Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PCkrzuchu

G.Skill TridentZ RGB DDR4 2x8GB 3000MHz CL16 VS Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL14

Rekomendowane odpowiedzi

F4-3000C16D-16GTZR VS F4-3200C14D-16GTZR

 

Warto dopłacać ponad 400zł ?

 

F4-3200C14D-16GTZR są na kościach B-DIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy pod jaką platformę i czy cokolwiek wiesz o podkręcaniu pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szkasz samsungow b-die to na xkom masz kosci g.skill 3200mhz cl15 za 699zl w promocji (ale to jak dobre kosci Ci sie trafia, to loteria), natomiast jak szukasz pewniakow w lepszej cenie, szukaj kosci 3600mhz cl16/17, najlepiej hyperx, g.skill, w ADATA moga trafic sie kosci od Nanya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę chciał kręcić na około 3400 może trochę więcej. Pod Ryzen 5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ryzenie więcej jak 3400 nie pójdzie. Nie ma co brać B-die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ryzenie więcej jak 3400 nie pójdzie. Nie ma co brać B-die.

Nieprawda, na Ryzenach 2gen sporo osób robi 3466mhz. Niektórzy nawet 3600mhz, ale to wymaga szczęścia w loterii sylikonowej i dość dobrej płyty. Niedawno ktoś na forum właśnie z Hyperxami 3600mhz, pytał jak zrobić 3600mhz, bo poszły mu na razie na 3500mhz coś ;)

 

Jeśli szukasz modułów, które zrobią ponad 3200mhz, to jedynym wyjściem są samsungi b-die.

Tu masz kilka linków, gdzie będziesz mógł zobaczyć w jakich modułach występują, ale jak pisałem wyżej aktualnie najbardziej opłaca się kupić IMO tylko moduły 3600mhz (4000mhz cl19 od Hyperx są również w bardzo dobrej cenie, poza tym polecam szukać pojedynczych kości, bowiem bywają w lepszej cenie w sklepach niż zestawy :lol2::E ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, napiszę jeszcze, że będę zmieniał procek w przyszłości więc przydałoby się mieć zapas do kręcenia...

I zależy mi na RGB więc albo G.SKILL Trident Z RGB albo Hyperx Predator RGB... Coś z tych pamięci możecie polecić do kręcenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, napiszę jeszcze, że będę zmieniał procek w przyszłości więc przydałoby się mieć zapas do kręcenia...

I zależy mi na RGB więc albo G.SKILL Trident Z RGB albo Hyperx Predator RGB... Coś z tych pamięci możecie polecić do kręcenia ?

Ja mam hyperx predator Rgb 2x8 2933 MHz i mogę polecić na timingach 14-17-17-39-68 śmigają 3200 Mhz cos nie moge ustawic cl15 na wyzszych timingach robia spokojnie 3400 Mhz

do tego świeca ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, napiszę jeszcze, że będę zmieniał procek w przyszłości więc przydałoby się mieć zapas do kręcenia...

 

A jaką masz płytę główną?

I zależy mi na RGB więc albo G.SKILL Trident Z RGB albo Hyperx Predator RGB... Coś z tych pamięci możecie polecić do kręcenia ?

RAM do kręcenia, to najtaniej i najlepiej chyba Hyperxy 2x8gb 3600mhz cl17 w wersji rgb.

Może uda Ci się zrobić coś ala 1.14.14.14.14.30 3466mhz lub wyżej jak wygrasz na loterii sylikonowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta MSI X470 GAMING PLUS

 

Teraz zajrzałem na stronę MSI i listę kompatybilnych ramów :

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/X470-GAMING-PLUS.html#support-mem-14

 

Nie ma tam tych G.Skill a Hyperx to np. : HyperX Predator RGB, DDR4, 8 GB,3200MHz, CL16 (HX432C16PB3A/8 )

 

Czy to oznacza, że Pamięć HyperX Predator RGB, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL17 (HX436C17PB3AK2/16 ) których nie ma na liście nie będą działać albo będą jakieś problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta MSI X470 GAMING PLUS

 

Teraz zajrzałem na stronę MSI i listę kompatybilnych ramów :

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/X470-GAMING-PLUS.html#support-mem-14

 

Nie ma tam tych G.Skill a Hyperx to np. : HyperX Predator RGB, DDR4, 8 GB,3200MHz, CL16 (HX432C16PB3A/8 )

 

Czy to oznacza, że Pamięć HyperX Predator RGB, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL17 (HX436C17PB3AK2/16 ) których nie ma na liście nie będą działać albo będą jakieś problemy ?

Ta płyta nada się w zupełności do OC 2700X, będąc dość chłodną.

Odnośnie listy QVL, nie zawracaj sobie tym głowy, ta lista ma tylko charakter poglądowy, nic co jest na niej nie jest wiążące.

Odpowiedzi na to, czy dany zestaw modułów będzie śmigał, nie znajdziesz na tej liście, a przynajmniej osoba, która tak zakłada może się zdziwić (a jest ich sporo na forum :E)

 

 

Czy to oznacza, że Pamięć HyperX Predator RGB, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL17 (HX436C17PB3AK2/16 ) których nie ma na liście nie będą działać albo będą jakieś problemy ?

Nie ma ich na liście tak samo jak 1000000 innych kości. Podałem Ci ten model kości z prostego względu:

samsungi b-die, dość dobrego sortu, dobra cena i tyle w temacie.

Jak kupisz ten zestaw, masz w ogóle możliwość podkręcić je wyżej jak 3200mhz, najprawdopodobniej max 3466mhz, wszystko zależy od twoich zdolności i Twojej "konstelacji" sprżętowej CPU+PŁYTA+RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma ich na liście tak samo jak 1000000 innych kości. Podałem Ci ten model kości z prostego względu:

samsungi b-die, dość dobrego sortu, dobra cena i tyle w temacie.

Jak kupisz ten zestaw, masz w ogóle możliwość podkręcić je wyżej jak 3200mhz, najprawdopodobniej max 3466mhz, wszystko zależy od twoich zdolności i Twojej "konstelacji" sprżętowej CPU+PŁYTA+RAM.

 

Na pewno są na B-DIE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

na pewno nie opłaca się za 1k zł 16GB ramu. Dzisiaj Bdie są po 700zł 800zł a standardowe 16GB 3000mhz CL16 za 400zł450zł (dolar podrożał) więc za 800zł jest 32GB w miarę szybkich kości.

 

Sam bym się zastanawiał co lepiej czy 32GB trochę wolniejsze czy 16 szybsze.

Te 16 musiałby być z sensownym oc przykładowo 4000/4200 CL17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że te HyperX Predator RGB, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL17 (HX436C17PB3AK2/16 ) pójdą na 4000 po zmianie procesora w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Ryzena można mieć tylko taką nadzieję :E (też taką mam :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się nad Intelem ale ceny spore. Pytanie czy jeśli za 2 lata będzie coś ciekawego z Intela to oprócz procesora i płyty będę musiał wymieniać ramy, czy na Intelu pójdą 4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się nad Intelem ale ceny spore. Pytanie czy jeśli za 2 lata będzie coś ciekawego z Intela to oprócz procesora i płyty będę musiał wymieniać ramy, czy na Intelu pójdą 4000.

Jeśli Intel zostanie przy DDR4, to bez problemu powinny pójść na 4000mhz, chyba że za 2/3 lata wejdzie już DDR5, to RAM też byś musiał wymienić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...