Skocz do zawartości
DudeeQ

Jaki RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamawiam niedługo kompa tzn. podzespoły a kompa składam sam...

 

I mam dylemat bo byłem nastawiony na Patrioty Viper 16GB 3200mhz CL16 ale widziałem że ludzie mają problem z ustawieniem ich na 3200mhz i nie polecają ani Corsairów ani właśnie Patriotów...

 

Patrzyłem na forach że ludzie polecają jakieś HyperXy i właśnie zobaczyłem takie: https://www.x-kom.pl/p/457713-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-3200mhz-predator-rgb-cl16-2x8gb.html?gclid=CjwKCAiAhp_jBRAxEiwAXbniXQBdbertwpCOhuCBz4Ic4Pyn-8Ik_KwLZ0fyL43t6cYKgsVwdISkcBoCX1cQAvD_BwE.

 

Jak one wypadną, czy będą one współgrały z Ryzenem i B450 Tomahawk?

 

Nie będzie problemu z ustawieniem ich na 3200mhz a może nawet lekki OC do 3466 bo właśnie tyle obsługuje płyta...

 

Jak je oceniacie?

 

A może macie jakąś lepszą propozycje do 700zł?

 

 

 

Edit:

 

Chwila, znalazłem jeszcze https://www.x-kom.pl/p/440686-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-trident-z-rgb-cl16-2x8gb.html?gclid=CjwKCAiAhp_jBRAxEiwAXbniXZNwv7-NdGXnl53k9gcXDOiL4y6VG1di71XJeIgyO5wpLQsvpuopyRoCRUcQAvD_BwE

 

Które prezentują się świetnie i będą pasowały mi do przeszklonej obudowy z resztą tamte też ale czekam na wasze opinie...

 

HyperX Predator RGB czy G.SKILL TridentZ RGB

Edytowane przez DudeeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź sobie na stronę producenta (w tym wypadku MSI) wpisz nazwę płyty i w dziale support masz listę wspieranych pamięci ram (uuuu Shiny ten G.skill)

Edytowane przez /-/ana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shiny to znaczy dobrze czy nie ? :DD

 

Nie ma ani jednego ani drugiego ale widziałem że ludzie mówią że na tej płycie działają bardzo dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez hyperxy to powinny dzialac bez problemu na 3200mhz, unikaj corsair i patriota, bo sa czesto z nimi problemy. Listy QVL maja tylko charakter pogladiwy, nie sugerj sie nimi bo wypisuja tam bzdury. Zadne z wymionionych pamieci nie beda sie nafawaly do OC, do tego hedziesz potrzebowac modulow na samsungach b die, koszt 700/800zl+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam patrioty śmigają bez żadnych problemów, w dodatku na często odradzanym ASRocku :E Jak tak dalej pójdzie, to chyba przejadę po logo zmywaczem, może pod spodem jest zamalowany inny producent :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze tobie dziala, nie oznacza, ze musi kazdemu, byc moze po prostu trafily Ci sie lepsze kosci w modulach RAM. A ASRock, to temat rzeka xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze tobie dziala, nie oznacza, ze musi kazdemu, byc moze po prostu trafily Ci sie lepsze kosci w modulach RAM. A ASRock, to temat rzeka xd.

Mi się coś zdaje, ze wielu ludzi jest po prostu zbyt źle nastawiona, zarówno do płyt ASRocka, jak i pamięci Patriota, przez problemy jakie sprawiały w przeszłości. Coś mi się zdaje, ze w chwili obecnej, patrioty na 3200Mhz, polecą na większości płyt. Jakiś czas temu, ktoś z forum mi się chwalił, ze u siebie na płycie (nie pamiętam której wersji ) od MSI udało mu się je puścić na 3466Mhz

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledze forum na bierzaco ;)

Patrioty to aktualny problem, a nie np. prehistoria zwiazana z poczatkiem premiery platformy Ryzen.

Patriot, Corsair z moich obserwacji i tego co np. Mowil buildzoid (odnosnie Corsair) wynika ze Ci producenci lubia wsadzac do swoich modulow kosci- odpady, np. Samsungi b-die od Corsair to prawdopodobnie odpady od np. G.SKILL :E, cena tych modolow te, to sugeruje, sa w koncu jednymi z tanszych. U Intela Corsair tez sprawia problemy Btw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledze forum na bierzaco ;)

Patrioty to aktualny problem, a nie np. prehistoria zwiazana z poczatkiem premiery platformy Ryzen.

Patriot, Corsair z moich obserwacji i tego co np. Mowil buildzoid (odnosnie Corsair) wynika ze Ci producenci lubia wsadzac do swoich modulow kosci- odpady, np. Samsungi b-die od Corsair to prawdopodobnie odpady od np. G.SKILL :E, cena tych modolow te, to sugeruje, sa w koncu jednymi z tanszych. U Intela Corsair tez sprawia problemy Btw.

No popatrz, prawie rok temu na moje pytanie odnośnie pamięci, napisałeś że wszystko oprócz Corsairów będzie działać > http://forum.pclab.pl/topic/1246439-Patriot-Viper-4-Ryzen-5-2600-QA/ Wczoraj odebrałem wspomniane Vipery PV416G320C6K, mam B450 Tomahawk i R5 2600 - do końca przyszłego tygodnia złożę PC (brakuje SSD i obudowy) i dam znać, czy faktycznie te Ramy tak słabo chodzą. Czytałem wiele opinii w necie i w znakomitej większości z nich, ludzie je chwalą - chodzą na deklarowanej częstotliwości. Nie oczekuję, że będą kości Samsunga ale to też sprawdzę w swoim czasie. A przy okazji: tematów/porad pt. bierz G.Skill - będziesz zadowolony, na miljun % będą chodziły na te 3200Mhz też było trochę, po tygodniu ludzie je oddawali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, prawie rok temu na moje pytanie odnośnie pamięci, napisałeś że wszystko oprócz Corsairów będzie działać > http://forum.pclab.pl/topic/1246439-Patriot-Viper-4-Ryzen-5-2600-QA/ Wczoraj odebrałem wspomniane Vipery PV416G320C6K, mam B450 Tomahawk i R5 2600 - do końca przyszłego tygodnia złożę PC (brakuje SSD i obudowy) i dam znać, czy faktycznie te Ramy tak słabo chodzą. Czytałem wiele opinii w necie i w znakomitej większości z nich, ludzie je chwalą - chodzą na deklarowanej częstotliwości. Nie oczekuję, że będą kości Samsunga ale to też sprawdzę w swoim czasie. A przy okazji: tematów/porad pt. bierz G.Skill - będziesz zadowolony, na miljun % będą chodziły na te 3200Mhz też było trochę, po tygodniu ludzie je oddawali :)

Sporej części ludzi Corsairy 3200mhz chodzą max na 3000mhz (bo to jest loteria co tam włożą), a nie tego oczekuje przeciętny użytkownik. Generalnie do 3000mhz powinien śmigać każdy zestaw, przy 3200mhz zaczynają się chody, zwłaszcza na Ryzenach 1gen, dla większości procków było to maksymalne taktowanie- i praktycznie każdy kto ma problem z tym taktowaniem kupił najtańszy chłam w sklepie...

 

Odnośnie Patriotów i tego co było rok temu, chyba praktycznie nikt wtedy ich nie kupował, ponieważ były droższe (Corsair był najtańszy, a ludzie idą zawsze po najmniejszej linii oporu :E). W związku z tym nie było wątków na forum, teraz są tanie, zaczęli je kupować i ludzie biadolą na nie.

 

Odnośnie G.Skill, do 3000mhz nie ma znaczenia co się kupi, a 3200mhz- przynajmniej ja zawsze starałem się pisać aby ludzie kupując od nich (zestawy 2x8gb),brali tylko te moduły oznaczone GVK/GTZ itd, bez "B"- bo to jest gorszy sort, ponieważ jak to ktoś kiedyś napisał "G.skill jest mistrzem w sortowaniu kości", jakieś najsłabsze hynixy MFR i cholera wie co jeszcze, a że ludzie jak zwykle kupują to co najtańsze, dziwią się że kości GVKB im nie śmigają :E

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te G.SKILLE które chcę kupić nie mają tej litery B to znaczy że one są OK tak?

Wydaję mi się, że kupię właśnie te G.SKILLE bo będą mi fajnie pasowały do całego kompa bo są po prostu ładne...

Skoro nie będzie z nimi problemów z ustawieniem ich na 3200 to biorę je...

Dzięki wszystkim..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

Sporej części ludzi Corsairy 3200mhz chodzą max na 3000mhz (bo to jest loteria co tam włożą), a nie tego oczekuje przeciętny użytkownik. Generalnie do 3000mhz powinien śmigać każdy zestaw, przy 3200mhz zaczynają się chody, zwłaszcza na Ryzenach 1gen, dla większości procków było to maksymalne taktowanie- i praktycznie każdy kto ma problem z tym taktowaniem kupił najtańszy chłam w sklepie...

 

Odnośnie Patriotów i tego co było rok temu, chyba praktycznie nikt wtedy ich nie kupował, ponieważ były droższe (Corsair był najtańszy, a ludzie idą zawsze po najmniejszej linii oporu :E). W związku z tym nie było wątków na forum, teraz są tanie, zaczęli je kupować i ludzie biadolą na nie.

 

Odnośnie G.Skill, do 3000mhz nie ma znaczenia co się kupi, a 3200mhz- przynajmniej ja zawsze starałem się pisać aby ludzie kupując od nich (zestawy 2x8gb),brali tylko te moduły oznaczone GVK/GTZ itd, bez "B"- bo to jest gorszy sort, ponieważ jak to ktoś kiedyś napisał "G.skill jest mistrzem w sortowaniu kości", jakieś najsłabsze hynixy MFR i cholera wie co jeszcze, a że ludzie jak zwykle kupują to co najtańsze, dziwią się że kości GVKB im nie śmigają :E

Złożyłem dzisiaj skrzynkę, jak widać, trafiły mi się kości Hynixa FOTO Ram wstał za pierwszym razem bez żadnych problemów na deklarowane 3200Mhz, póki co nie będę próbował go podkręcać. Nie uaktualniałem biosu i zastanawiam się czy to robić skoro póki co wszystko działa. Ogólnie przeskok ze starego Phenoma kosmiczny, odpaliłem GTA V singla na chwilę, FPS przy tych samych ustawieniach jest 2-2.5 razy wyższy niż wcześniej (rzadko spada w mieście poniżej 100). Mogę polecić taki setup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiły Ci się Hynixy CJR, które ponoć są całkiem niezłe, możesz spróbować je podkręcić jak najbardziej.

Mają też potencjał do znacznego obniżenia timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "Zgromadzonych" podpinam się pod temat. Również składam Pc. I mam takie pytanie. Czy do płyt: Asrock AB350 Pro4 / AB350 Gaming K4 będą kompatybilne te kostki: Ballistix Sport LT Gray 8GB DDR4-3000(BLS8G4D30BESBK). Procesor Ryzen 1200.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Lukasz74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny być ok, choć za płytę nie ręczę, czy będzie współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a jaka płyta do co tego ryzena do ok 3.8Ghz? do 400zł? MSI B350 Tomahawk ponoć wielu ludzi odradza z uwagi na przegrzewanie się sekcji zasilania. Czy te Asrocki będą odpowiednie do OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma aktualnie jedne z lepszych sekcji zasilania na płytach b450 :E , b350 Tomahawk ma również jest dobra, pod warunkiem, że nie wpakujesz tam 8 rdzeni i nie zaczniesz podkręcać.

Do 6 rdzeni łącznie, każda płyta MSI b450 z radiatorem na VRM będzie w 100% + OC wystarczająca. Z płyt b350 jak dobrze pamiętam, nie wybierz tylko mATX gaming, bo ma VRM 3+2, zamiast 4+2 jak wszystkie płyty praktycznie.

 

ASRocka nie polecam, dlatego że lecą w kulki z BIOSem(bugi) + bywają problemy z RAM, których na innych płytach nie ma + na low endach brakuje ważnych opcji, typu regulacja napięcia SOC, lub LLC.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam mętlik w głowie od czytania opinii o płytach w internecie. Pamięc już zaklepałem do ryzena g.skill aegis. Jakieś info opinie może dotyczące tych mobasów :

1) GIGABYTE GA AB350 Gaming 3

2) MSI B350 GAMING PLUS

3) Asus B350 Prime Plus

???

Edytowane przez Lukasz74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Słabsza sekcja zasilania i ponoć większa awaryjność.

2. Płyta jest ok do 6 rdzeni i OC. (offset i static).

3.Jak 2. Nie wiem jak teraz stoją cenowo ASUSy, ale zawsze były za drogie w stosunku do tego co oferowały + umożliwiały zmianę napięcia tylko poprzez offset.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego gigabyte umiesciłem tez z powodu że ma wejscie optyczne. a mam kino domowe 5.1 ze wzmacniaczem yamahy. To najlepiej wypada msi,asus i asrock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty IMO ogólnie wypadają najlepiej w tej kolejności, pod względem cena/jakość i ogólnie tym, czym bym się kierował:

MSI/ASUS> Gigabyte/Biostar>ASRock- najgorzej.

Przy czym jest to względne,

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko odświeżę temat co do mobo na ryzen. Czy ASRock x370 gaming x to dobry wybór? W sieci jest dość rozbieżnych opinii na jej temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...