Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cichyxelo

Dell Inspiron limit prędkości internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę dni temu zmieniłem ofertę internetu z 120mbs na 300mbs w UPC. Wczoraj przyszedł Pan z UPC który miał sprawdzić czy wszystko działa jak powinno po tej zmianie i czy faktycznie został wprowadzony szybszy internet lecz przy speedtestach na moim laptopie cały czas wychodzi 110-120mbs tak jakby coś blokowało laptop przed wyższą prędkością. Gdy Pan z UPC podłączał ten sam kabel do swojego laptopa przy testach wynik: 290-300mbs(lepsza prędkość internetu jest widoczna na wszystkich urządzeniach w domu więc wydaje mi się że wina musi leżeć w laptopie). Mój laptop: Dell Inspiron 15 7577 (praktycznie nowy laptop zakupiony w grudniu 2018 roku), karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controller.

Zmieniałem w konfiguracji karty sieciowej speed&duplex na maksymalny 1GB/s full duplex (przed zmianą był automatyczny negocjowany).

Reinstalowałem również sterowniki karty sieciowej. Myślałem też nad pogrzebaniem w ustawieniach karty sieciowej w BIOSie lecz jestem w tym zielony i w ciemno wole się tym nie bawić. W skrócie opisałbym to jakby coś trzymało laptop przed większą prędkością internetu i miał ustalony limit ale nie wiem gdzie leży problem. Proszę o pomoc, z góry dziękuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gniazdo albo twój kabel jest 100mbps.

 

Robisz speedtest na tej samem stronie i serwerze co typ z UPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gniazdo albo twój kabel jest 100mbps.

 

Robisz speedtest na tej samem stronie i serwerze co typ z UPC?

 

Zapomniałem dodać, testowałem prędkość na 4 kablach i przy każdym takie same wyniki.

Speedtest na tej samej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiś Linux by sprawdzić czy to problem z oprogramowaniem na Windowsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • nie po to mam 3080 zeby textury na srednie dawac... Przeciez roznica wizualna jest... ehh... moze poprawia lub shadery od nowa zrobie, zreszta juz dodatek ogarnalem.. ewentualnie poboczne zostaly... 
    • Cześć, chcę zakupić komputer który będzie przeznaczony głównie do gier i podstawowego użytku, samemu złożyłem taki zestaw: RX 7800 XT                                                                               2299 zł Cooler Master MWE Bronze V2 80 PlusBronze 750W       339 zł AMD Ryzen 7 5700X                                                                799 zł Gigabyte B550M DS3H                                                            379 zł Kingston FURY 2x16GB 3200MHz CL16 Beast in Black    349 zł Lexar NM620 1TB M.2 NVMe                                                 281 zł ENDORFY Fera 5 120mm                                                        139 zł Genesis Irid 505 Black V2                                                       279 zł Monitor też muszę do tego dokupić planowałem: AOC Q27G2S Gaming - 999 zł Całość wychodzi mi 4864 zł (5863 zł razem z monitorem). Z góry dzięki za pomoc co można tutaj podmienić na lepsze.
    • Czyli zrobiłeś tak jak człowiek z klasą. Są 3 róże możliwości aby włączyć Pixel Cleaning   1) Ręcznie odpalić 2) Wyłączyć monitor (2 sekundy przytrzymując przełącznik) 3) Monitor przełącza się w tryb standby jak tylko wyłączysz kompa/uśpisz kompa (ta metoda nie działa i potrzebny quick fix)
    • E tam u nas w Polsce każdego roku płonie dobre kilkadziesiąt wysypisk A w najlepszych latach potrafiliśmy rocznie przebijać 2 setki I wszyscy mają na to wywalongo, tylko hajsy liczą z utylizacji
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...