Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eciepecie

Rtx 2070 , czy jest sens? dla 60 hz?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się kupić RTX 2060 , ale rozkminiam jeszcze nad kupnem 2070 bo po teście Liptona widzę że z włączonym RT RTX 2060 wygląda słabo.

 

 

 

 

Oczywiście nie chcę kupować karty pod jedną grę, ale patrzę na to przyszłościowo. ( 8gb Vram też za tym przemawia) Przyszłe lata będą pewnie potrzebowały już 8 gb Vram z RT

 

Monitor mam 60 hz i skoro wyświetli mi tylko tyle klatek, to w sumie wyświetli to co ogarnie ten RTX 2070 z włączonym RT , teoretycznie to ma sens.

 

Monitor kupiłem dwa lata temu i nie sądzę żeby szybko padł, więc czy jest sens kupować tak mocną kartę, bo różnica w Metro Exodus między kartami 2060, a 2070 to jakieś 15

 

fps-ów około jeśli chodzi o RT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wolne pieniądze to kupuj 2070.

 

 

Widziałem w jednym sklepie internetowym komentarz do RTX 2070 "efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Mam starszą platformę i5 4670k ,16GB ddr3 i teraz Palita 2070 dual. Wiedzmin ,No mans Sky czy Total War Warhammer śmigają na ultra w FullHD jak ta lala."

 

 

To jak Gość z takim prockiem zachwala , nie narzeka na bottlnecki, a ja mam identyczny procek można powiedzieć bo i5-7500 i też 16 gb RAM ddr4 2400, to rzeczywiście chyba

 

brać RTX 2070 , a w przyszłości pomyślę o procku z serii i7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał, pod warunkiem, że w ciągu roku zmienisz platformę jeśli nie 2060 jest aż nadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 ani do Ray tracingu się nie nadaje, ani te 6gb ramu przyszłościowe nie jest. Jeśli masz pieniądze to bierz 2070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kasy. RTX2070 droższy = wydajniejszy. Konfiguracja w ustawieniach metra może sprawić, że zmniejszenie nieistotnego suwaka zwiększy wydajność RT na 2060, albo kolejne aktualizacje.

 

Generalnie do bezpiecznego RT RTX2080 z zapasem małym do fullHD, bo 2070 też ledwo daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest sen, jak w temacie, bo co z tego że kupie lepszą kartę skoro wyświetli mi tylko 60 klatek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz V-Sync to wyświetli Ci o wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz V-Sync to wyświetli Ci o wiele więcej.

 

no ok ale nie będę miał wtedy artefaktów ? na monitorze 60 hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale nie będę miał wtedy artefaktów ? na monitorze 60 hz ?

Nie będzie, jak już to może rwać obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale nie będę miał wtedy artefaktów ? na monitorze 60 hz ?

Made my day.

 

Ludzie na 60 hz w np CS GO grają na 300 fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Made my day.

 

Ludzie na 60 hz w np CS GO grają na 300 fps...

 

 

no spoko, nie znam się, czyli wyświetli więcej klatek na takim monitorze ?

 

A powiedzcie mi jeszcze jak kto jest z tymi pamięciami na procku, bo pisze w specyfikacji i7 6700 że obsługiwana pamięć to między innymi 2133, tylko nie 2400 , a ja mam

 

2400 właśnie, to czy skoro płyta tyle obsługuje 2400 też max, to przez to że procek obsługuje pamięci 2133 to moje ramy będą właśnie działać w tym zakresie 2133 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko, nie znam się, czyli wyświetli więcej klatek na takim monitorze ?

 

A powiedzcie mi jeszcze jak kto jest z tymi pamięciami na procku, bo pisze w specyfikacji i7 6700 że obsługiwana pamięć to między innymi 2133, tylko nie 2400 , a ja mam

 

2400 właśnie, to czy skoro płyta tyle obsługuje 2400 też max, to przez to że procek obsługuje pamięci 2133 to moje ramy będą właśnie działać w tym zakresie 2133 ?

Procki swoje, a płyta swoje. Płyta obsługuje wyższe taktowania i będzie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki swoje, a płyta swoje. Płyta obsługuje wyższe taktowania i będzie wszystko ok

 

 

spoko, dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pieniądze to 2070, jak nie to używka 1080 z gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no spoko, nie znam się, czyli wyświetli więcej klatek na takim monitorze ?

 

Na to juz ci nie odpowie :D takie to forum "specjalistow" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to juz ci nie odpowie :D takie to forum "specjalistow" ;)

 

 

na pewno wiecie więcej ode mnie, ja dopiero zaczynam swoją przygodę z tym tematem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz V-Sync to wyświetli Ci o wiele więcej.

 

Koledzy chyba sobie zartuja, jak jest 60hz to monitor wyswietli max 60 klatek.

Co do roznic w plynnosci, to zalozylem nawet taki temat:

http://forum.pclab.pl/topic/1274495-przesiadka-z-75hz-na-60hz-utrata-plynnosci/

V-sync owszem poprawia u mnie wrazenie plynnosci, ale daje laga w sterowaniu.

W kazdym razie jesli w opisanym przeze mnie przypadku roznica w plynnosci wynika tylko ze spadku odswiezania z 75hz do 60hz to jest ona na prawde spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko, nie znam się, czyli wyświetli więcej klatek na takim monitorze ?

 

Koledzy wprowadzają w błąd, więc wyjaśnię: wyświetlisz 60 klatek i kropka. Są pewne korzyści z generowania większej ilości klatek niż monitor może wyświetlić ale to głównie w szybkich FPSach online ale nie po to kupujesz tak wydajną kartę (tak czy siak będziesz miał sporo fpsów na 2060 i 2070 w takich grach) a w pozostałych przypadkach gdzie myślisz o RT czy Metro, to nie ma dla Ciebie znaczenia.

 

Generalnie 2070 jest lepsza, widzisz to w testach, niestety czym szybsza karta tym koszt dodatkowej wydajności jest coraz wyższy. 2060 kupisz za 1560zł a 2070 od 2300zł? Zatem klasycznie 2060 jest znowu najbardziej "opłacalną" opcją ale czasami te dodatkowe 15% wydajności może być kluczowe, więc można dopłacić. Trzeba patrzeć na testy i ocenić której potrzebujesz, czy warto dopłacić czy nie. Gdybyś kupił za szybką/wolną to zawsze możesz zwrócić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już był podobny temat - masz możliwości finansowe - dopłacaj do RTX 2070 . Osobiście polecam model MSI Armor - solidna i ładnie wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...