Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sosnak

Phanteks p400 słaba wentylacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pół roku posiadam obudowe p400 tempered glass.

Jako że posiadam aio kraken x62 które nie wchodzi na top musiało powędrować na przód gdzie dostęp do zimnego powietrza jest ograniczony przez te małe kratki wentylacyjne w przednim panelu.

na górze i tyle posiadam 3x 120 wentylatory spc corona które ustawione są na wyrzucanie powietrza z obudowy. Niestety ostatni upgrade karty z 950 na rtx 2070 spowodował, że wentylacja stała sie nie wystarczająca i przez aio przechodzi tak malo powietrza że karta podczas gry osiąga 75st ale za to nie jest najcichsza i obroty sięgają 1900rpm (wersja armor).

Może miałby ktoś pomysł co do ułożenia wentylatorów? Czy zrobienie z chłodnicy aio kanapki z wentylatorów dało by jakikolwiek efekt poza głośniejszym pc w idle ?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P400 to taki boa dusiciel,źle zaprojektowany system zbyt małej powierzchni filtrów do frontowego panelu

przy mocnym konfigu dusi airflow i to jest nie do obejścia.

 

Tam powinien być wielkopowierzchniowy filtr na cały front korpusu pod frontowym litym panelem i swobodny dostęp powietrza pod panel

otworami na dole i górze.

Schrzanili projekt i tyle.

Clean look priorytet nie airflow więc wyjście jest proste...sprzedaj boa dusiciela i kup bdb wentylowaną budkę...Meshify C lub coś podobnego.

 

OFC uparci wiercą dziury w front panelu aby poprawiać błędy producenta i kombinują jak koń pod górę

po czym buda wygląda obleśnie a poprawa airflow nie jest rewelacyjna.

 

Za tania buda aby wykosztować się na mod front panelu na CNC i wstawić custom perforowany w hexy front z filtrem Demciflex full size pod to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu panelu temp spadają o nawet 8 st więc znowu czeka mnie zmiana obudowy

 

A co polecasz aby posiadało dobrą wentylacje oraz przeszklony cały bok w cenie ok 300 zł ?

 

I najlepiej aby posiadało możliwość założenia aio na top obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be quiet! Pure Base 600 Window będzie dobrym wyborem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be quiet! Pure Base 600 Window będzie dobrym wyborem ?

 

Nie, z jednego piekarnika chcesz się przerzucić na drugi piekarnik. Zerknij sobie na Enthoo Pro M, Meshify C, Cooler Master MC500, Silverstone RL06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podobna stylistyka budy plus montaż AIO na front to CM może być...CM jeszcze ok ale...

wszystkie te budy maja problem z miejscem pod AIO na top...musiał byś budżet zwiększyć.

 

 

maxresdefault.jpg

 

 

Meshify C ciasno.

 

 

fractal-meshify-c-2.jpg

 

 

PRO M

 

 

Phanteks-Enthoo-Pro-M-KitGuru-Review-side-full.jpg

 

 

RL06 tak samo.

 

 

SilverStone%20RL06%20%2821%29.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meshify C chyba będzie moim wyborem ostatecznym, a tego phanteksa jako używany bez żadnych uszkodzeń i zarysowań w jakiej cenie mogę sprzedać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widze moge miec problem ze zmieszczeniem karty wraz z aio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew pobawie sie w modyfikacje obudowy i otwornicą wywierce w panelu trzy otwory i wsadze w nie filtry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDER

Nawet w RG4 da się upchać 280mm na top ;) Sam tak miałem zamontowanego Swiftecha H240 X2 i przy 3 wentylatorach na froncie + tył jest bardzo przyzwoity airflow, tyle że sama buda średniej jakości. A co do temperatur to 75* na tej grafie to jeszcze nie tragedia, a czasami 3-4 wentyle na wyciągu dają gorsze wyniki jak 1 czy 2, więc możesz posprawdzać zanim zmienisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy wierciłeś otwornicą otwory dużej średnicy (120mm) w ABS?

Otwornice to są dobre do wiercenia w deskach nie w ABS.

To się laserem wycina precyzyjnie inaczej ghetto mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obudowa Nzxt H500 z całym przeszklonym bokiem jest warta uwagi ?

 

Mam problem w znalezieniu obudowy aby posiadała piwnice cały przeszklony bok, brak tych ramek itp na dyski coś jak ma ten phanteks tyle ze z lepiej przemyślanym panelem przednim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obudowę PHANTEKS Enthoo Pro (PH-ES614P_BK) i nie miałem żadnego problemu z montażem Krakena X62 na wieku obudowy. Dużą zaletą są trzy zatoki 5,25 cala, ale wymiary radiatora X62 sprawiają, że urządzenie (np. napęd DVD) zamontowane do górnej zatoki nie może być zbyt długie (polecam wersję skróconą napędu DVD względem standardowej).Zawsze można przykręcić napęd DVD niżej.Jest wersja PHANTEKS Enthoo Pro Tempered Glass, czarny (PH-ES614PTG_BK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy wierciłeś otwornicą otwory dużej średnicy (120mm) w ABS?

Otwornice to są dobre do wiercenia w deskach nie w ABS.

To się laserem wycina precyzyjnie inaczej ghetto mod.

 

A jak z wierceniem cienkimi wiertłami ? i jak później ew wyrównać powierzchnie nie niszcząc jej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obudowa Nzxt H500 z całym przeszklonym bokiem jest warta uwagi ?

 

Mam problem w znalezieniu obudowy aby posiadała piwnice cały przeszklony bok, brak tych ramek itp na dyski coś jak ma ten phanteks tyle ze z lepiej przemyślanym panelem przednim

Obudowy Nzxt nie polecam, polecam swoją, ew. w wersji Tempered glass :)

Jeśli zamontujesz dyski/SSD w tych zatokach 5,25 cala, to możesz zdemontować te ramki na dyski i mieć znacznie więcej miejsca na karty graficzne + lepszy przepływ powietrza z front panelu.Polecam EverCool Armor HDD Cooling Box zajmujący 2 zatoki 5,25 cala na 3 HDD 3,5 cala z gęstym filtrem przeciwkurzowym i wentylatorem.P.S. Firma Demciflex sprzedaje skuteczne filtry przeciwkurzowe do tej obudowy (właściwie to do wersji M, ale powinny pasować), polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wierceniem cienkimi wiertłami ? i jak później ew wyrównać powierzchnie nie niszcząc jej ?

Kiedyś wyciąłem wyrzynarką do drewna otwór na wentylator 92mm w tylnej blasze obudowy big tower. Zniszczyłem piłę ale otwór wyciąłem, całkiem ładny. Ale nie polecam bo ryzykowałem życiem, do dziś przechodzą mnie dreszcze jak myślę co by się stało gdyby to ustrojstwo wyrwało mi się z ręki...Do ABS polecam piłę włosową, wiercisz jeden otwór na obwodzie, przewlekasz ostrze piły i zakładasz oprawę, a następnie tniesz naokoło. Ważne jest dobre umocowanie obrabianego elementu i zapas ostrzy, które łatwo pękają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wierceniem cienkimi wiertłami ? i jak później ew wyrównać powierzchnie nie niszcząc jej ?

 

Można.

Wiercisz otwór montujesz piłkę włoskową i tniesz obrys otworu.

Pilnikiem półokrągłym wyrównasz okrąg,mozolna praca ale wykonalne.

Oklejaj papierową taśmą malarską front,flamastrem i cyrklem rysuj okrąg,potem wierć i tnij piłka włosową.

Taśma malarska papierowa zabezpieczy front panelu przed przypadkowym zarysowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co spróbuje ponawiercać na panelu kilka rzędów otworów pozniej ew pomysle co dalej, ale dzieki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co spróbuje ponawiercać na panelu kilka rzędów otworów pozniej ew pomysle co dalej, ale dzieki wszystkim za pomoc

 

Jeśli nie masz wiertarki stołowej i sporego doświadczenia, to tylko zniszczysz panel przedni, bo dziury wyjdą krzywo i będzie to strasznie wyglądać. Tutaj nie chodzi o wywiercenie kilku otworów czy nawet kilku rzędów otworów. Żeby wyraźnie poprawić air flow trzeba wywiercić otwory w całym frontapnelu - kilkaset dziur. Sprzedaj tą obudów póki jest coś warta i kup coś przewiewnego - nawet Aquarius X70T spisze się lepiej, jest wykonany ok jak za tą kasę i spokojnie wpakujesz tego Krakena na top. Jeśli szukasz alternatywnej obudowy, to nie wybieraj konstrukcji z zamkniętym frontem jak NZXT H500 czy w zasadzie czegokolwiek od BeQuiet - one zawsze mają siłą rzeczy gorszy przepływ powietrza niż obudowy z meshem na froncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś podobnego do tego Aquarius X70T tyle że nie od spc? A jeśli dodał bym ok 100 pln do budżetu znalazło by sie coś jeszcze lepszego i przede wszystkim ładniejszego ponieważ pc leży na blacie i w sumie też jest jakby meblem i ozdobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Sharkoon TG5 może i nie ma mesha na przodzie ale wydaje sie że te otwory wystarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to bierz, ale cudów się nie spodziewaj - ani pod względem jakości wykonania (to chiński OEM produkowany przez Jonsbo jak się nie mylę, gorszy jakościowo od tego P400), ani pod względem przepływu powietrza. Na Twoim miejscu wziąłbym Enthoo Pro M w wersji TG lub zwykłe Enthoo Pro, które jest pojemne. Bartosz302 miał w Enthoo Pro M AiO na chłodnicy 280mm na topie jak dobrze pamiętam - napisz do niego, pewnie Ci odpowie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ost wziąłem spc srmis AR7 TG

 

Ale dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz jeszcze te otwory w panelu? Ja mogę Ci wywiercić ile chcesz i jakie chcesz nawet trójkątne. Laserem. Oczywiście w ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jedna uwaga,można sobie syfu narobić że hej przy takich zabawach bo...

śmieciowate tworzywa sztuczne jakie na najtańsze budy chinole dają zapalają się od cięcia laserem.

Dlatego nie tykam takich modów,tnę laserem i graweruję Perspex i Altuglass a nie badziew

którego skład chemiczny jest niewiadomy.

 

OFC byli uparci co chcieli ciąć...na ich odpowiedzialność,materiał zaczynał płonąć i po zabawie.

 

Z Perspex nigdy takich problemów nie ma...grill do chłodnicy w hexy cięty,prosz...

 

 

 

p1460425ijr9f.jpg

 

 

 

p1270964uhalj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...