Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karol3257

Porównanie zestawów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem prosić Was o radę odnośnie porównania dwóch zestawów, jeden z polecanych na techlipton a drugi 'gotowiec' na xtreem. Muszę zaznaczyć na początku, że jestem laikiem w tej dziedzinie.

Otóż sugerując się mądrzejszymi ode mnie szukałem info w internecie i natrafiłem na artykuł: https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

Oscylowałem w kwocie tam pokazanej równej 3400zł. Jednakże przypomniałem sobie, że kiedyś firma xtreem robiła laptopy gamingowe a teraz robią również desktopy. Zobaczywszy ofertę: https://xtreem.pl/15-desktopy-dla-graczy

zacząłem się zastanawiać porównywać, "próbować" wyciągnąć logiczne wnioski aczkolwiek jedynie bół głowy się pojawił :D. Czytałem w 'internetach' ze z gotowcami ostrożnie. Jednakże wybrałem taką specyfikację kierując się również innymi stronami z polecanymi zestawami komputerowymi:

 

https://xtreem.pl/desktopy-dla-graczy/1010-komputer-dla-gracza-smart7-boost-rm206.html#/chlodzenie_procesora-silentiumpc_spartan_3_lt/testowanie_laptopa_desktopa-profesjonalny_montaz_oraz_pelne_testowanie_komputera/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-bez_karty_wifi/zasilacz_do_obudowy-silentiumpc_m2_vero_600w_80_bronze_pol_modularny_spc166_/naped_optyczny-bez_napedu_optycznego/dysk_hdd_ssd-1tb_hdd_35_sata_toshiba_p300_7200rpm_hdwd110uzsva_/procesor-amd_ryzen_5_2600_34_39ghz_6_rdzeni_12_watkow_16mb_cache/plyta_glowna-asus_prime_a320m_k/wsparcie_techniczne-dozywotnie_wsparcie_techniczne/port_m2_ssd-480gb_ssd_m2_2280_sata3_wd_green_tlc_do_545_465mb_s_wds480g2g0b_/system_operacyjny_windows-system_microsoft_windows_10_home_pl_bez_licencji_trial_30_dni_/drugi_dysk_hdd-bez_drugiego_dysku_hdd/gwarancja-2_lata_dla_konsumenta_i_firm_door_to_door_na_terenie_polski/pamiec_ram_dimm_ddr4-8gb_dimm_patriot_viper_4_2x4gb_ddr4_3000mhz_cl16_pv48g300c6k_/karta_graficzna-msi_rtx2060_ventus_6g/obudowa-genesis_irid_300_red

 

Zauważyłem, że zbliżyłem się cenowo do zestawu za 4200zł na techlipton. Tutaj rodzą się pytania do Was. Sprawdzałem ceny na ceneo tego zestawu co wybrałem to średnio różnica w cenie wyniosłaby ok. 40zł gdybym kupował częsci na własną rękę a jak wspomniałem jestem zielony więc raczej wolałbym mieć przysłany gotowy 'produkt' ;). Proszę mi powiedzieć czy warto taki zestaw? Jestem byłym graczem, teraz sezonowo aczkolwiek po długiej przerwie chciałbym wrócić do starych tytułów oraz nowszych. Swoboda pracy również jest ważna gdyż PC będzie używany do pracy biurowej również jak i innych multimediów.

 

Dodatkowo, jeżeli ten zestaw uznacie za opłacalny to:

1. Czy warto zmienić płytę główną tam na inna czy zostawić ASUS PRIME A320M-K.

2. Czy warto dopłacać tak jak zaznaczyłem do kart graficznej MSI RTX2060 VENTUS 6G?

3. Czy cokolwiek innego zmieniać :)

 

Za wszelkie uwagi bądź swoje '3 grosze' osobom które znają tę branżę będę bardzo wdzięczny gdyż pierwszy raz 'składam' desktop'a, wcześniej uzywałem jedynie laptopów.

 

Pozdrawiam

Karol :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego gotowca ...

 

Na dużą część sprzętu masz gwarancję dłuższą niż 24 miesiace (a tutaj na gotowca daja Ci tylko 24 miesiące).

Poza tym składając z części złożysz sprzęt taniej i na lepszych podzespołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w gotowce.

Na szybko takie coś możesz brać:

Ryzen 1700 - 640zł

MSI B450-A PRO - 399zł

Palit GeForce RTX 2060 GamingPro 6G - 1589zł

G.SKILL Aegis 16GB [2x8GB 3000MHz DDR4 CL16 1.35V DIMM] - 459zł

Regnum RG4T - 189zł

Fortis 3 - 149zł

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 - 299zł

be quiet! System Power 9 500W - 215zł

Cenowo parę dyszek taniej a wydajnościowo lepiej.

Masz ryzena 1700 8 rdzeni/16 wątków, mobasa na którym zrobisz spokojnie OC. Grafika pod względem kultury pracy jak ventus czyli szału nie ma ale daje radę. Lepszy cooler do OC, 16gb ramu zamiast 8gb, lepszy ssd (tak wd green nawet na m.2 to szit jakich mało), zasilaczktóry to ogarnie spokojnie (możesz nawet brać tańszego vero l2 500w). Dobrą obudowę w tym przedziale cenowym. WIndowsa sobie zgraszu kogoś na pena i zainstalujesz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na taki zestaw:

 

AMD Ryzen 5 2600

Gigabyte B450 AORUS ELITE

G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)

GIGABYTE RTX 2060 GAMING OC PRO 6GB

Phanteks Eclipse P350X TG Digital RGB (czarny)

SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Crucial 500GB 2,5″ SATA SSD MX500

 

Także mam nadzieje że będzie dobrze się sprawował :D. Dziękuję za pomoc! Chociaż kupował będę jutro dopiero więc jest jeszcze czas na zmiany jak co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie zamówiłeś, to podmień vero na system power i aorusa na msi B450-a pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero na system power? Piszesz skrótami i nie wiem o co chodzi :D

 

A czemu MSI płyta główna lepsza do tego? Ten aorus polecany do ryzena czytalem i polecany w sumie tez ;)

 

JUz wiem o co chodzi z vero :D Nie skojarzylem na poczatku :P. Czytam właśnie inne forum i tak naprawdę opinie różne :D Jedni wolą ten inni mowią ze ten polecany przez Ciebie lepszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus na tym forum był zawsze odradzany przez problemy z biosem i ma gorszą sekcje zasilania na tle MSI.

Wszystkie Asrocki i Gigabyty w postaci B450 i X470 będą słabsze w tym przedziale cenowym. BQ chociaż jest

na przetwornicy DCDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wytłumaczenie :) Jeszcze jutro postaram sie poczytać na ten temat również posty na forum o których mówisz i wtedy zdecyduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmieniłem zestaw i wyszlo coś takiego:

 

Mój zestaw złożony:

AMD Ryzen 5 2600

Płyta główna MSI B450M GAMING PLUS

G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)

Karta Palit GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GamingPro OC

Zasilacz be quiet Pure Power 10 600W 80+ Silver

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Crucial 500GB 2,5″ SATA SSD MX500

 

Jeszcze tylko wybrać jakąś obudowę muszę. Fractal Meshify C - sklaniam sie do tego bo został mi polecony gdzieś, opinie również ma dobre.

 

Dziękuję Ci za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP Nope.

W cenie tego zasilacza masz dużo lepszy seasonic focus 550w na goldzie (do Twojego zestawu i 450w wystarczy, ale 550w jest full modular, półpasywny i ma 10 lat gw).

Podmianka Fery na Fortis 3 (będzie dodatkowo wiało na sekcję zasilania, przez co będzie chłodniejsza).

Sama płyta do ryzena 2600 jest ok (tu sekcja jest stosunkowo zimna wraz z fortisem 3), ale szczerze nie wiem jak będzie z ryzenem 2700/3700 (nie testowałem).

Do Twojego zestawu swystarczy tańsza obudowa typu regnum rg4 lub armis ar3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób, że czytając fora itp kazdy poleca co innego i ma troche inne zdanie na temat danej firmy :P. Wybralem juz ten zestaw i zamówiłem wiec temat zamkniety :).

Jeżeli chodzi o obudowe to moze warto wybrac cos lepszego zeby bylo na lata? Czy takie stwierdzenie obudowa na lata nie istenieje w tych zmieniajacych sie czasach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450M GAMING PLUS poradzi sobie nawet z 8 rdzeniowym ryśkiem i nie trzeba go żyłować na wysokich napięciach żeby wpadło te +100 mhz wiecej, bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...