Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skraa

AMD FX 8320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam opłaca się pdkręcac amd fx 8320 ? załóżmy że mam dobre chłodzeni, i z jakiej pozycji to podkręcić programem czy komputerem podczas uruchamiania ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam opłaca się pdkręcac amd fx 8320 ? załóżmy że mam dobre chłodzeni, i z jakiej pozycji to podkręcić programem czy komputerem podczas uruchamiania ???

Nie opłaca się go zostawiać na częstotliwości bazowej. OC procka to nie tylko dobre jego chłodzenie, ale tez sekcja zasilania na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wydajną kartę graficzną to tak, jak jakiegoś paździerza to bez sensu. Podkręcać lepiej w biosie. Najlepiej podaj cały setup, żeby się nie okazało, że płyta główna się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wydajną kartę graficzną to tak, jak jakiegoś paździerza to bez sensu. Podkręcać lepiej w biosie. Najlepiej podaj cały setup, żeby się nie okazało, że płyta główna się nie nadaje.

 

Prosesor AMD Fx 8320

Płyta asus m5a97 r2

ddr3 kingston 8gb/1600mhz

dysk WD WD10EZRZ Blue 1TB

gtx 750 ti

zasilacz logic 600

 

proszę oceń, i jeszcze moje pytanie bo od dlużdzego czasu strasznie skrzeczy, dopiero na oszczędzaniu energii jest spokój

 

Nie opłaca się go zostawiać na częstotliwości bazowej. OC procka to nie tylko dobre jego chłodzenie, ale tez sekcja zasilania na płycie.

 

okej rozumiem, i jeszcze do Ciebie to pytanie dlaczego ona tak skrzeczy od dłuższego czasu, na oszczędzaniu energii dopiero jest spokój dodam że to w czasie spoczynku 40 stopni więc nie jest przegrzany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci skrzeczy? :E płyta? łyta raczej nie skrzeczy ale wentylatory, czy to na procesorze, czy karcie, czy w zasilaczu, pod obciążeniem mogą wydawać różne dźwięki.

 

BTW Na tej płycie możesz się pokusić o OC, tyle ze karta graficzna tyłka nie urywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten proc jest na tyle słaby że nawet podkręcenie go dużej różnicy nie zrobi.

 

będzie za to jedynie głośniej i cieplej oraz większy pobór energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten proc jest na tyle słaby że nawet podkręcenie go dużej różnicy nie zrobi.

 

będzie za to jedynie głośniej i cieplej oraz większy pobór energii

No tak, w końcu to nie intel, a ze karta stara to nie wspomnisz, bo przecież NV :lol2:

 

 

Każdy dodatkowy herc daje wzrost wydajności i się liczy jeśli jest za darmo.

 

Bardziej bym sie tu martwił o zasilacz, który jest w zasadzie produktem zasilaczo-podobnym i nie ruszał bym przy nim żadnego OC, a najlepiej wymienił szybko na "nowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z Tym zasilaczem przecież może nie wybuchnie a jak tak to trudno kupię nowy(dom) XD :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej karcie nie ma sensu się bawić w OC bo realny wzrost fps będzie minimalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z Tym zasilaczem przecież może nie wybuchnie a jak tak to trudno kupię nowy(dom) XD :lol2: :lol2:

Jak pociągnie ze sobą resztę, to kupisz nowy...komputer? :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej grafiki się nie opłaca go podkręcać, w większości gier to nie on będzie wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pociągnie ze sobą resztę, to kupisz nowy...komputer? :lol2: :lol2: :lol2:

 

dokładnie tak zrobię, jak wszystko siadnie kupię nowy, nie opłaca się go sprzedawać bo każdy chciałby "za czapkę gruszek" dokładać w niego za dużo nie chce więc tylko zostaje mi czekać :cool::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak zrobię, jak wszystko siadnie kupię nowy, nie opłaca się go sprzedawać bo każdy chciałby "za czapkę gruszek" dokładać w niego za dużo nie chce więc tylko zostaje mi czekać :cool::thumbup:

Wepnij od razu płytę bezpośrednio pod 220, co się będziesz.... zasilacz Ci zostanie do nowego zestawu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wepnij od razu płytę bezpośrednio pod 220, co się będziesz.... zasilacz Ci zostanie do nowego zestawu ;)

 

Nie przesadzajmy, a to że te zasilacze są wadliwe i pociągną za sobą inne podzespoły to są w większości mity promowane przez wiekszość osób którym płacą aby promowali mocnejsze firmy, jak mam zasilacz za 150 zł a ktoś powyżej poleca mi za 400 to chyba wiadomo że tamten będzie lepszy ale za jaką cenę, w tym przedziale cenowym do 150 zł nie ma co szukać rewelacji. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak zrobię, jak wszystko siadnie kupię nowy, nie opłaca się go sprzedawać bo każdy chciałby "za czapkę gruszek" dokładać w niego za dużo nie chce więc tylko zostaje mi czekać :cool::thumbup:

Niema co przesadzać, ten cpu jeszcze daje rade do wszystkich gier, do netu to nawet z wielkim zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...