Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojciech1999

Wymiana R5 1600 na R7 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam procesor Ryzen 5 1600 jeszcze na ponad 2-letniej gwarancji. Czy warto go sprzedać i kupić nowego ryzena 7 1700 za 640 zł?

Za ilę mogę sprzedać mój obecny procesor? Nie był podkręcany i jest sprawny w 100%.

Jaka będzie różnica w wydajności i czy jest sens wymieniania go na procesor też z pierwszej generacji? Gram trochę w gry i zajmuję się grafiką 2d/3d (after effects, photoshop, c4d), czasem wyrenderuję jakiś film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 w cenie 1600 zamieniaj bez zastanowienia. Lepsze osiagi w grach zauwazalne, tym bardziej w programach i obrobce.

R5 1600 mozesz sprzedac miedzy 450zl a 550zl z coolerem boxowym + dowod zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 w cenie 1600 zamieniaj bez zastanowienia. Lepsze osiagi w grach zauwazalne, tym bardziej w programach i obrobce.

R5 1600 mozesz sprzedac miedzy 450zl a 550zl z coolerem boxowym + dowod zakupu.

Serio? W których grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, od ręki sprzedasz go za ok 450zł, przy odrobinie szczęścia w okolicach 500zł (1600X nowy chodzi po 560zł). Dopłata niewielka za dodatkowe 2R/4W, więc przy tym czym się zajmujesz zapewne się przyda. Zmiana bardzo przyszłościowa - i tutaj pojawia się pytanie: jaką płytę posiadasz? Jest to kluczowe zagadnienie pod względem ewentualnej zmiany CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to MSI B350 Krait Gaming.

 

Na tą płytę możesz spokojnie wrzucić Ryzen'a 1700 i podkręcić go na maksa (płyta ma jeden z lepszych układów VRM dla CPU na B350).

 

A co do ceny na Sferisie, to miałem poczekać na Ryzen'a serii 3000 ale zaczyna mnie strasznie kusić przesiadka na 8 rdzeni już teraz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą płytę możesz spokojnie wrzucić Ryzen'a 1700 i podkręcić go na maksa (płyta ma jeden z lepszych układów VRM dla CPU na B350).

 

A co do ceny na Sferisie, to miałem poczekać na Ryzen'a serii 3000 ale zaczyna mnie strasznie kusić przesiadka na 8 rdzeni już teraz :E

Też chciałem czekać na 3gen, bo 1600 mi wystarcza, ale chyba zamówię 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 w cenie 1600 zamieniaj bez zastanowienia. Lepsze osiagi w grach zauwazalne,

 

benchmarki to nei gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 w cenie 1600 zamieniaj bez zastanowienia. Lepsze osiagi w grach zauwazalne, tym bardziej w programach i obrobce.

R5 1600 mozesz sprzedac miedzy 450zl a 550zl z coolerem boxowym + dowod zakupu.

 

Ja bym powiedział, że osiągi w grach ma właśnie słabsze przez gorszy zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazały wszystkie testy to dodatkowe 100-200MHz nic nie dają, a dodatkowe 2r/4w zawsze się przydadzą. Ważniejsze szybsze RAMy, a nie 4100-4200 vs 3900-4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te 3,7GHz w przypadku Ryzen 7 1700 to i tak nie na wszystkich rdzeniach, reszta moze iść tylko na 3,0Ghz.

 

Mam dylemat kupić tego w promocji czy mimo wszystko nowszego 5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Dla domowego komputera jedna Ryż 2600 jest bardziej atrakcyjny.

 

OC ryża 1700 była szokiem podczas premiery. To był HI-END procesor. Dzisiaj to mid-end. Tak jak widać Ryż 2600 potrafi być szybszy.

 

perfrel_1920_1080.png

perfrel_cpu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gry to lepiej rysiek 2600 lub 1600 - mniej rdzeni łatwiej podkręcić, na niższych napięciach i niższej temperaturze.

Jak programy wykorzystujące wielordzeniowość to 1700 lub każdy inny 8c/16t w dobrej cenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zmieniam i5-6402p @4200MHz na tego ryzena :) ryzena 5 1gen też warto wymienić jak dopłaty będzie ze 100pln, a tyle gdzieś będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że zamiast nowego procesora kupić więcej ramu? Aktualnie mam 1x8gb i jest to trochę mało. Może lepiej poczekać na r5 1600 z dwa lata do 3gen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie, przez to że masz jedną kość RAMu tracisz ~10% wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

OC ryża 1700 była szokiem podczas premiery. To był HI-END procesor. Dzisiaj to mid-end. Tak jak widać Ryż 2600 potrafi być szybszy.

 

Naprawdę? No popatrz pan. W ciągu roku procesor już się nie nadaje do high endu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...