Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaczorex26

Wysokie opóźnienia RAM'u w Passmarku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja konfiguracja:

CPU: R5 2600 @4.0GHz

GPU: RTX 2070 Armor 8G

RAM: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) kod producenta: F4-3200C16D-16GVKB

MOBO: MSI B450 Tomahawk

PSU: Seasonic Focus Gold Plus 550W

Dzisiaj z ciekawości puściłem sobie test w Passmarku, wszystko ma bardzo fajne wyniki oprócz RAM'u. Ten uzyskał 1973,4 pkt. co daje mu 62nd percentile. Zagłębiając się w wyniki, zapraszam do zapoznania się ze screenami. Dodam, że RAM jest teraz ustawiony na 3200MHz w profilu XMP.

Ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić?

Link do screenów z Passmarka: https://imgur.com/a/2kzHP6i

Link do screena z CPU-Z: https://imgur.com/a/rrR8iU0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po prostu wynika to z faktu, że ten RAM jest taki sobie, na rynku możesz dostać kości 3200mhz z timingami np. 1.16.16.16.16.36, nie wspominając o CL15 i cl14- samsungi b-die, na tych możesz drastycznie obniżyć jeszcze subtimingi i ewentualnie zejść z timingami do czegoś takiego 13.12.12.12. itd na napięciu typu 1,5v.

Możesz podnieść napięcie dram na początek na 1,4v i spróbować obniżyć timingi główne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład. Możesz bezpiecznie podnieść dram voltage do 1,5v maksymalnie, ale wątpię aby twoje kości się aż tak dobrze skalowały.

Stabilność "na szybko" sprawdź programem AIDA64, zapuść strest test na godzinę, ostateczny test możesz przeprowadzić programem dang wang memtest

Potem jak już maksymalnie obniżysz timingi główne, np. 14.16.16.30 coś możesz próbować najważniejsze subtimigni.

trcd i trp za dużo nie obniżysz na tych kościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukałem i okazało się, że RAM'y z Ryzenami po prostu mają takie opóźnienia... Tu link do tematu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...