Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

travisto

Tani SSD 480-512GB

Rekomendowane odpowiedzi

Który byście wybrali?

 

Wszystkie te dyski kosztują nie więcej niż ~250zł

 

SSD Crucial BX500 480GB

 

SSD Patriot Burst 480GB

 

SSD GoodRam CX400 512GB

 

SSD Silicon Power Ace A55 512GB

 

 

Dysk typowo pod gry. Nie będzie na nim żadnych programów, ani systemu operacyjnego. Same gry. Czy w takim układzie warto myśleć jeszcze nad droższym o 60-70zł SSD Crucial MX500 500GB? Co ten dysk takiego ma, że cieszy się aż taką popularnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi na głównej artykuł przecież... BX500 pod gry na luzie Ci wystarczy, a dopłata do MX500 nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się MX500 ponieważ jest lepszym dyskiem, a za 40zł więcej jest też 2 lata dłuższa gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi wisi ale wątpliwości lepiej rozwiać tutaj przed zakupem np.parametr TBW jest niski u Cruciala 120TB a u Patriot 425TB a MX500 180 TB

 

Ale zdaję sobie sprawę że i te 80TB starczy bp moje zużycie w ciągu roku wyniosło ok.5TB wiec rachunek jest prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi wisi ale wątpliwości lepiej rozwiać tutaj przed zakupem np.parametr TBW jest niski u Cruciala 120TB a u Patriot 425TB

 

Ale zdaję sobie sprawę że i te 80TB starczy bp moje zużycie w ciągu roku wyniosło ok.5TB wiec rachunek jest prosty

 

Czyli za taką cenę lepiej Patriota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za taką cenę lepiej Patriota?

Oszczędności nie biorą się oczywiście znikąd. Ich podstawą są pamięci. Jednak nie tylko ich wydajność może być istotna. Ważnym parametrem jest trwałość. Jest ona określana za pomocą TBW (ang. Total Bytes Written) − to informacja, ile danych możemy zapisać na nośniku. Im więcej, tym rzecz jasna lepiej. Przekroczenie tej wartości nie oznacza oczywiście automatycznie awarii urządzenia, ale zazwyczaj koniec gwarancji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriot ma też 3 lata gwarancji, a MX500 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał BX500, przynajmniej ma pewne kości od Microna, nie wiadomo jakie kości siedzą w Patriocie, wiadomo za to, że ma słaby kontroler z dwoma kanałami. U konkurencji jest test BX500 i zawarto tam również Patriota Burst 240 GB, no i jeżeli chodzi o wersje o tej pojemności, to BX500 jest sporo lepszy, Patriot raczej zamyka stawkę. Teoretyczny wskaźnik TBW raczej nie ma dużego znaczenia, ja bym na to nie zwracał uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...