Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pietiaa

Laptop do 4000-5000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze laptopa do ogólnych potrzeb - do gier mam konsolę. Jeżeli jakiekolwiek gry miałyby być przedmiotem instalacji na docelowym laptopie, to coś pokroju Football Manager'a. Budżet jak w tytule, w przedziale od 4 000 do 5 000 PLN.

 

Laptop ma służyć co do zasady do:

- oglądania filmów (Full HD)

- zabawy grafiką, obróbką filmików

 

wymagania:

- solidna, ciemna obudowa (szary, ew. czarny), laptop ma służyć przynajmniej 5 lat.

- preferowane 16GB RAM (ew. możliwość rozszerzenia do 16GB)

- dysk SDD (minimum 256 GB, w przypadku gdy jest także dysk HDD)

- karta graficzna - tutaj jestem otwarty na sugestie/pomoc, odnoszę wrażenie, że do moich potrzeb

- 15,6"

- docelowo chciałbym móc pracować na dwóch monitorach

- preferowany procesor i7

- preferowany laptop wraz z systemem operacyjnym

- preferowane podświetlenie klawiatury

- preferowani producenci: HP, LENOVO, DELL, ew. MSI

 

Jak dotychczas brałem pod uwagę następujące propozycje (niestety praktycznie każda z nich nie spełnia któregoś z kryteriów):

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zamiaru pracy na dwóch monitorach na pewno dobrym wyborem będzie Legion (ma też całkiem niezłą matową matrycę FHD IPS), ewentualnie można wziąć wersję z HDD: Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB/Win10X GTX1050 za 4599zł i dorzucić do niej większy SSD: ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za 449zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i7-8750H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4 649 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor 8 generacji 6 rdzeniowy, aluminiowa obudowa w stonowanym designu, dwa dyski wewnątrz laptopa, przyzwoite głośniki, system w cenie. Dobry stosunek ceny do wydajności.

 

ASUS Vivobook Pro 15 N580GD i7-8750/16GB/256+1TB/W10 4 999 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor jak wyżej, grafika słabsza o 30 % lecz dalej wystarczy do lepszych gier, aluminiowa obudowa slim dzięki czemu poniżej 2 kg wagi, podświetlana klawiatura, niezłe głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aspire 7 raczej nie pozwoli na przesyłanie obrazu przez USB-C.N580GD z i7 w obudowie slim to raczej nie jest najlepszy pomysł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam swój Legion Y530 użytkuję go od 5 mce i obudowa bardzo solidna ,(nic nie trzeszczy) to co wyróznia ten laptop od konkurencji to umiejscowienie większości portów ,co powoduję przynajmnniej u mnie zadowolenie ,kiedy przychodzę do biurka i nie widzę żadnych plątających się kabli , designie minimalistyczny nie ma tu żadnych krzykliwych wstawek jak u konkurencji co moim zdaniem też jest zaletą jak się nie jest nastolatkiem.

A jak ci zależy na wydajności ,to y530 jest jednym z niewielu modeli tej klasy który przy i7 8750h ma ustawiony power limit do 60Wat jeśli używany jest sam procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...