki. Normalnie większość osób grając na komputerze ma otwarte choćby jakieś komunikatory głosowe, przeglądarki, w tle chodzi antywirus, microsoft update czy Bóg wie co jeszcze. Efekt może być podobny. Do 1080@60 ryzen jest tańszy i jest bardziej przyszłościową platformą. Moim zdaniem.

 

Co do zmiany platformy to jest ciężka sprawa. Bo z jednej strony Ryzeny nie są jakoś wybitnie wspaniałymi procesorami ale w kategorii cena/wydajność robią robotę a obecne procesory intela też szału nie robią. Ale z drugiej strony może się okazać, że aktualnie dla autora jest to ostatnia szansa na sprzedaż starej platformy za jakiekolwiek sensowne pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 8400 używany z gw. ~~ 750 zł

mobo B360 używane z gw. ~~ 230 zł

ram najtańszy 2x8GB używany ~~ 350 zł

Całość ~~ 1330 zł.

 

Do AMD wypadało by wziąć ram 3000MHz (+50 na koszcie ramu) i droższą (bo przyszłościowa) płytę główną.

Ceny się wyrównują.

 

A marta podstawka to 1156, 1155, 1150 bo nie opłaca się żadnego współpracującego z nimi procesora kupować i 1151 skylake/kaby lake. 1151-2 (coffee lake) żyje i ma się dobrze bo można później wsadzić i9 9900K gdy ceny spadną na normalny poziom.

 

Chyba, że ktoś ma fetysz, że MUSI BYĆ nowe to R5 2600 się bardziej opłaca fakt, przy używanych częściach uważam, że lepiej brać I5 8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AMD wypadało by wziąć ram 3000MHz a do intela to już takich nie wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AMD wypadało by wziąć ram 3000MHz a do intela to już takich nie wypada.

Na taniej płycie masz max 2666 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do intela wypadało by wziąć płytkę z370.

 

Do I5 8400 ? Do malucha też Shell V-Power Racing byś lał ?

Tu się bierze najtańsze bo i tak to nic nie da.

Rozmawiamy o procesorach do RTX 2060/2070 lub GTX 1070/1070ti/1080

Zabawa zaczyna się dopiero z I7 8700K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...