Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bodzio76

Amd radeon Rx580 8gb

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem tytułową kartę na popularnym portalu aukcyjnym. Jest to Sapphire pulse i mam z nią pewien problem. Po włożeniu do komputera i podpięciu zasilania pcie x8 bios sygnalizuje błąd trzema beepami, jeden dłuższy i dwa krótsze, komputer nie uruchamia się. Następnie uruchomiłem kompa z integrą i w biosie ustawiłem kartę pcie jako pierwszą a integre jako drugą. Karta podłączona kablem hdmi a integrą kablem VGA. Po uruchomieniu ten sam problem, ale komp uruchamia się na integrze. W menedżerze są widoczne dwa GPU, nowa karta widnieje jako podstawowa karta graficzna Microsoft, po jakimś czasie zauważyłem że system sam sobie pobrał i zainstalował sterowniki. Niestety komputer nadal nie startuje na tej karcie. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i podpowie co się dzieje, a może karta po prostu jest uszkodzona. Reszta podzespołów to:

Procek I7 6700

Płyta msi h110 pro vd

Zasilacz chieftec 500w

Ram Kingston fury 8gb w jednej kości

Dysk ssd adata 256gb

Dysk 1tb samsung

Wydaje mi się że karta jak by była uszkodzona to system by jej nie rozpoznał i nie zainstalował sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios nie wykrywa karty w slocie więc uruchamia się z integry kart prawdopodobnie uwalona odsyłaj do sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast odsyłać warto dla pewności sprawdzić na innym komputerze. Karta mogła mieć niepoprawnie flashowany bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ktoś na niej kopał jak bios uwalony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób jak mam podłączone z integrą to da się ją sflashować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sprawdź w innym komputerze.

 

Jeśli okaże się że problem nie znika spróbuj zwrócić urządzenie.

 

Jeśli nie będzie innego wyjścia, pobierasz ATI Flash, następnie ostatni BIOS. Nie istotne z której karty odbierasz sygnał na monitorze, byleby ATI Flash widział kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N21kKCb.gif

 

x56LeTk.gif

 

Takie coś pokazuje mi gpu-z

Karta pomimo że ma problem z biosem to jest widoczna w systemie a nawet wyświetla obraz przez hdmi na drugim ekranie.

Sprzedawca twierdzi że przed wysyłką karta była sprawna i testowana furmarkiem. Karta jest na gwarancji w x-kom i mam na nią paragon.

Ciekawe czy reklamacja coś da, może warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak wyświetla obraz to jaki jest problem? Nie idzie dalej tych sterowników zainstalować czy o co chodzi. GPU z pokazuje normalne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że system odpala na integrze, a ta jest jako druga. Jak wyłączę integre to bios piszczy i nie uruchamia się.

 

edit. Sorki pokręciłem, w biosie ustawiona jest jako pierwsza. Po włączeniu kompa trzy sygnały z biosu, następnie komp startuje na integrze.

Na dodatek żeby wejść w ustawienia biosu płyty głównej muszę kartę wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwna sprawa, sprawdź na innym kompie tą kartę. Ja bym strzelał, że karta jest sprawna, a to coś u Ciebie z płytą/jej biosem nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić tą kartę. W biosie wyłączyłem igp, zostawiając tylko tą. Po włączeniu znowu trzy sygnały biosu i kiedy myślałem że już nic z tego nie będzie pokazał się ekran logowania do systemu. Wydaje się że wszystko działa poprawnie, tylko dlaczego bios się czepia i nie ma obrazu przed uruchomieniem systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, problem był w biosie, wgrałem inny bios i nie ma już problemu przy uruchamianiu kompa. Wszystko działa jak należy, dziękuję wszystkim za pomoc a szczególnie BurritoCoelho.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...