Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anonek001

Nowy komputer - buczenie zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj odebrałem nowy komputer za kwotę niemałą. Uruchomiłem go aczkolwiek po jakimś czasie dostrzegłem pewne buczenie - większe po oddaleniu się od komputera w pomieszczeniu, np. gdy się położę to przy takim buczeniu na pewno nie usnę. Gdy się przybliżyłem dostrzegłem, że to zasilacz - albo wentylator zasilacza. Co mam z tym zrobić? Tak ma być czy co? Oczywiście zgłosiłem już reklamację.

 

Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wydaje się być powodem takiej sytuacji to wentylator w zasilaczu. Czy zgłosiłeś się do nas z tym zasilaczem? Taką reklamację zrealizujemy w kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wydaje się być powodem takiej sytuacji to wentylator w zasilaczu. Czy zgłosiłeś się do nas z tym zasilaczem? Taką reklamację zrealizujemy w kilka dni.

 

Zgłosiłem reklamację do sklepu w którym zakupiłem komputer, w poniedziałek mam otrzymać wiadomość z dalszymi wskazówkami. Sam zasilacza nie wyjmę bo się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu robić? wszystko co mogłeś, już zrobiłeś. Wadliwe sztuki zdarzają się u każdego producenta, i bez względu na rodzaj sprzętu, miałeś pecha i trafiło na Ciebie. Zgłosiłeś na gwarancje, sprzęt zostanie wymieniony na wolny od wad i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu robić? wszystko co mogłeś, już zrobiłeś. Wadliwe sztuki zdarzają się u każdego producenta, i bez względu na rodzaj sprzętu, miałeś pecha i trafiło na Ciebie. Zgłosiłeś na gwarancje, sprzęt zostanie wymieniony na wolny od wad i tyle ;)

Szkoda, że wydaję ponad 6 tysięcy złoty na komputer a zaraz muszę iść wymieniać część bo coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej obudowie siedzi te "6 tysięcy złoty"?

 

sprawdzałeś sam zasilacz - wyjęty z obudowy i uruchomiony bez płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej obudowie siedzi te "6 tysięcy złoty"?

 

sprawdzałeś sam zasilacz - wyjęty z obudowy i uruchomiony bez płyty?

Nie sprawdzałem, nic nie wyjmuję bo się na tym nie znam i nie chcę popsuć. Wystarczy że przybliżę ucho tam gdzie jest umieszczony zasilacz i już wszystko jasne.

 

Obudowa SilentiumPC Gladius GD8 TG ARGB (SPC215)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolary przeciw orzechom, że zasilacz jest ok... ale skoro się nie znasz, to oddaj cały komputer na reklamację - innego wyjścia nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wydaję ponad 6 tysięcy złoty na komputer a zaraz muszę iść wymieniać część bo coś jest nie tak.

 

Zawsze jest takie ryzyko, od tego jest gwarancja, rozumiemy że wydałeś kupę kasy... ale wiesz, shit happens.

 

dolary przeciw orzechom, że zasilacz jest ok... ale skoro się nie znasz, to oddaj cały komputer na reklamację - innego wyjścia nie ma

 

Też tak uważam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą taki zasilacz do zestawu za ponad 6 tysi to też niezbyt rozsądny wybór.. Jeśli była by możliwość zwrotu czy podmiany to skorzystaj i zmień na coś porządnego np. Seasonic Focus Gold 550W ;) Stosunkowo niewielka dopłata i warto zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą taki zasilacz do zestawu za ponad 6 tysi to też niezbyt rozsądny wybór.. Jeśli była by możliwość zwrotu czy podmiany to skorzystaj i zmień na coś porządnego np. Seasonic Focus Gold 550W ;) Stosunkowo niewielka dopłata i warto zmienić.

Ten zasilacz jest całkiem ok już nie przesadzajmy bo wszędzie jest polecany Sisonik a istnieją też inne dobre zasilacze poza focusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem istnieją dobre poza focusem, ale nie jest to spc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem istnieją dobre poza focusem, ale nie jest to spc ;)

O czym ty piszesz supremo czy vero to całkiem przyzwoite zasilacze, mają dobrą elektronikę w środku zwłaszcza supremo, jedyne do czego można się przyczepić to brak trybu pół-pasywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać miałeś mało do czynienia z tymi zasilaczami ;) słyszałem jak kilkanaście sztuk buczy/brzęczy, kilka się spaliło, a nawet były przypadki że kabelki zahaczały w środku o wentylator.. jakością nie grzeszą i do mocnego sprzętu nie warto oszczędzać na zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Seasonic Forever niedługo na każde pytanie odnośnie zasilacza będzie padała ta nazwa.

 

Ja ze swojej strony polecam FEEL III 400W, miałem przez 6 lat nic nie buczało, nic nie cykało, nic nie wybuchło... pożaru też nie było, choć czasem się bardzo starałem żeby parę groszy z ubezpieczenie wydrzeć ale no niestety nic.

 

No ledów mu brakowało... to tak, za to minus jak stąd do Alaski.

Ale nic straconego bo widziałem wersję z podświetleniem... zaraz jej poszukam, gdzie ona to była.... aaaa jest proszę:

 

https://www.morele.net/zasilacz-modecom-feel-iii-400atx-illumination-108542/

 

Chyba że ktoś woli klasycznie to jeszcze na morelach jest "classic" za 115zł

 

https://www.morele.net/zasilacz-modecom-feel-iii-400atx-101461/

 

Ps. jak by ktoś jednak nie ogarnął to był sarkazm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...