Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rasz71

Rtx 2070

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji iż chciałem rtx2060 ale za 1900zł ktoś mi powiedział żebym brał rtx 2070 no więc spodobała mi się ta karta

MSI GeForce RTX 2070 AERO 8GB GDDR6 ale boję się 1 wiatraka na dużej karcie jak to wygląda z kulturą pracy?

 

Myślałam nad MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6 ale jest droższe i nw czy jest jakaś straszna różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż chciałem rtx2060 ale za 1900zł ktoś mi powiedział żebym brał rtx 2070 no więc spodobała mi się ta karta

MSI GeForce RTX 2070 AERO 8GB GDDR6 ale boję się 1 wiatraka na dużej karcie jak to wygląda z kulturą pracy?

 

Myślałam nad MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6 ale jest droższe i nw czy jest jakaś straszna różnica

Nie wiatrak a wentylator... karty z jednym zazwyczaj są po prostu głośne bo musi on kręcić wysoki rpm, ja bym poczekał i kupił coś z dwoma/trzema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kultura pracy?

Nie kupuj Gigabyte z chłodzeniem Windforce. Jest głośne i nieskuteczne. Z tańszych wersji rtx 2070 najlepszy jest MSI Armor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Gigabyte z chłodzeniem Windforce. Jest głośne i nieskuteczne. Z tańszych wersji rtx 2070 najlepszy jest MSI Armor.

Ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra tera zastanawiam sie nad rtx 2070 ventrus,RTX 2070 AERO (nie ta mała jak cos) i Palit RTX 2070 DUAL

bo ten armor troche drogi a jak cos musze kupic w komputroniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra tera zastanawiam sie nad rtx 2070 ventrus,RTX 2070 AERO (nie ta mała jak cos) i Palit RTX 2070 DUAL

bo ten armor troche drogi a jak cos musze kupic w komputroniku

Posiadam rtx'a 2070 od Palita. Przy maksymalnym obciążeniu karty prawie, że nie słychać. Temperatury max jakie udało mi sie zmierzyć to ~70*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING 8GB jest za 2349zł w komputroniku czy lepiej tego Palit GeForce RTX 2070 DUAL 8G .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI RTX 2070 Armor (podstawowa wersja) i dodatkowo kręcisz - karta ma spore możliwości i później nie będziesz miał problemu z odsprzedażą. To nie jest zakup na pół roku ;). Sam wziąłem MSI RTX 2070 Gaming Z - udało się dorwać na pamięciach samsunga - śmiga aż miło. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GBT głównie Gaming. Nieźle pracuje na RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż chciałem rtx2060 ale za 1900zł

 

Nie wiem co to za pomysł 2060 za 1900zł? 1500-1600zł to odpowiednia dla niej cena, dokładanie tak jak proponujesz prawie 800zł do 2070 to słaby pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Gigabyte z chłodzeniem Windforce. Jest głośne i nieskuteczne. Z tańszych wersji rtx 2070 najlepszy jest MSI Armor.

Jakieś potwierdzone informację, czy tylko tak piszesz sobie bzdury żeby innych w błąd wprowadzić ?

Miałeś RTX 2070 W3, użytkowałeś ?

 

Dobra kultura pracy?

Karta z tym chłodzeniem jest cicha, chłodna i wydajna, nie przekracza 70C pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są testy na necie MSI armor wypada zdecydowanie lepiej. Armora polecam, najlepsze chłodzenie na RTX 2070 w stosunku do ceny.

 

Masywny radiator z 5x Heat pipe i wentylatory torx 2.0 takie same jak na wersjach np. MSI Gaming 1080/1080Ti

 

Dzięki temu mamy niskie obroty wentyli i niskie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są testy na necie MSI armor wypada zdecydowanie lepiej. Armora polecam, najlepsze chłodzenie na RTX 2070 w stosunku do ceny.

 

Masywny radiator z 5x Heat pipe i wentylatory torx 2.0 takie same jak na wersjach np. MSI Gaming 1080/1080Ti

 

Dzięki temu mamy niskie obroty wentyli i niskie temperatury.

Całkiem podobnie jak Gigabyte W3, na korzyć Armor +/- 2C wentylatory średnio 1400/1500rpm.

Było już to porównanie w innym temacie i było wielkie zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapominamy, że to porównanie to były wykresy jednego użytkownika (notabene Twoje :)), a w całej masie testów wygląda to zupełnie inaczej. Nie chcę wnikać, czy to rozrzut jakościowy, czy coś innego. W każdym razie chłodzenie GB z 4x HP jest całkiem spoko, na fabrycznej krzywej bardzo ciche, ale ARMOR nie jest głośniejszy, a ma przy tym samym poziomie hałasu niższe temperatury. To po prostu lepsza konstrukcja. Tylko tyle i aż tyle. Mam w jednym komputerze 2070 Gaming OC i przyjemnie mi się jej używa, bez zastrzeżeń. Ale i tak wolałbym ARMORA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ja nie neguję tego, że Armor to lepsza konstrukcja, aczkolwiek różnicy powalającej nie ma. Ja odniosłem się do tej wypowiedzi:

 

"Nie kupuj Gigabyte z chłodzeniem Windforce. Jest głośne i nieskuteczne. Z tańszych wersji rtx 2070 najlepszy jest MSI Armor."

 

Nie mogę patrzeć obojętnie na takie herezje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś potwierdzone informację, czy tylko tak piszesz sobie bzdury żeby innych w błąd wprowadzić ?

Miałeś RTX 2070 W3, użytkowałeś ?

 

 

Karta z tym chłodzeniem jest cicha, chłodna i wydajna, nie przekracza 70C pod obciążeniem.

Widziałem gtx 1070 z chłodzeniem windforce w akcji. Wyjec straszliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Tomek, ja nie neguję tego, że Armor to lepsza konstrukcja, aczkolwiek różnicy powalającej nie ma. Ja odniosłem się do tej wypowiedzi:

 

"Nie kupuj Gigabyte z chłodzeniem Windforce. Jest głośne i nieskuteczne. Z tańszych wersji rtx 2070 najlepszy jest MSI Armor."

 

Nie mogę patrzeć obojętnie na takie herezje.

Ale to prawda chłodzenie jest głosne i nieskuteczne do tego żongluje obrotami trzeba kombinowac z krzywą wentylatorów jak chcesz to sobie to kup ale nie namawiaj innych na ten szrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawda chłodzenie jest głosne i nieskuteczne do tego żongluje obrotami trzeba kombinowac z krzywą wentylatorów jak chcesz to sobie to kup ale nie namawiaj innych na ten szrot

Nie masz pojęcia o czym piszesz, nie muszę kupować ponieważ używałem tego modelu ponad 3 miesiące i jak widzę jak ktoś pisze takie bzdety o tym, że to chłodzenie na RTX 20709 jest głośne i nieskuteczne to nie miał tej karty i powiela bzdury, dokładnie tak jak Ty to robisz.

 

Widziałem gtx 1070 z chłodzeniem windforce w akcji. Wyjec straszliwy.

Trzeba było mieć RTX 2070 W3 i dopiero się wypowiadać. Mowa w temacie jest o RTX 2070 W3 z linka a nie GTX 1070.

W3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawda chłodzenie jest głosne i nieskuteczne do tego żongluje obrotami trzeba kombinowac z krzywą wentylatorów jak chcesz to sobie to kup ale nie namawiaj innych na ten szrot

 

Chłodzenie jest skuteczne, problem jest z wentylatorami. Gigabyte wie o tym ale jak widać mają to gdzieś. Używałem tej karty przez kilka dni i miałem dokładnie takie same objawy jak na tym filmiku. Karta ma problem z wystartowaniem wentylatorów przy niskim RPM. Grając w mało wymagające gry jest to irytujące, jedyny ratunek to wystartować wentylatory od 40% a następnie powoli schodzić z obrotów do tych 25%-30%. Gdy zrobimy to od razu czyli z 40% na 25% karta znowu wyje jak na tym filmie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o czym piszesz, nie muszę kupować ponieważ używałem tego modelu ponad 3 miesiące i jak widzę jak ktoś pisze takie bzdety o tym, że to chłodzenie na RTX 20709 jest głośne i nieskuteczne to nie miał tej karty i powiela bzdury, dokładnie tak jak Ty to robisz.

 

 

Trzeba było mieć RTX 2070 W3 i dopiero się wypowiadać. Mowa w temacie jest o RTX 2070 W3 z linka a nie GTX 1070.

W3

Chłodzenie Windforce na tanich rtx 2070 jest praktycznie takie samo jak to na gtx 1070. Więc skoro tamto aby utrzymać kartę poniżej 75 stopni wyło jak odkurzacz (przy tdp 1070-tki na poziomie 150w), to owszem, jest możliwe, żeby to samo chłodzenie było ciche na karcie z tdp o 25 w większym (TDP 2070 to 175 w). Ale wtedy karty można zapewne używać do smażenia jajek. Termodynamika jest bezlitosna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie Windforce na tanich rtx 2070 jest praktycznie takie samo jak to na gtx 1070. Więc skoro tamto aby utrzymać kartę poniżej 75 stopni wyło jak odkurzacz (przy tdp 1070-tki na poziomie 150w), to owszem, jest możliwe, żeby to samo chłodzenie było ciche na karcie z tdp o 25 w większym (TDP 2070 to 175 w). Ale wtedy karty można zapewne używać do smażenia jajek. Termodynamika jest bezlitosna.

Wejdź w temat o RTX 2070, tam są wyniki RTX 2070 W3 i przestań pisać rzeczy, które nie mają pokrycia z rzeczywistością.

 

Karta w SOTR nie przekracza 70C. Wszystkie ustawienia Full, monitor 2K, wentylatory nie przekraczają 1780 RPM. Oczywiście karta po OC. To nie jest to samo chłodzenie co na GTX 1070, przynajmniej nie ma takich temperatur i jest cicha. GB W3 po OC w Pod obciążeniem przy 1410 rpm, jest cieplejsza od Armora o +/- 4 stopnie.

 

Chłodzenie jest skuteczne, problem jest z wentylatorami. Gigabyte wie o tym ale jak widać mają to gdzieś. Używałem tej karty przez kilka dni i miałem dokładnie takie same objawy jak na tym filmiku. Karta ma problem z wystartowaniem wentylatorów przy niskim RPM. Grając w mało wymagające gry jest to irytujące, jedyny ratunek to wystartować wentylatory od 40% a następnie powoli schodzić z obrotów do tych 25%-30%. Gdy zrobimy to od razu czyli z 40% na 25% karta znowu wyje jak na tym filmie.

 

 

Ja akurat nie miałem tego problemu, nie gram z limitem 60fps może dlatego. Wentylatory normalnie startowały i schodziły z obrotów. Ale tak jak mówię nie gram z ograniczeniem fps do 60 i temperatura nie balansuje na granicy 60C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...