Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pietiaa

Laptop do 4000-5000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze laptopa do ogólnych potrzeb - do gier mam konsolę. Jeżeli jakiekolwiek gry miałyby być przedmiotem instalacji na docelowym laptopie, to coś pokroju Football Manager'a. Budżet jak w tytule, w przedziale od 4 000 do 5 000 PLN.

 

Laptop ma służyć co do zasady do:

- oglądania filmów (Full HD)

- zabawy grafiką, obróbką filmików

 

wymagania:

- solidna, ciemna obudowa (szary, ew. czarny), laptop ma służyć przynajmniej 5 lat.

- preferowane 16GB RAM (ew. możliwość rozszerzenia do 16GB)

- dysk SDD (minimum 256 GB, w przypadku gdy jest także dysk HDD)

- karta graficzna - tutaj jestem otwarty na sugestie/pomoc, odnoszę wrażenie, że do moich potrzeb

- 15,6"

- docelowo chciałbym móc pracować na dwóch monitorach

- preferowany procesor i7

- preferowany laptop wraz z systemem operacyjnym

- preferowane podświetlenie klawiatury

- preferowani producenci: HP, LENOVO, DELL, ew. MSI

 

Jak dotychczas brałem pod uwagę następujące propozycje (niestety praktycznie każda z nich nie spełnia któregoś z kryteriów):

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zamiaru pracy na dwóch monitorach na pewno dobrym wyborem będzie Legion (ma też całkiem niezłą matową matrycę FHD IPS), ewentualnie można wziąć wersję z HDD: Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB/Win10X GTX1050 za 4599zł i dorzucić do niej większy SSD: ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za 449zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i7-8750H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4 649 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor 8 generacji 6 rdzeniowy, aluminiowa obudowa w stonowanym designu, dwa dyski wewnątrz laptopa, przyzwoite głośniki, system w cenie. Dobry stosunek ceny do wydajności.

 

ASUS Vivobook Pro 15 N580GD i7-8750/16GB/256+1TB/W10 4 999 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor jak wyżej, grafika słabsza o 30 % lecz dalej wystarczy do lepszych gier, aluminiowa obudowa slim dzięki czemu poniżej 2 kg wagi, podświetlana klawiatura, niezłe głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aspire 7 raczej nie pozwoli na przesyłanie obrazu przez USB-C.N580GD z i7 w obudowie slim to raczej nie jest najlepszy pomysł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam swój Legion Y530 użytkuję go od 5 mce i obudowa bardzo solidna ,(nic nie trzeszczy) to co wyróznia ten laptop od konkurencji to umiejscowienie większości portów ,co powoduję przynajmnniej u mnie zadowolenie ,kiedy przychodzę do biurka i nie widzę żadnych plątających się kabli , designie minimalistyczny nie ma tu żadnych krzykliwych wstawek jak u konkurencji co moim zdaniem też jest zaletą jak się nie jest nastolatkiem.

A jak ci zależy na wydajności ,to y530 jest jednym z niewielu modeli tej klasy który przy i7 8750h ma ustawiony power limit do 60Wat jeśli używany jest sam procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...