Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meo_pl

Laptop biznes 3K praca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Szukam laptopa dobrze wykonanego na miarę biznes.

 

Rozumiem że budżet ograniczony ale myślę że nie aż taki niski.

 

Na grach nie zależy mi ponieważ nie mam na to czasu. Laptop będzie służył do obróbki video, pisanie stron www więc nic mega wymagającego.

 

Jestem świadomy że dzisiejszy sprzęt jest strasznie tandetny ze względu na normy ROHS ajnibiorę pod uwagę również leasingowy.

 

Wstępnie w oko wpadł mi Lenovo Thinkpad e580.

 

Matryca 15.6 i nic mniejszego z IPS-em i FHD rozdziałką.

 

Proszę o propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/480/Win10 za 2799zł

 

Bardzo dobrze wyglądający i elegancki laptop. Dobra konstrukcja (aluminiowa obudowa i wnętrze laptopa) z matrycą IPS FHD. i5 8gen, 8gb ram i 480gb na ssd zapewni Ci szybką pracę biurową. Zintegrowane GPU więc tylko na plus dla Ciebie - mniej się ma co popsuć i mniejsze użycie baterii. Oferta za tą cenę tylko do jutra.

Jak dla mnie nie ma lepszej opcji w tej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Vostro 3580 i3-8145U/8GB/256/Win10Pro FHD 2999 złotych

Dobrze wykonany, z długą gwarancją producenta i dobrymi przebiegami na baterii. Jest mniej wydajny niż w/w Huawei, ale do podstawowych zadań wystarczy. Ma wygodną klawiaturę i ciche chłodzenie.

@edit

Matryca jest prawdopodobnie IPS, ale sklep nic o tym nie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Vostro 3580 i3-8145U/8GB/256/Win10Pro FHD 2999 złotych

Dobrze wykonany, z długą gwarancją producenta i dobrymi przebiegami na baterii. Jest mniej wydajny niż w/w Huawei, ale do podstawowych zadań wystarczy. Ma wygodną klawiaturę i ciche chłodzenie.

@edit

Matryca jest prawdopodobnie IPS, ale sklep nic o tym nie pisze.

I3, daj spokój sobie z Doradzaniem

 

Masz jakiś układ z komem, bo tak to Wygląda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3, daj spokój sobie z Doradzaniem

 

Masz jakiś układ z komem, bo tak to Wygląda..

Ma bardzo dobrą gwarancję i solidną obudowę, to ważne, jeśli laptop ma służyć do pracy. Ten i3 jest trochę szybszy od i5 7200U, więc nie ma takiego dramatu. Do użytku domowego wybrałbym Huawei. To fajny laptop, ale bałbym się używać go do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bał bym xDD Bajeczki wciskasz. Huawei jest lepszy, a to że prowizja od Huaweia jest mniejsza, to polecasz Della. Poza tym regulamin nie pozwala polecić tego samego, więc po prostu polecasz byle co byle klepnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze? dell gorzej wykonany niż Thinkpad e580 bo full aluminium. W Thinkpadzie nawet matryca jest sztywna poza tym dll ma ostatnio problem z touchpadami i ramkami odchodzącymi od matrycy. Huawei jest fajna opcją poczekam jeszcze może na jakąś propozycję. Plusem thinkpada jest modułowe rozkręcanie w zasadzie bez komplikacji wszystko w nim wymienimy (niestety jestem świadom że wielu producentów lutuje różne cuda wiadnki żeby w przyszłości kupowac nowy sprzęt a nie siedzieć na starym).

 

PS: ten Dell nie ma ipsowej matrycy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze? dell gorzej wykonany niż Thinkpad e580 bo full aluminium. W Thinkpadzie nawet matryca jest sztywna poza tym dll ma ostatnio problem z touchpadami i ramkami odchodzącymi od matrycy. Huawei jest fajna opcją poczekam jeszcze może na jakąś propozycję. Plusem thinkpada jest modułowe rozkręcanie w zasadzie bez komplikacji wszystko w nim wymienimy (niestety jestem świadom że wielu producentów lutuje różne cuda wiadnki żeby w przyszłości kupowac nowy sprzęt a nie siedzieć na starym).

 

PS: ten Dell nie ma ipsowej matrycy:)

Ten, który miałem w rękach miał. Dell Thinkpad jest fajny, ale musisz dołożyć albo szukać promocji. Z i5 ciężko go będzie kupić poniżej 3,5k z systemem i SSD, a ty chcesz wydać tylko 3 tysiące. Z używanych warto zwrócić uwagę. Na T570 lub E6540.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7830690088

Ma wydajność Vostro, ale jest świetnie wykonany.http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7726517915

Odnowiony, ale nie znam tego producenta. Dopytaj się o szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z E580 trzeba uważać, bo występują one w dwóch wersjach- jedna ma aluminiową obudowę, a druga nie. Najtaniej z aluminiową: Lenovo ThinkPad E580 i5-8250U/8GB/256/Win10P FHD za 3499zł fajne laptopy z dobrą klawiaturą i trackpointem, szkoda tylko, że w tej cenie nie mają podświetlanej klawiatury. Na plus natomiast Windows 10 w wersji PRO.

W tym budżecie warto też rozważyć:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/240SSD/Win10 FHD MX130 za 3099złJest w dobrej cenie i ma całkiem niezłe wyposażenie, w tym aluminiową obudowę i podświetlaną klawiaturę. Pozwala też na montaż kolejnego dysku na złączu m.2 . Jest dosyć lekki, a do tego akumulator jest przyzwoity. Ten model jest dosyć popularny więc przed zakupem można go spokojnie zobaczyć i pomacać w którymś z większych sklepów z elektroniką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego w całkiem fajnej konfiguracji. Może warto : Huawei MateBook D https://allegro.pl/o...-win-7792839753

 

To jest to co polecił @tessir, tylko z kartą MX150. Jeżeli nie zamierzasz grać, a dysk 256GB Ci wystarczy, to za 100zł więcej masz wersję bez dedykowanej karty: Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256/Win10 za 2699zł. Jedna uwaga do tego laptopa-ze względu na rozmiary nie ma on klawiatury numerycznej (dla niektórych osób jest to dosyć istotne-szczególnie do pracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy masz ten co Ci poleciłem. Tylko promka za 2799zł jest do dziś + jak wpiszesz ten kod to dostajesz torbę, mysz i antywira. Polecanie modelu 100zł tańszego z dyskiem 256gb i bez tych akcesorii to trochę śmieszne...

 

znalazłem coś takiego w całkiem fajnej konfiguracji. Może warto : Huawei MateBook D https://allegro.pl/oferta/outlet-huawei-matebook-d-i5-8250-8gb-256ssd-mx-win-7792839753

Poleciłem Ci bardziej odpowiedni model. Bez GPU, z większym dyskiem i nie jakiś outlet. Pewnie ktoś oddał bo coś było nie tak z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy masz ten co Ci poleciłem. Tylko promka za 2799zł jest do dziś + jak wpiszesz ten kod to dostajesz torbę, mysz i antywira. Polecanie modelu 100zł tańszego z dyskiem 256gb i bez tych akcesorii to trochę śmieszne...
Jak się skończy promocja, to już nie jest tak korzystnie i śmiesznie. bigsmile.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale jest więc trzeba korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obróbki Video to jednak procesor musi być wydajniejszy.

 

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/240+1TB/Win10 IPS 3099 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor whisky lake wydajniejszy o około 10-15%, aluminiowa obudowa slim, podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa, wydajniejszy SSD PCIe na programy i system do tego dysk HDD na projekty, możliwość rozbudowy ram, system w cenie.

 

Porównanie procesor.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8265U-vs-Intel-Core-i5-8250U/m566107vsm338266

https://laptopmedia.com/news/here-are-the-first-intel-core-i5-8265u-whiskey-lake-benchmarks-they-dont-tell-us-much-though/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do obróbki Video to jednak procesor musi być wydajniejszy.
No i że niby 8265U zrobi taką różnicę scratchhead.gif .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...