Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Navari

27 cali, 1440p, IPS, ~1500 zł, singlowe gry i wszystko inne

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam dla siebie monitora. Z moich wymagań jest 27 cali, rozdzielczość 1440p, matryca IPSo podobna a budżet jaki jest to okolice 1500 zł do minimalnego nagięcia (ale to już naprawde minimalnego)

 

Nie gram już w multiki typu CS, raz na jakiś czas pewnie odpale jakiegoś pubga. Głównie gram w gry singlowe we wszystkie gatunki, troche FPSów troche wolniejszych gier. Będę grał i w Metro Exodus czyli FPSa a także w wolne Cities Skylines. Pełna rozpiętość więc monitor musi dać rade nie denerwować lagiem czy smużeniem.

 

Zależy mi na znalezieniu balansu pomiędzy pięknymi kolorami, czernią i cała resztą żeby móc nacieszyć oczy grafiką czy czasem pooglądać film a jednocześnie żeby input lag nie był jakoś wyczuwalny podczas gry, nie było smużenia. Nie będę się doszukiwał input laga na poziomie TN z wysokim odświeżaniem, ale nie chce też żeby przeszkadzało w odbiorze.

 

W tej cenie niestety wiem że musze się zadowolić 60Hz (ale niektóre sztuki da rade postawić na 75Hz z tego co wiem, sam czasem ustawiałem monitory 60Hz na wyższe taktowanie i często jest tam ukryty potencjał :P)

 

Po przeszukaniu internetu są takie propozycje:

 


  •  
  • Dell U2715H - Wygląda najciekawiej jednakże to już dość stary monitor z 2014/2015 roku. Troche głupio mi brać starszy sprzęt w 2019 roku, ale spełnia chyba wszystkie oczekiwania. Grafikiem nie jestem więc pewnie w moim odczuciu będzie piękna reprojekcja kolorów i doznania, input lag jest akceptowalny (nowsze modele niestety odpadają, przenieśli się w nich na matryce PLS od Samsunga przez co masakrycznie wzrósł input lag wychodzący ponad jedną klatke obrazu. U2715H jest na IPS od LG którego input lag mieści się poniżej jednej klatki obrazu)
  • Lenovo ThinkVision P27h-10 - Wygląda ciekawie, niestety nie ma takiej ilości recenzji jak w przypadku powyższego Della i mało o nim wiem.
  • Lenovo L27q-10 - O nim nie wiem nic prócz tego że jest chyba najtańszy oraz że ma beznadziejną podstawke i brak sensownej regulacji. Za to słyszałem o niskim input lagu jak na te klase IPSów
  • HP Z27n G2 - O nim już nie wiem kompletnie nic, to dość nowy monitor i nie widziałem póki co do niego profesjonalnych recenzji od tftcentral i innych. Tylko pojedyncze wzmianki od użytkowników.

 

Tak jak pisałem wyżej, chciałbym nacieszyć oczy ładnymi kolorami w grach bo na dzień dzisiejszy mam monitor który jedyne co potrafi wyświetlić to skale szarości (BenQ XL2411 - dobry do csa, beznadziejny do wszystkiego innego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę taki co sobie kupiłem https://www.ceneo.pl/51904505 . Świetne kolory, dobry czas reakcji, brak smużenia. Daje radę przy obróbce zdjęć, co do gier z braku czasu gram już tylko w cs go i mam zero uwag. Cena jest niska z racji tego że jest mało wyjść, ale sama matryca mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meh, do singlowych gier i filmów wolałbym VA, 3x wyższy kontrast robi swoje ale są to monitory "jednoosobowe":

https://www.ceneo.pl/51033518 - Quantum Dot, czyli szeroki gamut kolorów(125% sRGB ale nie ma HDR), 60 Hz

https://www.ceneo.pl/70147235 - standardowy gamut(95% sRGB), 144 Hz

Ewentualnie możesz rozważyć tańszego BenQ EW277HDR, ma wsparcie HDR10, jasność ponad 400 nitów, 95% pokrycia DCI-P3, kontrast 4200:1 w trybie HDR(4 strefy wygaszania), 3000:1 bez HDR, jedyna wada to rozdzielczość - 1080p.

DCP-P3-vs-SRGBpng.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

[*]Lenovo L27q-10 - O nim nie wiem nic prócz tego że jest chyba najtańszy oraz że ma beznadziejną podstawke i brak sensownej regulacji. Za to słyszałem o niskim input lagu jak na te klase IPSów

 

Owszem zalety tego monitora to dobre kolory i niski input lag. Nie do końca wiem co masz na myśli przez "beznadziejną podstawke", miałem go w swoich rękach i podstawka jest porządna metalowa nie jakiś badziewny plastik (acz nie pamiętam jak wyglądało jej połączenie z samym monitorem). Ale regulacji i freesync nie ma, skądś musiała się wziąć niższa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem zalety tego monitora to dobre kolory i niski input lag. Nie do końca wiem co masz na myśli przez "beznadziejną podstawke", miałem go w swoich rękach i podstawka jest porządna metalowa nie jakiś badziewny plastik (acz nie pamiętam jak wyglądało jej połączenie z samym monitorem). Ale regulacji i freesync nie ma, skądś musiała się wziąć niższa cena.

 

No właśnie beznadziejną bo nie ma regulacji :P

 

Musze chyba zobaczyć jakie tam są panele dokładnie i porównać na jakimś panelook.

 

Szkoda że nie ma freesync :(

 

A wiadomo jak z kolorami w porównaniu do Della U2715H? Znam osobe z tym monitorem i zachwala że piękne kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meh, do singlowych gier i filmów wolałbym VA, 3x wyższy kontrast robi swoje ale są to monitory "jednoosobowe":

https://www.ceneo.pl/51033518 - Quantum Dot, czyli szeroki gamut kolorów(125% sRGB ale nie ma HDR), 60 Hz

https://www.ceneo.pl/70147235 - standardowy gamut(95% sRGB), 144 Hz

Ewentualnie możesz rozważyć tańszego BenQ EW277HDR, ma wsparcie HDR10, jasność ponad 400 nitów, 95% pokrycia DCI-P3, kontrast 4200:1 w trybie HDR(4 strefy wygaszania), 3000:1 bez HDR, jedyna wada to rozdzielczość - 1080p.

DCP-P3-vs-SRGBpng.jpg

 

Czytałem że te monitory Samsunga Quantum Dot mają problemy z wyświetlaniem ostrzej tekstu a jestem na to mocno wyczulony. Dodatkowo słyszałem chyba coś o problemach z cewkami a to zabija dla mnie kompletnie sprzęt. Musi być cichy.

 

1080p przy 27 calach dla mnie odpada kompletnie, za niskie PPI. Przy 24 calach 1080p już też jest dla mnie dość niskie, 27 cali 1440p ma chociaż te 18% więcej względem 24 cali 1080p.

 

Na ten moment skłaniam się ku Dellowi U2715H, ale ehh troche drogo jak za monitor 60Hz. Musze jakoś znaleźć testy między nim a tymi Lenovo ale nie widze żadnych profesjonalnych recenzji np. od tftcentral dla tych monitorów Lenovo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz ale żaden IPS bez FALD nie wygląda lepiej od VA za 500 zł w filmach czy grach z ciemnymi scenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...