Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bubi888

nowy komp, dysk po 3 minutach pada

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam post, ale mam problem. Kupiłem tacie komputer z ryzenem 7 2700, 16 gb ramu 3200 mhz, dyskiem samsung 970 evo. Po instalacji windowsa, działam i po 3 minutach komputer albo się restartuje, niekiedy z niebieskim ekranem, a najczęściej po prostu myszka, klawiatura nie działa chociaż obraz się wyświetla. Co ciekawe bardzo często dzieje się podczas testowania dysku programem cristaldiskmark, nie dochodzi do połowy testu i już nic nie można zrobić, kontrolka czerwona na obudowie od dysku gaśnie. Komputer nowiutki, wczoraj trafił do domu, odebrany w netpunkcie w xkomie.

 

Mam parę pomysłów. Pierwszy to instalowałem 3 razy windowsa i cały czas to samo, sterowniki od karty graficznej oczywiście wgrane i nie wiem czy po prostu nie ściągnąć jakąś inną wersje windowsa.

Drugi pomysł, który zrealizowałem to po prostu podłączyłem swój prywatny dysk SSD na sata3, z windowsem 10 pro, który swoją drogą zainstalowałem tacie i komputer działa, nie wyłącza się, więc albo to wina dysku albo systemu.

 

Proszę o jakieś porady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może spróbuj od aktualizacji Biosu do najnowszego? :hmm:

Skoro coś się dzieje na dysku pod m.2 a jest git na SATA to może być jakiś problem głębszy, np z płytą.

 

Kolejna kwestia to instalacja WIndowsa. Coś może idzie nie tak z nią, jakieś ustawienia nie zatrybiają z marszu. Na Intelu nie miałem takich jaj, chyba że coś było uwalone ewidentnie... tudzież coś w Biosie nie ustawione lub nieaktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to MSI gaming plus B450M, wydaje mi się, że widziałem w biosie aktualizacje z listopada 2018 roku. Drugi fakt to taki, że jak na dysk m2 to komp powinien się włączać w 8s, a nie 20s i jeszcze to dość długie ładowanie loga producenta płyty. Spróbuję ściągnąć windowsa 10 ze strony Microsoftu i ewentualnie będę kminił co dalej

 

Miałem podejrzenie co do profilu XMP i pamięci ustawionych na 3200 mhz, ale producent płyty pisał, że te pamięci są kompatybilne, bo sprawdziłem na liście wspieranych pamięci. Ogólnie czy wyłączyłem czy włączyłem profil, nadal to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOS. Jak już masz odpalony sys z SSD, to podepnij i przetestuj evo, czy nie jest w jakiś sposób uszkodzony. I rób wszystko na nie podkręconym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...