Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzysiekd85

Prosba o opinie, Zestaw około 3,5 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

cos takiego sobie wybralem:) prosba o uwagi:) budzet z monitorem okolo 3500 zl

 

Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB (YD1600BBAEBOX)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 GAMING X 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX (GTX 1050 GAMING X 2G)

Płyta główna Gigabyte B450 AORUS PRO

Pamięć HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8)

Zasilacz SeaSonic 520W (M12II-520)

Obudowa Fractal Design Focus G

Dysk SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E250BW)

Monitor iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz 569zl (ryzen 1700 lub 2600 ~700zl)

MSI B450-A PRO 399zl

HyperX 8GB 3000MHz Predator Black CL15 (2x4GB) 339zl

SilentiumPC 600W Vero L2 Bronze 219zl (lub SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze 239zl)

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black 169zl (lub Fractal Design Focus G Window czerwony 199zl)

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 299zl (lub Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM 179zl)

SilentiumPC Spartan 3 - 65zl (lub SilentiumPC Fera 3 - 105zl)

MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB 859 zl (lub Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5 999zl)

suma 2918zl (3360 w alternatywie) cenowka z x kom można sprawdzić proline, morele lub komputronik może wyjść taniej

 

na monitor zostaje 600 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierny zestaw jak za 3.5k.

ryzen 1700 - 640zł

MSI B450-A PRO - 399zł

Acer Nitro VG220QBMIIX - 499zł lub LG 24MP59G - 599zł

Gigabyte Radeon RX 570 AORUS 4GB - 719zł

Crucial 250GB 2,5" SATA SSD MX500 - 199zł

G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) - 469zł

Regnum RG4T - 189zł

be quiet! System Power 9 500W - 215zł

Fortis 3 - 149zł

Wychodzi niecałe 3.5k, jak piszukasz w innych sklepach to pewnie wyjdzie taniej.

Tasz tu ryzena 1700 zamiast 1600. Mobasa do kręcenia wraz z odpowiednim coolerem. Grafikę o niebo lepszą niż gtx 1050. Dysk 250gb na sata i wystarczającą pod ten config budę oraz zasilacz. Monitory 75Hz na matrycy IPS z freesuncem co w połączeniu z kartą rx 570 da fajny efekt. Ramy 16gb w 2 kościach o taktowaniu 3000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info, wezmę razem 7. Nienoplaca się brać dysku na m.2? Zasilacz seasonic nie będzie lepszy? Plyta główna wybralem taka bo ma lepsze audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca różnica praktycznie żadna a kasa zaoszczędzona

zasilacz będzie lepszy ale czy budżet na niego pozwoli? Seasonic FOCUS Gold 450 to ~300zl a 550w to już ~370zl

czy warto pchać +100zl w płytę? ja bym wolał dołożyć to do ramu albo grafy

promo na ryzen 7 https://www.sferis.pl/prom/amd-ryzen-7-stworzony-dla-graczy-2320?utm_medium=2381265&utm_source=TD za 640zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info, wezmę razem 7. Nienoplaca się brać dysku na m.2? Zasilacz seasonic nie będzie lepszy? Plyta główna wybralem taka bo ma lepsze audio.

Jeśli nie wykorzystujesz kompa do profesjonalnej pracy to nie zobaczysz różnicy między ssd na m.2 a tym na sata.

Jak zasilacz od seasonica to tylko focus lub prime, ale te są z kolei droższe więc do tego budżetu się nie zmieszczą.

Co do audio na mobo to niby jakaś różnica będzie ale czy wielka to nie powiem, nie jestem audiofilem. Natomiast MSI mają lepsze sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslisz o msi mortar? uzywam go do pracy stad myslalem o m.2, a ten zasilacz nie jest wart tej ceny? delikatnie budzet moge przekroczyc? warto doplacac 50 zl zeby ramy byly 3000 a nie 2666?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brał bym mortara mając taniej lepszą a-pro. M.2 raczej do profesjonalnej obróbki video/grafiki. Zasilacz nie wart bo to stara konstrukcja. Jak chcesz brać seasonica to na tą chwilę only focus np 450w lub 550w (ten 2 jest w pełni modularny i półpasywny oraz ma 10 lat gw a wersja 450w ma 7 lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a duza ejst roznica pomiedzy 2666 a 3000? ram

 

tylko ten zasilacz jest tez w pelno modularny a roznica 80 zl pomiedzy nim a be quiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zmienie dysk i ram

 

tylko caly czas mysle o zasilaczu bo wolalbym modularny a ten ma fajna cene jak za pelni modularny i plyte glowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pakowałbym się w zasilacz który jest na rynku prawie 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pakowałbym się w zasilacz który jest na rynku prawie 10 lat.

 

a moglbys doradzic jakis modularny w tej cenie?

 

a ta plyta ktora masz? msi gaming plus?

 

a tai dysk?

Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 256GB PCIe x4 NVMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co komu wpełni modularny zasilacz skoro i tak kable można "schować" za boczną ścianką obudowy. Do Twojego konfigu nawet z rx 580/gtx 2060 wystarczy Seasonic FOCUS Gold 450, który jest półmodularny.

Do ryzenów 7 polecałbym raczej a-pro. Na mojej też się da zrobić OC (ale z ryzenem 7 nie próbowałem bo nie mam). Do tego a-pro ma większe radiatory co za tym idzie będzie chłodniejsza.

SSD jak najbardziej można brać (ten sx8200 pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy boxowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź te co podałem. Z tymi corsairami i viperami ludzie gadali/gadają, że coś nie trybi.

Jak już się zdecydujesz co i jak to podaj tu zestaw, który chcesz brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź te co podałem. Z tymi corsairami i viperami ludzie gadali/gadają, że coś nie trybi.

Jak już się zdecydujesz co i jak to podaj tu zestaw, który chcesz brać.

 

ryzen 7 1700

Płyta główna MSI B450-A PRO

Karta graficzna MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB GDDR5 (256 Bit), DVI-D, HDMI, 3xDisplayPort, BOX (RX 570 ARMOR 8G OC) lub ta ktora wskazales tutaj sie zastanawiam

Pamięć HyperX Predator, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL15 (HX430C15PB3K2/8) lub ta ktora polecasz

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 500W (BN246)

Obudowa Fractal Design Focus G

Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3

Monitor iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS - mialem wczesniej monitor tej firmy, w pracy uzywam ich monitorow i jestem mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek ok,

mobo ok,

gpu ok,

ramy ? Czemu tylko 8gb ? Dodatkowo ryzen dostaje kopa gdy są 2 kości ram,

psu ok, nawet jak będziesz chciał wymienić na tego focusa 450w czy jakiś ram vero m2 to też będzie ok,

case ok,

ssd ten albo ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro, też będzie ok (tyle że mniej miejsca i niekoniecznie odczujesz różnicę w szybkości)

No i ten monitor ? Czemu brać coś na TN skoro można na IPS ?

Jeszcze czy ten komp ma być praca/gry czy sama praca ? Jeśli sama praca to biurowa czy jakieś grafiki/video ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze lepiej ta karte za 819 zl? MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 4GB 256 PCI-E GDDR5 FreeSync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz jeszcze o sapphire rx 580 4 gb? Różnica 100 zl pomiędzy nim a zaproponowanyml. Bo mógłbym jeszcze 100-200 zł dorzucić jeśli różnica będzie odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do csa i wowa może być 580 4gb. Armor. nie ma sensu dopłacać do innego producenta. Jak już to sens byłby brać 8gb ale to do gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armor rx 580 w proline 820 a sapphire nitro rx 580 4 gb 850 zl który lepszy według Ciebei? W ogóle wielkie dzięki za pomoc

 

Ale wtedy musiałby być lepszy zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...