Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reiki

[Zestaw] do 4200 Stacja robocza, programowanie, lekkie granie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam całego zestawu (całej "budy" z obudową włącznie) do 4000 zł.

Peceta od jakiegoś czasu nie miałem, dlatego mocno wypadłem z obiegu, i potrzebuję wsparcia.

Zastosowanie to głównie stacja robocza do programowania[webdev, c#, java] oraz nauki innych rzeczy z IT, sporadyczne granie.

Gaming nie jest priorytetem, jest nim wydajność przy pracy, na wysokich ustawieniach mi nie zależy, wiedźmin 3 na średnich chodzący płynnie wystarczy.

 

 

Przeglądając polecane zestawy na PurePc/lipton w tych kwotach przewija się Ryzen 5 2600 i Ryzen 7 1700.

Jak sądzicie który jest lepszy w tych zastosowaniach stacji roboczej, jeden z powyższych ryzenów - bądź inny, lub może jakiś intel ma sens w takiej konfiguracji?

 

Kupowanie drogiej karty(rtx 2060 itd.) do takiego lekkiego sporadyczego grania jest overkillem, dlatego jak sądzicie jaka karta byłaby rozsądna?

RAMu planuję 16gb na początek, szybkiego(obiło mi się o uszy, że ryzeny wolą szybką pamięć, więc kości 3200MHz pasowałyby?).

Kolejna kwestia to dyski ssd, czy faktycznie warto inwestować w NVMe (tutaj bym postawił na Samsunga 970 evo 500gb i ewentualnie drugi zwykły ssd/hdd dołączył), czy też lepiej zostać przy zwykłym ssd?

 

Decydując się na któregoś Ryzena chciałbym mieć możliwość upgradu w przyszłości do Ryzenów 3000, więc w przypadku wyboru Ryzena płyta musiałaby być kompatybilna.

Zestaw ten gościł by u mnie dłuższy czas, dlatego doceniam dobrą jakość i długofalowość.

 

 

Doceniam i z góry dziękuję za każdą poradę oraz propozycje gotowych zestawów.

 

 

Pozdrawiam,

reiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.proline.pl

 

i7 8700 1489

MSI MPG Z390 519

2x8GB Corsair LPX 3000 CL 16 455

BeQuiet System Power 9 500 W 219

SPC RG4 177

SSD Crucial BX500 480GB 259

GTX1060 XFX 6GB 1069

 

Płyta jest w promocji na 1 stronie

 

Razem 4178

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...