Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WILKU017

Wymiana i5 6400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na co obecnie warto zmienić i5 6400 ? Gram głównie w GTA V w rozdzielczości FHD i użycie procesora skacze od 75-90% a czasami utrzymuje się na 100% i wtedy pojawiają się lagi dlatego zastanawiam się nad czymś mocniejszym .

najprościej byłoby wstawić i7 6700 ,ale ciężko je dostać i osiągają chore ceny 850-1000zł za ciągle 4rdzeniowy procesor wspomagany 8 wątkami ,który do końca roku może podzielić los mojej już leciwej i5 . Dlatego rozważam jeszcze używany zestaw na i5 8400 +Z370 lub nowego ryzena 2600 i ta ostatnia opcja wydaje mi się najbardziej przyszłościowa bo będę miał procesor 6/12 . Co najbardziej teraz się opłaca ?

 

Reszta mojego zestawu:

i5 6400

Msi Z170M Mortar

Msi GTX 1070 Armor

Geil Dragon 3000 2x8GB

Samsung Evo 860 500GB

silentium pc vero m2 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen bardziej sie oplaca ale do tego trzeba nowa mobo kupic :)

Jesli to Ci nie przeszkadza to smialo nie zastanawiaj sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam i7-6700 z GTX1070 i nie narzekam. Przechodzenie na 6/6 od Intela to średnia opcja. i7-6700 za ok. 800zł lub Ryzen 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sferisie jest promocja na Ryzen 1700 8/16 BOX za 640zł już dobrym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sferisie jest promocja na Ryzen 1700 8/16 BOX za 640zł już dobrym chłodzeniem.

A który będzie wydajniejszy w grach R5 2600 czy R7 1700 i czy do r7 trzeba rozważyć lepszą płytę główną ? Cenowo wychodzi podobnie bo do r5 2600 dodają kod , który mógłbym sprzedać bo nie gram w The Division...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który będzie wydajniejszy w grach R5 2600 czy R7 1700 i czy do r7 trzeba rozważyć lepszą płytę główną ? Cenowo wychodzi podobnie bo do r5 2600 dodają kod , który mógłbym sprzedać bo nie gram w The Division...

Jest podobnie, płyta b350/b450 również wystarczy do Ryzen 1700. CPU 8/16 jest bardziej perspektywiczne niż 6/12, więc jeżeli cena zbliżona to bym brał 1700. Ryzen 2600 lepiej się kręci.

 

Minęło 10 dni, kupiłeś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest podobnie, płyta b350/b450 również wystarczy do Ryzen 1700. CPU 8/16 jest bardziej perspektywiczne niż 6/12, więc jeżeli cena zbliżona to bym brał 1700. Ryzen 2600 lepiej się kręci.

 

Minęło 10 dni, kupiłeś coś?

 

Pogoniłem dzisiaj cały pc na intel i widze ,że udało mi się w czasie, bo nadal jest promka na r7 1700 za 640zł także zamawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to już jesienią chodziło po głowie, ale wciąż się wstrzymuję. Skończyło by the się tak, że kupiłbym jakiś tani ram, niezbyt drogą płytę, zrobił 3.8 GHz i MEM <3000, wydajność 1 wątku by mi spadła. A gram maniacko w przynajmniej 1 grę, gdzie jest ona kluczowa i żadne dodatkowe rdzenie tego nie zastąpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowadź sobie QHQF z Chin. Myślę, że w 500zł się zamkniesz. Skalp, ustawisz na 4.0 i masz spokój. Wcześniej modyfikacja biosu. Resztę możesz zainwestować w lepszą kartę graficzną. Ewentualnie coffee time i QN8H/QN8G(+ adapter do izolacji pinów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...