Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

don_dolarson

Przesyłka z Kanady a dodatkowe opłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić nowe buty z Kanady, których niestety nie mogę znaleźć nigdzie w Europie. Przyjaciel by mi je wysłał. Czy w tym wypadku będą jakieś dodatkowe opłaty prócz opłat wysyłki oraz koszty samych butów rzecz jasna? Przyjaciel mówił o wysyłce jako gift ale nie wiem dokładnie jak to działa w wypadku Polski, stąd ten temat. Nigdy nie zamawiałem nic zza oceanu do Polski. Raz zamawiałem z USA na Skandynawię, używane lusterka do auta... zapłaciłem +40% wartości lusterek, za cło i podatek mnie udupili i wpadłem w kupe i tanio nie było, a miało być. Nie chciałbym drugi raz się sparzyć. Buty kosztują 250 dolców jeśli ma to znaczenie ale tego kolega nie musi nigdzie pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urząd celny może doliczyć VAT. Nie ma znaczenia, że jako prezent – zawodowi sprzedawcy też tak wysyłają, i doprowadzili tym samym do sytuacji, w której gdy coś tak wyśle faktycznie osoba prywatna, celników to nie rusza i każą i tak płacić.

 

Cło, to nie wiem. Ale VAT na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit na prezent (taki prawdziwy) to 45 Euro, droższe i tak w myśl ustawy podlegają opodatkowaniu. Jedyna szansa, że celnicy uznają na oko, że to nic wartościowego i szkoda czasu sprawdzać. W przypadku kuriera w zasadzie nie ma szans, pocztą może się udać im tańsza metoda wysyłki tym większa szansa. Może znajomy zapakuje jakoś, żeby udawało, że to książki, to sobie odpuszczą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportowe buty wiosenne/jesienne do biegania. Okej, doliczą VAT, do czego? Przecież przyjaciel nie zadeklaruje 250 dolców tylko napisze.gift za darmo i tyle, albo 45$, bo równie dobrze mógł na przecenie za 50% kupić 100 lat temu. A taką pocztą to jakaś szansa na dotarcie paczki wchodzi w grę? Myślałem o DPDS/UPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportowe buty wiosenne/jesienne do biegania. Okej, doliczą VAT, do czego?

Będą żądali dosłania faktury/rachunku/screenshota aukcji.

 

A jak nic takiego nie będziesz mieć, to nie wiem, może skądś wykombinują wartość rynkową takiego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzić luzem w stretch i w koperte bąbelkowa, deklaracja celna wypełniona ręcznie bez termodruków itp. Nadać pocztą listem poleconym. Wtedy jest szansa, że tego nie oclą i pójdzie jako gift. Żadnych pudełek, metek / firmowych opakowań - ma to wyglądać tanio i nieprofesjonalne. Jeszcze jakby te buty były nieco brudne ... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze wysylam jako uzywane, wartosc $40, nigdy przypalu nie bylo

 

zawsze wymietole, obcinam metki itp

 

Ale najlepsza historie kolezanka mi opwowiedziala co w Monachium mieszka, otoz duzo Niemcow lata do USA na zakupy wiec na lotnisku kaza wybiorczo otwierac bagaze i uwaga......wachaja ciuchy czy czuc jeszce farbe i chemikalia jak sa nowe :E

 

Jej tak dowalili za ciuchy

 

Polecam Polamer, w Kanadzie tez sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc panowie. Doszedłem do wniosku, że sram na te buciory amerykańskie... i urzędasów �� Kupię jakieś Asiscy za 1/4 ceny na miejscu i tak to załatwię. Może nie do końca to będzie to co chciałbym ale nie chce mi się bawić w "może" a na minę się nie wpycham, ani w zasilanie skarbu jakiegokolwiek Państwa tym złodziejstwem nie mam zamiaru, o ile to nie duże opłaty nie są a tutaj widzę, że być może przejadę się i wyjdzie mnie +350$ także jeszcze raz dziękuję. Za buty aż tyle nie dam.

 

A czy czasami to co kupuję tam i osobiście w walizce przewożę samolotem nie jest wolne od tego typu jawnego złodziejstwa? Myślałem, że tak... już mu chciałem pisać żeby ze sobą jedną parę wziął jak będzie przylatywać do kraju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj linka do tych butów bo jestem ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sram na te buciory amerykańskie... i urzędasów �� Kupię jakieś Asiscy za 1/4 ceny na miejscu i tak to załatwię.(...) ani w zasilanie skarbu jakiegokolwiek Państwa tym złodziejstwem nie mam zamiaru

Przecież od butów czy czegokolwiek kupionego w sklepie też idzie VAT do budżetu, taki sam jak przy imporcie. Jak by wysyłkowo na granicy zbyt łatwo wszystko przepuszczali bez podatku to by była zbyt duża konkurencja dla lokalnych sklepów i strzał w stopę lokalnemu biznesowi.

 

A czy czasami to co kupuję tam i osobiście w walizce przewożę samolotem nie jest wolne od tego typu jawnego złodziejstwa? Myślałem, że tak... już mu chciałem pisać żeby ze sobą jedną parę wziął jak będzie przylatywać do kraju...

Przewożenie w bagażu podręcznym działa podobnie jak wysyłka pocztą, tylko, że limit jest sporo wyższy: 430 Euro. Ale ma wyglądać, że to na użytek własny albo okazjonalny prezent, a nie na handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ani w zasilanie skarbu jakiegokolwiek Państwa tym złodziejstwem nie mam zamiaru,

 

 

przeciez jak kupujesz w Polsce cokolwiek tez placisz VAT, tak czy siak zasilasz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...