Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spasiu

Dylemat z wyborem PSU

Wybór PSU ~ 650W  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który zasilacz wybrać?

    • Seasonic 650W Focus Plus Gold - 420 pln
    • Corsair RMx 650W, 80 PLUS Gold - 460 pln
    • Super Flower Leadex II Gold 650W (White) - 480 pln
      0
    • Seasonic PRIME Platinum 650W - 570 pln
    • inny - podaj propozycje!
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat z wyborem zasilacza pod platforme:

 

Ryzen 1700

Biostar X370GT7

Adata XPG D10 3200CL16 2x8GB ( zobaczymy czy odpalą :E )

GPU- bliżej nie określone, celuje w RTX 2060 a na testy ma przyjechać RTX 2070

 

problem z wyborem pomiędzy kilkoma jednostkami - ceny poszły ostatnio w góre :mad2:

 

Super Flower Leadex II 650W White - 480 pln

Seasonic 650W Focus Plus Gold - 420 pln

Seasonic PRIME Platinum 650W - 570pln

Corsair RM650x 650W, 80 PLUS Gold - 460 pln

 

może głosowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulalal widzę ze kolega nie żałuje dudków na Psu... to bardzo dobrze wróży na przyszłość sesonic zawsze na + zwłaszcza z proline i wersją 550/650w a ze kogoś stać na 600+ to tylko pogratulować (ja bym ta różnice dołożył do cpu/ gpu/ ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej dołożyć te 2 stówki do PSU niż 2k za zjarane GPU :E ale na poważnie, oprócz focusa wszystkie zasilacze wychodzą drożej niż płyta lub RAM a Prime prawie tyle co za R7 1700 :E podejrzewam że 550W wystarczyłby spokojnie ale w Lian Li PC-C32B będzie cieplutko. Zasilacz musi być z zapasem żeby trochę odetchnął. PSU 750W wydają się totalnym overkillem dla tej konfiguracji ale maja jedną przewagę czyli 2x EPS12V 8-pin vs 1x EPS12V 8-pin w 650W przy zmianie platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zasilacze prezentują zbliżony poziom. Do Prime bym nie dopłacał, bo nie oferuje wiele więcej od Focusa (sprawność wyższa o całe 2% nic Ci nie da). Czego nie weźmiesz będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź coś ze stajni Seasonic (focus gold) - nie więcej jak 650w (możliwy przyszły upgrade / zmiana bebechów). Będziesz zadowolony i gwarantuję Ci spokój na kilka lat. Tutaj patrzy się przyszłościowo z pewnym zapasem i gwarancją optymalnej kultury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj sobie peppera to może załapiesz Focusa+ na promce. 550W i tak będzie mieć u Ciebie mega duży zapas, nie ma co przesadzać, chyba, że dopłacasz faktycznie 10-20 zł (no ale tak akurat nie jest)

 

Ja z Vegą (UV + OC) ledwie 450W na ścianie notuje w Wieśku 3. To byś musiał mieć 1080Ti albo 2080 żeby ewentualnie się do tego zbliżyć, no i oczywiście ostro kręconego Ryśka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic focus gold 550 w starczy, no max 650 w.

 

Szukaj na proline promocji na seasonica.

Czasami zdarzają się w komputroniku rmx i hx w promocji. Tylko trzeba uważać z zasilaczami corsair bo są dłuższe (2-3 cm) niż seasonic. Jak ktoś ma mało miejsca w piwnicy w kompie to lepiej sprawdzić za wczasu.

 

Ja za swojego rmx 750 w komputroniku właśnie dałem 395 zł.

 

Myślę nawet czy by nie zamienić na coś słabszego z goldem lub wyższym certyfikatem oraz długa gwarą (długa gwarancja) bo mi starczy 550 w nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wszystko fajnie i zgadzam się z wami że optymalnie wypada Focus 650W ale obecnie w każdym sklepie w oczekiwaniu na dostawę a zakup planowałem przed weekendem, żeby w weekend spokojnie testy porobić - chyba jakieś fatum. Skończy się tak że podjadę do proline i pewnie wezmę PRIME'a bo mają akurat na sklepie ale do piątku jeszcze trochę czasu zostało :E Mhh z drugiej strony chol...nie podoba mi się ten biały LEADEX :E ale PRIME też niczego sobie :E Cóż przy takiej kwocie chyba można trochę powybrzydzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadex = hałas. To b dobra platforma (G2/G3 to też Leadex) ale w pytę głośne. Nie polubisz.

 

Prime - jeśli Prime to tylko Ti, bo Gold i Plat też nie grzeszą cichą pracą (co jest bez sensu, bo Focus chodzi ciszej niż Prime, a to jednak Prime jest na wyższej półce). Dopiero Ti jest faktycznie cichy. No ale $$$ bez sensu.

 

Jak chcesz białego to jest jeszcze Seasonic SnowSilent, no i oczywiście RMX. No, ale to kasa też inna niż Focus Plus, którego osobiście bym tu najbardziej polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie parcia na białe zasilacze nie mam :E poprostu mi się podoba. w Prime wiem że wentylator terkocze podczas załączania - ot taka przypadłość a potem jest cisza :E u mnie i tak będzie zawsze włączony bo pasyw odpada w obudowie Lian Li PC C32B - zasilacz robi praktycznie za wyciąg powietrza z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Up - na celowniku zostały Seasonic Focus Plus Gold 650W i Seasonic Prime Platinium 650W, zastanawiam się jeszcze nad Focusem Gold 750W ~ 460pln zw. na 2x EPS. Jest jeszcze plus Platinum 650W ~490 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co masz to 550W tej klasy styknie na luzie. Nawet jakbyś GTX2080Ti tam wrzucił.

 

Bierz Focus+ lub RMx (ma chyba lepszy tryb półpasywny, bo w Focusie jest od 30% obciążenia, a w RMx od 50%, ale jest droższy)

 

 

Certyfikaty Gold i Platinum to jeden pies. Praktycznie niczym się nie różnią te 2% sprawności to tyle co nic. Dopiero Titanium jest konkretnie lepszy bo ma wymóg sprawności dla 10% obciążenia. Oczywiście oszczędność prądu nie zwróci się raczej nigdy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Focus Plus Gold 650W zamówiony i do odebrania - temat do zamknięcia :E Tryb pół-pasywny odpada z przyczyn opisanych wyżej - ma po prostu wiać cicho :E Fakt że pomiędzy gold a platinum różnica w sprawności 2% to niby nic, ale różnica jest w wydzielanej temperaturze i krzywej wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...