Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cichyxelo

Dell Inspiron limit prędkości internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę dni temu zmieniłem ofertę internetu z 120mbs na 300mbs w UPC. Wczoraj przyszedł Pan z UPC który miał sprawdzić czy wszystko działa jak powinno po tej zmianie i czy faktycznie został wprowadzony szybszy internet lecz przy speedtestach na moim laptopie cały czas wychodzi 110-120mbs tak jakby coś blokowało laptop przed wyższą prędkością. Gdy Pan z UPC podłączał ten sam kabel do swojego laptopa przy testach wynik: 290-300mbs(lepsza prędkość internetu jest widoczna na wszystkich urządzeniach w domu więc wydaje mi się że wina musi leżeć w laptopie). Mój laptop: Dell Inspiron 15 7577 (praktycznie nowy laptop zakupiony w grudniu 2018 roku), karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controller.

Zmieniałem w konfiguracji karty sieciowej speed&duplex na maksymalny 1GB/s full duplex (przed zmianą był automatyczny negocjowany).

Reinstalowałem również sterowniki karty sieciowej. Myślałem też nad pogrzebaniem w ustawieniach karty sieciowej w BIOSie lecz jestem w tym zielony i w ciemno wole się tym nie bawić. W skrócie opisałbym to jakby coś trzymało laptop przed większą prędkością internetu i miał ustalony limit ale nie wiem gdzie leży problem. Proszę o pomoc, z góry dziękuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gniazdo albo twój kabel jest 100mbps.

 

Robisz speedtest na tej samem stronie i serwerze co typ z UPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gniazdo albo twój kabel jest 100mbps.

 

Robisz speedtest na tej samem stronie i serwerze co typ z UPC?

 

Zapomniałem dodać, testowałem prędkość na 4 kablach i przy każdym takie same wyniki.

Speedtest na tej samej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiś Linux by sprawdzić czy to problem z oprogramowaniem na Windowsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...